piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Po punkty na północ Szczecina
Przed nami trzecia seria spotkań w piłkarskiej Wojewódzkiej Okręgówce. Piłkarze Stali Lipiany w najbliższą sobotę wybiorą się do północnej dzielnicy Szczecina - Skolwina aby rywalizować o kolejne punkty z tamtejszym Świtem.
Zespół prowadzony przez Mariusza Pikułę rozpoczął ten sezon w wyśmienitym stylu. Na otwarcie pokonali na własnym terenie jednego z pretendentów do awansu, mocną już w minionym sezonie Zorzę Dobrzany 2:1. Mimo złego początku, bowiem już w 5 minucie prowadzenie drużynie z Dobrzan zapewnił Oskar Janik, Świtowcy podnieśli się i ostatecznie zwyciężyli po bramkach Marcina Garleja, który trafił w 34 minucie oraz Marcina Ratkowskiego z 73 minuty. W drugiej kolejce piłkarzy z północy czekał wyjazd do Chociwla. Doskonale pamiętamy, że Świt w poprzednich sezonach spisywał się bardzo słabo na wyjazdach. Druga kolejka pokazała, że w obecnych rozgrywkach może być inaczej. Gospodarze po bramkach Binkiewicza i samobójczym golu Lisowskiego pokonali miejscowego Piasta 2:0. Po dwóch spotkaniach zespół Mariusza Pikuły plasuje się na czwartej pozycji z kompletem punktów.
Nieco inne nastroje panują w obozie Stali Lipiany. Podobnie jak Świt Skolwin piłkarze Macieja Zadki w pierwszej kolejce zmagań w Wojewódzkiej Okręgówce zwyciężyli w wyjazdowym meczu również 2:1 ogrywając beniaminka Ehrle Dobrą Szczecińską lecz trzy punkty dopiero w 92 minucie zapewnił Marcin Nitecki wykorzystując sytuację sam na sam z Patrykiem Konopką. Do siatki trafił jeszcze Marcin Krystek, zaś honorowe trafienie dla drużyny Andrzeja Bartłomowicza zaliczył Marcin Astramowicz. W drugiej serii spotkań na piłkarzy ze stadionu przy ulicy Lipowej czekał kolejny beniaminek. Był nim zespół Odrzanki Radziszewo prowadzony przez Marka Minkwitza, trenera z trzecioligową przeszłością trenerską. W tym spotkaniu podopieczni Macieja Zadki musieli uznać wyższość gości z Radziszewa przegrywając 1:3 przed własną publicznością. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Adam Trendel, Rafał Sinkowski oraz Łukasz Deptuła. Bramkę dla gospodarzy samobójczym trafieniem zdobył Tomasz Masztaler. Stalowców w tym spotkaniu cechowały bardzo rozregulowane celowniki bowiem nawet z rzutu karnego nie potrafili pokonać golkipera gości. Po dwóch spotkaniach z trzema punktami na koncie Stal Lipiany zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Zespół prowadzony przez Macieja Zadkę jest bardzo niewygodnym rywalem dla Dumy Skolwina. Wystarczy spojrzeć na wyniki z poprzedniego sezonu. Na własnym boisku Stal Lipiany zremisowała 0:0 zaś na wyjeździe nieznacznie uległa gospodarzom przegrywając 2:3. W najbliższy weekend będzie dobra okazja by tą statystykę poprawić i przywieźć jakieś punkty z północy Szczecina. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
źródło: stal-lipiany.futbolowo.pl