inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Łucznicy Mewy Kołobrzeg z medalami
autor: gazetakolobrzeska.plW Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Niemal już tradycją stało się, że zawodnicy Mewy Kołobrzeg do miasta wrócili z medalami. Najlepiej z nich wypadł z nich Jan Salicki, który w kategorii młodzik młodszy z wynikiem 1325 pkt. zdobył indywidualnie brązowy medal mistrzostw. Kołobrzeżanin nieznacznie uległ swoim rywalom. Młody łucznik do drugiego miejsca stracił zaledwie 1 pkt. Poza brązem w rundzie Jan Salicki zdobył również srebro na odległościach 2x40m oraz brąz na odległościach 2x20m.
W tej samej kategorii wiekowej, na 16. miejscu uplasował się inny łucznik Mewy - Patryk Markwart z wynikiem 1258 pkt. Pozostałe wyniki kołobrzeżan: Konrad Nowicki -43. miejsce (1155 pkt.), Krzysztof Grymbski - 56. miejsce (1124 pkt.), Filip Połaniecki - 68. miejsce (1118 pkt.)

W kategorii Młodziczka Młodsza, Agnieszka Adamowska uplasowała się na 4. pozycji z wynikiem 1313 pkt. i niestety zabrakło zaledwie 3 punktów do zdobycia brązowego medalu. Na odległościach 2x40m, Agnieszka zdobyła brąz z wynikiem 646 pkt. Kolejna zawodniczka Mewy Kołobrzeg, Sandra Wacławek, zajęła 6. miejsce z wynikiem 1281 pkt. Na 34. miejscu uplasowała się Zuzanna Lubińska, 37. miejscu - Dominika Krajewska, 50. miejscu - Julia Milczarek, 56. - Ewelina Szymczak, 61. miejscu - Julia Barda.

O wiele lepiej poszło łucznikom Mewy w rywalizacji drużynowej. Młode łuczniczki mewy w składzie Agnieszka Adamowska, Sandra Wacławek, Dominika Krajewska i Julia Barda zostały Vice Mistrzyniami Polski. W konkurencji zespołowej chłopców, drużyna Mewy Kołobrzeg w składzie Jan Salicki, Patryk Markwart, Konrad Nowicki oraz Krzysztof Grymbski zajęła 4. pozycję.

Bezapelacyjni w konkurencji mikstów, okazali się Adamowska Agnieszka wraz z Janem Salickim. Kołobrzeżanie zostali Mistrzami Polski z wynikiem 2638 pkt. Młodzi Łucznicy uzyskali przewagę aż 53 pkt. nad drugim zespołem - UKS Tramp Jarosław. W kategorii Młodziczka Starsza, bardzo dobrze spisała się Patrycja Jagła, ustanawiając na każdej odległości swoje nowe rekordy życiowe. Na odległości 2x30m uzyskała 628 pkt. co dało 4. pozycję, a do brązowego medalu zabrakło Patrycji zaledwie 3 pkt. Łącznie na odległościach 2x50m i 2x30m uzyskała wynik 1216 pkt. i ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu. W kategorii Młodzik Starszy, Bartosz Grymbski zajął 51. lokatę.
źródło: e-kg.pl