koszykówka / PLK -
Po punkty do Tarnobrzegu
Rozgrywki Tauron Basket Ligi nie zwalniają tempa. Już w sobotę, 15 października Siarka Jezioro Tarnobrzeg podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg. Obie drużyny wygrały swoje ostatnie mecze. W sobotę wieczorem okaże się kto podtrzyma tę dobrą passę. Zarówno Siarka Jezioro, jak i Kotwica po ostatniej kolejce są na pewno w dobrych humorach. Obie drużyny wygrały swoje mecze. Drużyna z Tarnobrzega osiągnęła cenne zwycięstwo, wygrywając zdecydowanie w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 100:88. Kotwica po zaciętym do ostatniej sekundy meczu, okazała się lepsza w derbach Pomorza Środkowego od AZS Koszalin, wygrywając minimalnie 65:64.
W sobotę jednej i drugiej drużynie zależeć będzie w takim samym stopniu na zwycięstwie. Wszystkie mecze między oboma zespołami w poprzednim sezonie były bardzo wyrównane i do ostatniej minuty nie było w niech pewne kto zwycięży. Podobnie może być w sobotę.

Oba zespoły łączy osoba trenera Dariusza Szczubiała. W poprzednim sezonie to właśnie Szczubiał zapewnił Kotwicy utrzymanie w lidze. W przerwie międzysezonowej trener przeniósł się jednak do Tarnobrzega. Od lat jest znany z tego, że jego zespoły prowadzone są przez zagranicznych koszykarzy. Tak było między innymi w zeszłym sezonie, w Kotwicy oraz wcześniej w Zniczu Jarosław. W tym sezonie Szczubiał podkreśla, że tak samo, jak na dobrej grze w ofensywie będzie zależeć mu, aby jego zespół grał twardo w obronie. Możliwe więc, że spotkanie przeciwko Kotwicy będzie dobrym sprawdzianem gry w obronie dla drużyny gospodarzy.

Drużyna Siarki Jezioro była budowana przez trenera Szczubiała od podstaw - nikt z poprzedniego sezonu nie został w Tarnobrzegu. Dlatego dużo czasu zajmowało zgrywanie się tego nowego zestawu zawodników. Braki w tym były widoczne jeszcze podczas pierwszego, inauguracyjnego meczu przeciwko Enerdze Czarnym. Dużo było indywidualnych akcji, a kiedy w drugiej połowie przestały one być skuteczne, to wygrała zdecydowanie drużyna gości ze Słupska. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej z tym elementem.

W Kołobrzegu zostało kilku kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu. Do Jessiego Sappa i Darrella Harrisa doszło kilku ciekawych koszykarzy. Szczególnie Oded Brandwein zaskoczył swoją grą w ubiegły wtorek, kiedy to gracze AZS Koszalin nie mogli znaleźć recepty na powstrzymanie tego zawodnika. Dwóch zawodników przyszło do Kotwicy z Polonii Warszawa. Łukasz Wichniarz to już doświadczony zawodnik, który jak sam twierdzi zna sposób na powstrzymanie zawodników Siarki Jezioro.

Drugi z zawodników to Michał Kwiatkowski. W poprzednim sezonie, w Tarnobrzegu rozegrał on wspaniałe spotkanie, prowadząc Polonię Warszawa do zdecydowanego zwycięstwa. W tym sezonie jednak trener Tomasz Mrożek mało go wykorzystuje, a zawodnik spędza na parkiecie tylko średnio siedem minut w meczu. Za to Wichniarz jest jednym z kluczowych zawodników.

Nie będzie tajemnicą to, że w sobotę gra gospodarzy ponownie opierać się będzie na czwórce Amerykanów. Trenera gospodarzy cieszy szczególnie coraz lepsza postawa LaMarshalla Corbetta, który tuż przez pierwszym meczem w lidze nabawił się urazu. Teraz ze zdrowiem rozgrywającego Siarki Jezioro już wszystko jest w porządku.

Ozdobą sobotniego meczu może być pojedynek dwóch amerykańskich rozgrywających. Josh Miller staje się powoli nową gwiazdą ligi. W dwóch pierwszych meczach zdobył łącznie 55 punktów. Po drugiej stronie stanie Jessie Sapp, którego dobra gra w drugiej połowie meczu z AZS Koszalin zapewniła Kotwicy pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Spotkanie między Siarka Jezioro Tarnobrzeg a Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się 15 października, o godzinie 18 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacje w Tarnobrzegu.
źródło: plk.pl