piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Akademiczki wygrały, ale straciły Sylwię Lisewską
autor: arti15Pierwsza bramka w spotkaniu wpadła dla zawodniczek ze Szczecina, po rzucie Sylwii Piontke. Następnie bramki zdobywały gospodynie, które po 6 minutach gry po trafieniach Kamili Całużyńskiej, Aleksandry Kobyłeckiej oraz Sylwii Lisewskiej prowadziły 3:1. Podopieczne Waldemara Szafulskiego grały pewnie w obronie oraz skutecznie w ataku i po kwadransie gry prowadziły już 11:4. W następnych dziesięciu minutach akademiczki rzuciły kolejne pięć bramek tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę. Skuteczna gra pozwoliła uzyskać fantastyczną serię 11-1!.
Końcówka pierwszej połowy spotkania to lekkie rozluźnienie w szeregach czwartej drużyny Superligi, co wykorzystały zawodniczki Pogoni, które dzięki trafieniom Anny Rostankowskiej, Doroty Jakubowskiej oraz Agaty Cebuli zeszły na przerwę z wynikiem 19:10 dla AZSu. Od początku drugiej połowy gra była wyrównana, odzwierciedlała to tablica wyników. W 37 min. bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana w prawej nodze doznała Sylwia Lisewska, która niestety już raczej w tym sezonie nie wybiegnie na parkiet.

Po 40 minutach gry akademiczki w dalszym ciągu prowadziły różnicą 9 bramek(24:15).
Podopieczne Roberta Nowakowskiego zaledwie przez jeszcze trzy minuty dotrzymywały dzielnie kroku doświadczonym rywalkom. Następnie przypomniała o sobie koszalińskiej publiczności grająca z numerem szóstym Tatiana Bilenia, która trafiła trzy bramki pod rząd. Dosłownie parę sekund później trafienie dołożyła Kamila Całużyńska i Politechnika prowadziła 30:17.

Kolejne minuty to inicjatywa drużyny ze Szczecina, która po bramkach Katarzyna Pasternak, Agaty Cebuli, Katarzyny Sabały w 51 minucie przegrywały 33:22.
Do końcowego gwizdka obie drużyny szły już dosłownie łeb w łeb. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35:26.

KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin: 35-26 ( 19-10)

KU AZS Politechnika Koszalińska: Morawiec, Kwiecień - Bilenia 9, Całużyńska 9, Dworaczyk 6, Lisewska 5, Kobyłecka 4, Olek 1, Szafulska 1, Błaszczyk, Koprowska, Nowicka

Kary : 4min. (Kobyłecka, Koprowska)

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Sagała - Cebula 5, Sabała 4, Jakubowska 3, Rostankowska 3, Piontke 3, Kuznetsova 3, Pasternak 2, Kucharska 1, Kicińska 1, Cegłowska 1, Huczko, Andrzejewska, Stefanowicz

Kary : 8min. (Jakubowska, Kucharska, Rostankowska, Kuznetsova)