autor: KoGutW dniach 20.07-25.07 w Wielczce w ramach XVIII. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - Małopolska 2012 rozegrano zawody bokserskie kobiet i mężczyzn.
Wśród reprezentantek naszego regionu na podium stanęli: Dominika Szymankiewicz (BKS Skorpion Szczecin) drugie miejsce w kategorii do 52 kg, Mirella Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) drugie miejsce w kategorii do 54 kg, Justyna Pietras (KS Garda Chojna) wygrała w kategorii do 57kg, Natalia Andrulaniec (BKS Skorpion Szczecin), Anna Górska (Korona Wałcz) były odpowiednio drugie i trzecie w kategorii do 60kg, Sandra Wieliczko (BKS Skorpion Szczecin) trzecia w kategorii do 66kg, Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) wygrała a Kamila Niedbała (Korona Wałcz) była trzecia w kategorii do 70kg, Sandra Hyla (BKS Skorpion Szczecin) zajęła drugie miejsce a Klaudia Nowakowska (BKS Bukowina Wałcz) trzecie w kategorii do 80kg, natomiast Adrianna Zając (BKS Skorpion Szczecin) zajęła trzecie miejsce w kategorii powyżej 80kg.
W klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu sklasyfikowano pięściarki BKSu Skorpion Szczecin, które zgromadziły 38 pkt, w klasyfikacji województw nasze reprezentantki zgromadziły 71 pkt. co także dało im. pierwsze miejsce.

W zawodach bokserskich mężczyzn na podium stanęli: Tomasz Wójcik (BKS Skorpion Szczecin) zajął drugie a Cezary Burak (BKS Bukowina Wałcz) trzecie w kategorii do 48kg, Patryk Przybyłowski (BKS Skorpion Szczecin) trzecie w kategorii do 50kg, Adam Brasel (BKS Skorpion Szczecin) wygrał w kategorii do 52 kg, Filp Duszyński (KSW Róża Karlino) był niepokonany w kategorii do 54kg, Eryk Giermak (KS Garda Chojna) zdobył złoto w kategorii do 63 kg, Sebastian Wiktorzak (BKS Olimp Szczecin) wygrał w kategorii do 66kg, Dawid Seńsko (BKS Skorpion Szczecin) był trzeci w kategorii do 80 kg.

W klasyfikacji klubowej podobnie jak wśród Pań najwyżej sklasyfikowany został klub BKS Skorpion Szczecin. Szczecińscy pięściarze zdobyli 30 punktów w klasyfikacji OOM, a ogółem bokserzy z województwa zachodniopomorskiego 74 pkt. co także dało im pierwsze miejsce.
źródło: własne / OOM