piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wysokie zwycięstwo Victorii
Bardzo dobry początek rozgrywek II ligi kobiet sezonu 2012/2013 zanotowały piłkarki sianowskiej Victorii S.P.2. Na inaugurację spotkały się w Szczecinie z rezerwami Pogoni Women Szczecin i odniosły pewne zwycięstwo 5:1 a wynik mógł być o wiele wyższy, gdyby piłkarki z Sianowa miały lepiej nastawione celowniki. Sianowianki bardzo obawiały się pierwszego meczu. Nie były pewne swojej formy a na dodatek na mecz pojechały bez wielu dotychczas podstawowych zawodniczek: Karoliny Zakrzewskiej, Natalii Stark, Justyny Siwik, Emilii Hubki, Mariki Krupskiej i Natalii Sadowskiej. Pomimo problemów następczynie nieobecnych piłkarek spisały się doskonale i przywiozły do Sianowa bardzo dobry wynik.
Początek meczu to ostrożna gra sianowianek i strata bramki już w 10 minucie po rzucie karnym za faul Eweliny Gudan na jednej z piłkarek Pogoni. Karnego wykorzystała Joanna Preś. Sianowskie piłkarki zdenerwowane takim obrotem meczu dokonały korekty w ustawieniu i przejęły inicjatywę w meczu, której już nie oddały do końca spotkania. W 25 minucie wyrównującą bramkę strzela debiutująca w zespole Victorii S.P.2 Patrycja Nastała. Bramka ta podniosła tak morale drużyny sianowskiej, że już sianowianki niepodzielnie rządziły na boisku co rusz stwarzając bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramek. Jeszcze przed przerwą w 36 minucie Malwina Grzelak po indywidualnej akcji wyprowadza sianowianki na prowadzenie.

Jeszcze lepiej poszło sianowiankom po przerwie. Już w 47 minucie dobrze grająca Klaudia Saganowska podwyższa na 3:1. W 62 minucie jest już 4:1 ponownie po indywidualnej akcji Malwiny Grzelak. W 76 minucie na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Magda Drozdowska i było 5:1.
Sianowianki w tym meczu stworzyły jeszcze wiele dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, mogła być nawet dwu cyfrówka, ale nie grzeszyły skutecznością i grały zbyt indywidualnie. Cały zespół Victorii S.P.2 zasłużył na pochwały. W meczu zadebiutowały: Patrycja Nastała, Natalia Sławińska w polu a na bramce Daria Czapla. Ciekawostką tego meczu był fakt gry w bramce sianowskiego zespołu bramkostrzelnej napastniczki Pauliny Trzeciak, która do 77 minuty strzegła bramki a końcówkę rozegrała w ataku. Następne spotkanie piłkarki Victorii S.P.2 rozegrają w Sianowie 08.09.2012r. o godz. 12.00 a ich przeciwnikiem będzie zespół rezerw KKP Bydgoszcz, który swoje pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2012/13 wygrał 6:0 z Juvenią Stargard Szczeciński.