piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka z Bydgoszczą
autor: paulinusPo krótkim początku przygotowań do nowego sezonu Olimpijki udały się na mecz sparingowy z beniaminkiem Ekstraligi KKP Bydgoszcz. Brak koncentracji od samego początku szczecinianek został wykorzystany bardzo szybko przez zawodniczki z Bydgoszczy, gdyż już po pierwszej min 28 sekundzie spotkania sytuacje sam na sam z Beatą Watychowicz wykorzystuje Magda Siekierska. Olimpijki jeszcze nie zdążyły otrząsnąć się po stracie pierwszego gola i 6 min później przegrywały już 0:2. Po potężnym strzale z 18 metra drugą swoją bramkę zdobyła Magda Siekierska.
W pierwszej tercji mimo dużej przewagi Bydgoszczanek bramki już nie padły. W drugiej tercji Olimpijki grały dużo lepiej nie pozwalały już przeciwniczkom na tyle co w poprzedniej tercji. Niestety nie udało się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. Po okresie dobrej gry straciły w 19 min w niegroźnej sytuacji trzecią już bramkę w tym spotkaniu, której autorką była Karolina Pancek. W ostatniej już tercji trenerzy obu drużyn próbowali różnych ustawień i dali pograć zawodniczkom, które grały mniej lub wcale. Pod koniec tej części, Katarzynę Krowiak strzałem z 20 metrów pokonała Karolina Pancek zdobywając tym samym 2 bramkę dla swojej drużyny. W sparingu gołym okiem było widać różnice w okresach przygotowawczych obydwu drużyn, gdyż bydgoszczanki już za dwa tygodnie rozpoczynają rywalizację ligową.

Olimpia - KKP Bydgoszcz 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

1 TERCJA
Watychowicz - Kałamaja, Szwed, Mokrzycka, Jabłonowska - Lachman, Siwek, Janik, Tarnowska - Ćwiklińska, Tokarska

2 TERCJA
Watychowicz - Semczyszyn(23’ Kałamaja), Szwed, Mokrzycka, Jabłonowska - Lachman, Siwek, Janik, Downarowicz - Tokarska, Lewczuk

3 TERCJA
Krowiak - Kałamaja, Szwed, Mokrzycka, Jabłonowska - Jabłońska, Sochacka, Janik(21’ Downarowicz), Tarnowska - Tokarska(12’ Siwek), Ćwiklińska(23’ Tokarska)

KKP MAX-Sprint (I tercja): Granowska - Sass, Pencherkiewicz, Daleszczyk, Wiśniewska - Makowska, Sieradzka, Krauze, Pancek - Krychowiak, Siekierska

KKP MAX-Sprint (II tercja): Palińska - Heniborg, Daleszczyk, Chyżewska, Sieradzka - Pancek, Pencherkiewicz, Sass, Kryszak - Balcewicz - Krychowiak

KKP MAX-Sprint (III tercja): Granowska - Sass, Pencherkiewicz, Daleszczyk, Wiśniewska - Pancek, Sieradzka, Krauze, Balcewicz - Krychowiak, Siekierska
źródło: mksolimpia.szczecin.pl