koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Zasłużona porażka
Trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach I ligi koszykarzy doznała drużyna AZS Radexu Szczecin. Tym razem Akademicy na tarczy wracają z Pruszkowa, po przegranej 63:74 z miejscowym Zniczem. Trzeba przyznać, że zwycięstwo Pruszkowian było w pełni zasłużone, goście ani razu w tym spotkaniu nie prowadzili.

Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszej kwarcie pojedynku. Gospodarze szybko objęli nieznaczne prowadzenie, wyrównana gra toczyła się tylko przez 4 minuty. Potem za sprawą punktów Szymańskiego, Matuszewskiego, Sulińskiego i Bonarka, dobrej gry w obronie, skutecznych bloków, gospodarze wypracowują sobie jednastopunktową przewagę. AZS popełnia w tej części pojedynku sporo błędów i nawet trzy punkty Pachochy na nic się zdają, bowiem po kilku następnych stratach i niecelnych rzutach gospodarze po dziesięciu minutach prowadzą różnicą dwunastu oczek.
Na początku trzeciej kwarty AZSowi po celnym rzucie zza linii 6,75m Balcerka i dwóch punktach Pacochy udaje się co prawda zniwelować stratę do siedmiu oczek, ale gospodarze szybko kończą nadzieje Akademików na dogonienie rywala. Celny rzut za trzy punkty Sulińskiego, faul w ataku Treli, potem straty Mielczarka i Treli, punkty gospodarzy i robi się już szesnaście oczek przewagi.

Pod koniec czwartej kwarty dzięki rozluźnieniu w szeregach Znicza, gościom udaję zniwelować stratę do dziewięciu punktów, jednak szybka reakcja trenera gospodarzy Michała Spychały, który bierze czas zapobiega dalszej pogoni Szczecinian. Pruszkowianie od tego momentu całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i pewnie wygrywają. Rozmiar porażki do jedenastu punktów, zmniejsza celnym rzutem za linii 6,75m wraz końcową syreną, Maciej Majcherek.

Znicz Basket Pruszków - AZS Radex Szczecin 74:63 (25:13, 17:17, 14:11, 18:22)

Znicz: Matuszewski 16, Bonarek 14, Szymański 13, Suliński 12, Aleksandrowicz 10, Czosnowski 5, Czubek 2, Malitka 2, Janiak 0, Pisarczyk 0.

AZS: Pacocha 17, Majcherek 11, Trela 9, Raczyński 9, Balcerek 7, Linowski 4, Mielczarek 4, Pytyś 2, Biela 0, Koszuta 0, Maksymiuk 0.
źródło: własne / PZkosz