piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria gromi
autor: waldemar kosowskiPo ostatnich zwycięstwach 15:1 z Tucholanką Tuchola i 11:0 z GSS Grodzisk Wlkp. rozpędzone sianowianki w kolejnym meczu II ligi kobiet grupa wielkopolska wysoko pokonały w Luzino miejscowy GOSRiT i to aż 9:0. Sianowianki pierwszą bramkę strzeliły już w 5 minucie a strzelcem była ostatnia obrończyni drużyny sianowskiej Adrianna Saganowska, która potężnym strzałem z 20 metrów nie dała szans bramkarce GOSRiT-u Luzino. W 9 minucie było już 2:0 dla Victorii S.P.2 po rajdzie lewą stroną Malwiny Grzelak. Piłkarki z Sianowa do przerwy pomimo wielu okazji już nic nie strzeliły. Rozszalały się dopiero po zmianie stron. W 49 minucie przytomnie zachowała się Stark, dobitka i zrobiło się 3:0 dla gości. Minutę później w 50 minucie po kapitalnym strzale z 21 metrów w lewe okienko popisuje się Patrycja Bachman i 4:0 dla Victorii S.P.2 .
Nawałnica sianowianek trwała nadal i w 51 minucie Malwina Grzelak strzela 5 bramkę. W 56 minucie strzela Malwina Grzelak wybija bramkarka z Luzina i dobija Magda Drozdowska. I jest 6:0 dla Victorii S.P.2. W 65 minucie ładna akcja Grzelak i Paulina Trzeciak wykańcza akcję podwyższając na 7:0. W 70 minucie znów akcja Grzelak strzela w bramkarkę i dobija wypuszczoną piłkę i robi się 8:0. W 81 minucie niezawodna Malwina Grzelak uzyskuje z 20 metrów piękną bramkę. Sianowianki nadal atakują ale są bardzo nieskuteczne i mecz kończy się rezultatem 9:0 dla Victorii S.P.2 Sianów. Chociaż trzeba przyznać, że co najmniej 1 bramka należała się miejscowym piłkarkom. Sianowianki ostro atakując zapominały o  obronie i o mało co straciłyby bramkę. Na przeszkodzie w jej uzyskaniu stanęła bramkarka Sianowa Daria Czapla, która weszła na drugą połowę za Paulinę Trzeciak, bardzo dobrze grająca ostatnia stoperka Victorii S.P.2 Adrianna Saganowska albo słaba skuteczność miejscowych zawodniczek.

W 90 minucie za uderzenie w twarz przeciwniczki czerwoną kartkę otrzymała piłkarka Sianowa Magda Drozdowska. W opinii sianowskich trenerów była to absolutnie zasłużona kartka. Magdę nie tłumaczy nawet fakt, że została sprowokowana przez przeciwniczkę. Trzeba umieć trzymać nerwy na wodzy. Wynik i prowadzenie w tabeli II ligi kobiet bardzo cieszy sianowskich trenerów, ale do gry swoich zawodniczek mieli sporo zastrzeżeń. Cieszy strzelenie 9 bramek i fakt, że bramki strzeliło aż 6 zawodniczek w tym 2 grające na obronie to martwi słaba skuteczność. Sianowianki mogły ten mecz mogły wygrać o wiele wyżej gdyby tylko miały lepiej ustawione celowniki. Może za dużo jednak wymagamy twierdzą trenerzy Victorii S.P.2 i powinniśmy się cieszyć i tak super rezultatem. Następny mecz już ostatni w rundzie jesiennej piłkarki Victorii S.P.2 rozegrają 10 listopada (sobota) o godz. 13.00 w Sianowie z Lechią Zielona Góra.