inne / kolarstwo
inne / kolarstwo -
LKS Baszta Golczewo rozpczęła sezon
autor: LKS „ Baszta” GolczeKolarze LKS 'Baszta' Golczewo tradycyjnie rozpoczęli swoje starty od zmagań w dolnośląskich wyścigach. W dniu 31 marca br. zawodnicy ścigali się w Dzierżoniowie na Międzynarodowym Kryterium Kolarskim Boxmet. Tutaj najlepszym sportowcem z golczewskie drużyny okazał się Karol Brzeziński (kat. młodzik), który zajął 11 miejsce. 1 kwietnia kolarze zmagali się na trasach wokół Sobótki na XXI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Ślężański Mnich”. Wyścig ten od kilku lat zaliczany jest do najbardziej prestiżowych w Polsce. Startują tutaj wszyscy kolarze z kraju, którzy po zimowej przerwie chcą inaugurować kolarski sezon. Wśród tych kolarze byli i nasi sportowcy z Golczewa, którzy udowodnili, że ciężka praca zimą może procentować podczas wiosennych startów.
Najlepszym zawodnikiem miejscowego klubu okazał się Karol Wypych (kat. junior młodszy), który na dystansie 36 km zajął 3 miejsce, stając tym samym pierwszy raz w tym sezonie na podium. W tej samej kategorii Paweł Bednarczyk zajął 27 miejsc, a Rafał Kolasiński był 28. W kategorii młodzik na dystansie 24 km Karol Brzeziński uplasował się na 22 miejscu, a Karol Cieślak na 25.

Warto również dodać, że wychowanek i mieszkaniec Golczewa Piotr Gawroński (kat. orlik) jest już obecnie zawodnikiem kolarskiej grupy CCC Polsat Polkowice. Podczas startu w Sobótce na dystansie 120 km Piotr Gawroński zajął wysoką 7 pozycję, startując łącznie z seniorami.
źródło: ikamien.pl/UMiG w Golczewie