Porażka z beniaminkiem
autor: RobusLesnkRossaPiłkarze Gwardii Koszalin w nowym sezonie wciąż bez wygranej. W sobotnie popołudnie koszalinianie ulegli w Potęgowie beniaminkowi trzeciej ligi bałtyckiej - Pomorzu 1:3. Od początku w składzie koszalinian wystąpili Junpei Shinmura, Andrej Tratsiak i Uelder Barbosa. Pojedynek ten rozpoczął się lepiej dla miejscowym, którzy w ósmej minucie uzyskali prowadzenie, z rzutu karnego Fabiańskiego pokonał Tomasz Bukowski. Po pięciu minutach był remis 1:1, bramkę dla gwardzistów zdobył Andrej Tratsiak. Była to pierwsza bramka białoruskiego pomocnika w barwach Gwardii.
Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu. Koszalinianie przeważali, lecz nie potrafili wykorzystać swoich szans na pokonanie Kotłowskiego.

W drugiej połowie miejscowi osiągnęli znaczną przewagę, co było widoczne. W 60 minucie Michał Pietrzyk wyprowadził Pomorze na prowadzenie 2:1. Koszalinianie walczyli do końca chociaż o remis. Niestety w doliczonym czasie gry zespół z Potęgowa wyprowadził kontrę, a 'kropkę nad i' postawił Łukasz Kwaśnik i mecz ten zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. W następnym spotkaniu na Fałata Gwardia zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg sobotę, 24 sierpnia o 17:00.

Pomorze Potęgowo - Gwardia Koszalin 3:1 (1:1)

Pomorze: P.Kotłowski - Iwański, Bukowski (77 R.Ulanowski), Kleser, Biergiel (71 Kwaśnik), Pietrzyk, Solczak, M.Mikołajczyk (45 Roeske), D.Mikołajczyk, Patyk (66 Kazubowski), Pytlak.

Gwardia: Fabiański - Zdanowicz, Wojciechowski, Dondera, Więckowski, Shimmura, Słowiński (62 D.Miętek), Tretsiak (67 Ł.Szymański), Kozawa (62 Nishi), Uelder Barbosa, Magdziński.
źródło: gk24.pl/własne