AZS wygrał przegrane spotkanie...
AZS spotkanie z Zastalem rozpoczął w następującym zestawieniu Bogavac, Frazier, Łopatka, Rease, Śnieg, na ławce rezerwowych pozostali m.in. kapitan Igor Milicić oraz Grzegorz Arabas.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, w efekcie czego sędziowie często byli zmuszeni przerywać grę z powodu fauli. Punkty jako pierwsi zdobyli Zielonogórzanie, za sprawą Dłoniaka, który trafił za dwa i wywalczył rzut osobisty, którego nie wykorzystał.W odpowiedzi AZS trafił za trzy, po rzucie Bogavaca. Kolejne minuty upływały a wynik kręcił się wokół remisu z minimalnym wskazaniem na drużynę gości, mimo to pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowymi 23:23.
Druga kwarta rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza ponownie Zastal trafił za dwa, a odpowiedział Sroka za trzy, chwilę później koszykarze gości się przebudzili i zaczęli przejmować inicjatywę, ale AZS tego dnia miał dobrze dysponowanego Srokę, który co chwilę nadrabiał swoimi rzutami za 3 punkty, jednak końcówka pierwszej połowy należała do Hodge, który wykorzystał podwójny faul techniczny i wykorzystał wszystkie 4 rzuty osobiste, co spowodowało, że na przerwę schodzili z 5 punktową przewagą.

do przerwy najwięcej punktów zdobyli, w ekipie z Koszalina Sroka 16, a w Zastalu Comagić i Hodge po 12 punktów, warto zaznaczyć, że koszykarze z Zielonej Góry, musieli uważać na grę faul, . Dłoniak, Flieger, Hodge i Marshall mają po trzy przewinienia. Jeśli, chodzi o zbiórki, w tym elemencie był remis, a Strat mniej zaliczyli gracze przyjezdni, którzy tylko 3 razy stracili piłkę, ich rywale robili to aż siedmiokrotnie. Tyle jeśli chodzi o statystyki, czas na 3 kwartę.

Po zmianie stron, gra toczyła się pod dyktando graczy, prowadzonych przez Tomasza Herkt'a, w tej części gry osiągnęli największą swoją przewagę, w całym spotkaniu prowadząc na koniec kwarty różnicą 13 punktów i nic nie zapowiadało, że mogą przegrać ten pojedynek.

Ostatnie 10 minut należało jednak do zawodników Mariusz Karola, już na początku zdobyli 7 punktów z rzędu.

W tej odsłonie bardzo przydała się koszalińska maskotka, popularny KOSZAŁ, robił co mógł przy rzutach osobistych, z niezłym skutkiem, wystarczy powiedzieć, że w pierwszych 5 minutach, tej kwarty, na 10 rzutów trafili zaledwie połowę, mimo, takiego efektownego machania skrzydłami, Koszał został odesłany do klubu kibica, przez ochroniarzy jego klubu, co się bardzo nie spodobało zgromadzonej publiczności.

W Hali, aż kipiało od emocji, bohaterem końcówki spotkania został Frezier, który przez cały mecz był nieskuteczny, przebudził się na ostatnie 2 minuty, trafiając najpierw za trzy wyprowadził AZS na prowadzenie, następnie trafił za dwa, a przysłowiową wisienkę na torcie postawił wrzucając piłkę do kosza, efektownym wsadem. AZS wygrywa przegrany pojedynek.

W czwartej kwarcie Zastal zdobył 7 punkcików, w tym 4 z gry…
To czwarta porażka, a trzecia z rzędu Zastalu i drugie zwycięstwo AZS-u

Statystyki
Punkty: AZS - 93; Zastal - 87
Zbiórki: AZS - 44 (14 w ataku, 30 w obronie); Zastal - 37 (9 w ataku, 28 w obronie)
Asysty: AZS - 20; Zastal - 18
Straty: AZS - 14; Zastal - 7
Przechwyty: AZS - 3; Zastal - 9
Bloki: AZS - 3; Zastal - 2
Skuteczność rzutów za dwa: AZS - 19/41 (46 proc.); Zastal - 26/46 (56 proc.)
Skuteczność rzutów za trzy: AZS - 9/21 (42 proc.); Zastal - 8/26 (30 proc.)
Skuteczność rzutów wolnych: AZS - 28/39 (71 proc.); Zastal - 11/22 (50 proc.)
Punkty koszykarzy pierwszej piątki: AZS - 50; Zastal - 66