piłka nożna / Liga Bałtycka Orlików
piłka nożna / Liga Bałtycka Orlików -
Mikołajkowy Turniej Ligi Bałtyckiej Orlików w Bobolicach
autor: henryk123Dnia 8 grudnia 2012 r. w  bobolickiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Głowackiego 7, odbył się Mikołajkowy Turniej Ligi Bałtyckiej Orlików - Powiat Ziemski Koszalin. Patronat nad turniejem sprawowała Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza. Organizatorem turnieju był UKS Olimpia Bobolice, a wsparcia udzielili : Starostwo Powiatowe w Koszalinie , KOZPN w Koszalinie, ZZ LZS w Szczecinie, Gmina Bobolice, PCO Group w Bobolicach i Supermarket w Bobolicach. W turnieju wzięły udział następujące zespoły dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze : SP Bonin (trener Mariusz Poślednik), UKS Olimpia I Bobolice (trener Marcin Kowalski), UKS Olimpia/Iskra/SP Kłanino (trener Anna Szyntar) i UKS Victoria SP 2 Sianów (trener Dorota Bindas-Burdzik).
Natomiast w kategorii Żaczków wystąpiły zespoły dzieci z rocznika 2005 i mł. z takich klubów jak : Akademia Piłkarska Olimpia I i II Bobolice (trener Henryk Kowalski, Tomasz Piekarzewicz) oraz Akademia Piłkarska Olimpia/Iskra Kłanino (trener Anna Szyntar).

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły zawodniczki UKS Olimpia Bobolice, które wygrały wszystkie mecze i z kompletem punktów umocniły się na pozycji lidera rozgrywek. Podopieczne trenera Marcina Kowalskiego wystąpiły w następującym składzie : Wanessa Morawska, Ala bednarz, Aleksandra Trusiła (kapitan zespołu), Dominika Kozińska, Ilona Zimnicka, Agata Czaban i Marika Morawska. Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki SP Bonin (trener Mariusz Poślednik, kierownik Bogusława Markiewicz). Trzecie miejsce zajęły piłkarski LUKS Olimpia/Iskra/SP Kłanino (trener anna Szyntar), a czwarte UKS Victoria SP 2 Sianów(trener Dorota Bindas-Burdzik). Najlepszą zawodniczka została wybrana Aleksandra Gąsiorek (SP Bonin), najlepszą bramkarką Wanessa Morawska, a strzelczynią Aleksandra Trusiło (Olimpia). Nagrodę Fair Play przyznano Zofii Ptak z Kłanina, a nagrodę specjalną Wiktorii Barabaś z Bonina.

W kategorii Żaczków najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Olimpia I Bobolice (trener Henryk Kowalski, Tomasz Piekarzewicz), drugie miejsce zajęła AP Olimpia/Iskra Kłanino (trener Anna Szyntar), a trzecie druga drużyna Akademii Piłkarskiej Olimpia Bobolice. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Patryk Szociński, najlepszym bramkarzem Dominik Grochulski obaj z AP I Bobolice. Najlepszym strzelcem został Marcel Walaszczyk z AP Kłanino, a nagrodę Fair Play przyznano Tymoteuszowi Skiba z AP II Bobolice.
Miłym akcentem imprezy było przybycie dwóch Mikołajów, którzy zorganizowali konkurs żonglerki i rzutów karnych oraz rozdawali słodycze i  wręczali paczki.
Po zakończeniu zawodów uroczyście nagrodzono zespoły oraz najlepsze piłkarki i piłkarzy. Nagrody wręczała między innymi : Mieczysława Brzoza burmistrz Bobolic - patronka turnieju oraz Krzysztof Ewertowski firma PCO Group w Bobolicach.
Wszystkie zespoły otrzymały puchary, uczestnicy mikołajkowe paczki, a wyróżnieni zawodnicy nagrody rzeczowe.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, a szczególnie rodzicom za smaczne ciasto.