koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Koncert po przerwie
Po bardzo dobrej drugiej połowie, w ostatnim meczu przed własną publicznością w sezonie zasadniczym, Spójnia Stargard Szczeciński ograła 80:62 MOSiR Krosno i zdobyła kluczowe punkty w walce o play-off. Biało-bordowi agresywną grą, obroną strefową i dobrą skutecznością w rzutach zza linii 6,75m w trzeciej kwarcie stłamsili przeciwnika rozstrzygając losy pojedynku na swoją korzyść. Autorami sukcesu było trio: Tomasz Stępień (19 pkt i 11 zbiórek), Hubert Pabian (19 pkt) i Adam Parzych (18 pkt).

Początek pojedynku nie wskazywał na łatwe zwycięstwo gospodarzy. Gra była wyrównana. W pierwszej kwarcie lekką przewagę mięli podopieczni Ireneusza Purwinieckiego, w drugiej Krośnianie. Na przerwę jednak z jednopunktowym prowadzeniem schodzili Ci drudzy.
Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W ciągu kilkudziesięciu sekund celnie zza linii przymierzyli Adam Parzych i Hubert Pabian. Początkowo goście dotrzymywali kroku, ale po powtórce z rozrywki wyżej wymienionej dwójki, zdołali jeszcze tylko raz odpowiedzieć trójką Salamonika a potem tylko przyglądali się jak szesnaście z rzędu punktów zdobywa Spójnia. W tej decydującej o losach spotkania kwarcie oprócz Parzycha i Pabiana do kosza przeciwnika trafiał także Tomasz Stępień.

Wraz z początkiem ostatniej odsłony pojedynku przewagę gospodarzy powiększyli jeszcze Szczepaniak, Trepka i Soczewski. Od tego momentu stało się jasne, że mimo prób losów spotkania dla gości nie odwróci także najskuteczniejszy w szeregach MOSiR-u Kamil Łączyński (25 pkt w całym spotkaniu). Przewaga gospodarzy była tak duża, że w końcówce na parkiecie pojawili się rezerwowi.

Miejscowych kibiców cieszyć może także postawa obydwu rozgrywających Krzysztofa Michalskiego i Piotra Trepki, którzy po równo spędzając czas na parkiecie, dali takie samo wsparcie drużynie, ich doskonałe podania otwierały drogę do kosza kolegom z drużyny.

Na wysokości zadania oprócz koszykarzy stanęli także sympatycy Spójni, którzy w przerwach uczestnicząc w charytatywnych licytacjach gadżetów swojego klubu a także zbierając pieniądze do puszek wsparli finansowo walkę o życie chorej na raka Joasi.

Spójnie czeka teraz odpoczynek i czekanie na pozytywne rozstrzygnięcia na parkietach przeciwników a potem ostatni w sezonie zasadniczym wyjazd do Bydgoszczy.

Spójnia Stargard Szczeciński - MOSiR Krosno 80:62 (25:20, 9:15, 23:7, 23:20)

Spójnia: Pabian 19, Stępień 19, Parzych 18, Ratajczak 6, Szczepaniak 5, Trepka 4, Wróblewski 3, Soczewski 3, Grudziński 3, Michalski 0, Kasprzak 2, Dylik 0.

MOSiR: Łączyński 25, Oczkowicz 14, Salamonik 11, Pisarczyk 6, Szczypka 3, Misiewicz 3, Paul 0, Cielebąk 0, Adamczewski 0, Glapiński.