inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Renata Pliś siódma w Dausze
autor: maggiW stolicy Kataru, Dausze zainaugurowano cykl czternastu mityngów Diamentowej Ligi. Początek zmagań oglądało dziesięć tysięcy kibiców. Na początek zmagań padło jedenaście najlepszych wyników na świecie. Podczas biegu na 1500 m, jedyna Polka, zawodniczka MKL Maratonu Świnoujście, Renata Pliś zajęła siódme miejsce (4.09,51), zwyciężyła Ukrainka, Anna Miszczenko (4.03,00). Wśród startujących było szczęściu reprezentantów Polski, oprócz wspomnianej Pliś, wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski. W biegu na 800 metrów zajął ósmą pozycję (1.46,42), do zwycięzcy Kenijczyka Asbela Kipropa zabrakło mu 1,68 s.
Diamentowa Liga zakończy się w Brukseli 16 września. Każdy mityng w puli nagród ma 480 tys. dolarów. W dwóch z czternasty mityngów zostaną rozegrane wszystkie trzydzieści dwie konkurencje. W dwunastu pozostałych jedynie szesnaście, podczas których będzie obowiązywał system rotacyjny. Następne zawody odbędą się w niedzielę, 15 maja w Szanghaju.
źródło: 24kurier.pl/własne