piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wiktoria w Stargardzie
Po porażce u siebie w Sianowie w pierwszym meczu sezonu 2013/2014 z KKP Metal Group II Bydgoszcz 4:5 i przegranej 1:2 z Błękitnymi podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezesa PZPN sianowianki wyjeżdżały na mecz do Stargardu niezbyt pewne wygranej. Liczyły się nawet z porażką. W praktyce, w trakcie meczu sianowianki pokazały lwi pazur i zdecydowanie pokonały stargardzianki aż 5:1.
Już w 5 minucie po strzale Malwiny Grzelak z 45 metrów bramkarka ze Stargardu wypuściła piłkę i z bliska do siatki wpakowała ją Paulina Trzeciak. Dwie minuty później w 7 minucie po pięknej bombie Adrianny Saganowskiej z 35 metrów sianowianki prowadziły 2:0.
Dalej trwał napór sianowianek, które w 11, 25 i 26 minucie zmarnowały wspaniałe sytuacje. Najpierw dwa razy strzelała Joanna Świąder i raz Malwina Grzelak. W 33 minucie stargardzianki mogły strzelić bramkę, ale najpierw na przeszkodzie stanęła im Małgorzata Chwastek a następnie silny strzał zawodniczki Błękitnych poszybował w niebo. Jak się później okazało to była tylko jedna dobra sytuacja Błękitnych w pierwszej połowie spotkania. W 33 minucie mocno dośrodkowuje Malwina Grzelak i sianowianki prowadzą 3:0 po bramce samobójczej. W 40 minucie po doskonale rozegranej akcji strzałem nie do obrony popisuje się Malwina Grzelak i 4:0 dla Victorii S.P. 2. Załamane takim obrotem meczu stargardzianki całkowicie oddają pole zespołowi z Sianowa. W 42 minucie wychodząca na czystą sytuację do strzelenia bramki Malwina Grzelak jest brutalnie sfaulowana i jej przeciwniczka zostaje wyrzucona z czerwoną kartką z boiska. Jeszcze w 43 i 45 minucie sianowianki marnują dwie doskonałe sytuacje. Tuż przed końcem pierwszej połowy kapitalne rozegranie rogu przez sianowianki i po podaniu Malwiny Grzelak z bliska do bramki trafia Paulina Trzeciak.

Zadowolone z wysokiego prowadzenia sianowianki zmieniają kontuzjowane Martę Kucwaj i Adriannę Saganowską a w ich miejsce wchodzą Wiktoria Cieplak i Nikola Wodarczyk (rocznik 1999). Mecz się trochę wyrównuje i spada jego tempo. Zadowolone z wyniku sianowianki nie forsują tempa a stargardzianki wyglądają tak jakby już się pogodziły z wysoką porażką. W 70 minucie rzuca się do walki Ewa Smurzyńska i uzyskuje honorowego gola. W 80 minucie znów doskonałą okazję marnuje Malwina Grzelak i mecz kończy się wysoką wygraną drużyny z Sianowa. Następny mecz piłkarki Victorii S.P. 2 rozegrają w sobotę 14 września 2013 r. o godz.12.00 w Sianowie z MLKS Tucholanka Joltex Tuchola.
źródło: Jedrzej Bielecki