piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Banik najlepszy w Szczecinie
autor: RamczakJuniorzy czeskiego Banika Ostrawa wygrali Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 'Szczecin CUP 2011'. W elitarnym gronie czwarte miejsce zajęli podopieczni Piotra Łęczyńskiego - Pogoń Szczecin. W turnieju wzięło udział 16 zespołów, w tym ekipy z Wilna i Lwowa. Podzielone były na cztery grupy, potem rozegrano ćwierćfinały, półfinały i finał.

Spotkanie półfinałowe Pogoń Szczecin rozgrywała z Karpatami Lwów. Od pierwszych minut miało ono wyrównany przebieg. Niestety kilka minut przed przerwą to zespół z Lwowa zdobył bramkę i do szatni schodził prowadząc 1:0. W drugiej szczęści spotkania Portowcy dominowali na boisku. Jednak gdy wydawało się, że bramka dla podopiecznych Piotra Łęczyńskiego wisi w powietrzu, jedną z nielicznych kontr wykorzystali goście i prowadzili już 2:0. Taki rezultat podciął skrzydła młodym Portowcom, którym pozostała walka o trzecie miejsce w całym turnieju.
W meczu o brązowy medal rywalem Pogoni była drużyna Jedynki Reda, która w swoim meczu półfinałowym uległa Banikowi Ostrawa. Od początku do ataku ruszyli zawodnicy Pogoni jednak nie potrafili poradzić sobie w przynajmniej kilku dogodnych sytuacjach i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Zaraz po przerwie w podbramkowym zamieszaniu prowadzenie 1:0 uzyskali goście. Próby wyrównania nie przynosiły zmiany rezultatu, a do końca spotkania pozostawało tylko kilka minut. Wtedy to zdarzyła się powtórka z początku drugiej części spotkania i zespół z Redy prowadził już 2:0. Do końca meczu rezultat niestety nie uległ zmianie.

W spotkaniu finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły Karpaty Lwów i Banika Ostrawa. Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa byli zawodnicy z Ukrainy, którzy prowadzili 1:0. Jednak w drugiej połowie losy spotkania się odwróciły i Banik po zwycięstwie 2:1 został zwycięzcą Szczecin CUP 2011.

źródło: pogonszczecin.info