piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
UKS Olimpia Bobolice na Turnieju SYNGENTA CUP 2011
autor: robertjanW dniach 28 - 30 stycznia 2011r. w Czempiniu koło Poznania, odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej SYNGENTA CUP pod patronatem Burmistrza Gminy Czempiń Doroty Lew-Pilarskiej.
Impreza została zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy AS Czempin z okazji 10-lecia firmy Syngneta Seeds i Syngneta Crop Protection , światowego lidera w branży rolnej, największego dostawcy środków ochrony roślin oraz trzeciej co do wielkości firmy nasiennej.
Do udziału w zawodach zostały zaproszone wyróżniające się Uczniowskie Kluby Sportowe z dziewięciu województw ponad 100 zawodników i zawodniczek w wieku 12 lat i młodszych. Zachodniopomorskie reprezentował UKS Olimpia Bobolice.
Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju występowały w strojach piłkarskich ufundowanych przez sponsora firmę Syngenta. Nam przypadły koszulki w barwach klubowych żółte i czerwone.
Nasza drużyna chociaż była najmłodszą ekipą na turnieju dzielnie radziła sobie w rozgrywkach. W eliminacjach grupowych zajęła piąte miejsce. W meczu o dziewiąte miejsce pokonała UKS Biała Nyska / Sidzina 3:0 i  ostatecznie uplasowała się na dziewiątej pozycji. W nagrodę otrzymała okazały puchar, dwa komplety strojów piłkarskich, piłkę, a każdy zawodnik upominki.
Zwycięzcą turnieju został UKS Junior Zbąszynek, który w finale pokonała UKS Spartę Sycewice 4 : 2.

W zespole Olimpii z chłopcami występowały dwie zawodniczki, które dodawały blasku naszej ekipie. Konfrontacja ze starszymi zawodnikami, pozwoliła naszym młodym adeptom piłkarskim zdobyć więcej doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości. Każdy mecz dostarczył im wielu emocji, a braki w warunkach fizycznych nadrabiali zaangażowaniem.
Organizatorzy zadbali o dobrą atmosferę, wspaniałą oprawę, świetną zabawę i smaczne posiłki. Podczas dwudniowego pobytu nawiązaliśmy nowe kontakty i przyjaźnie.
Cała nasza ekipa wyniosła z wyjazdu wiele pozytywnych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.