piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Jaga lepsza o bramkę
Pierwszoligowa Flota Świnoujście okazała się słabsza od obrońcy Pucharu Polski i aktualnego lidera Ekstraklasy - Jagiellonii Białystok. Obrońcy trofeum pokonali Wyspiarzy 1:0 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Piłkarze Floty Świnoujście podobnie jak wczoraj Pogoń Szczecin pożegnali się z rozgrywkami i obecnie muszą skupić się na walce w pierwszej lidze.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości. Już w 5 minucie Maciej Makuszewski zdecydował się na uderzenie z dwudziestego metra, a piłka wylądowała w krótkim rogu bramki Krzysztofa Żukowskiego i Jagiellonia objęła prowadzenie. W 24 minucie bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym Jagiellonii. Krzysztof Bodziony wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a ta po piąstkowaniu Grzegorza Sandomierskiego trafiła w jednego z obrońców Jagi i prawie wpadła do bramki gości. W 38 minucie groźną akcję przeprowadzili Charles NwaoguFerdinand Chi-Fon, jednak ten pierwszy został uprzedzony przez golkipera Jagiellonii. autor: K.Grzeszkowiak

Na początku drugiej części Grzegorza Sandomierskiego strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć Krzysztof Bodziony, a następnie Ivan Udarević, ale golkiper gości w tych sytuacjach spisał się bez zarzutów. W 56 minucie po faulu na Nwaogu Wyspiarze egzekwowali rzut wolny z siedemnastego metra. Bardzo silne uderzenie Jacka Paczkowskiego z trudem wybił bramkarz przyjezdnych. Po chwili kolejny raz z dystansu uderzył autor jedynej bramki Maciej Makuszewski, jednak jego uderzenie z trzydziestu metrów z trudem zdołał obronić Krzysztof Żukowski. Kwadrans przed końcem Michał Ciarkowski popisał się świetnym dośrodkowaniem, po którym strzał na bramkę gości oddał Marek Niewiada. Niestety zmierzającą do bramki piłkę zatrzymał Tadas Kijanskas. W 79 minucie Kamil Grosicki ograł defensorów Floty, ale na szczęście piłka po jego strzale wylądowała na górnej siatce bramki Wyspiarzy. Trzy minuty po tej akcji Grosicki stanął przed kolejną szansą na bramkę. Rafał Grzyb przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Floty, a dobitka Grosickiego zatrzymała się na słupku bramki Wyspiarzy. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Flota Świnoujście przegrała z Jagiellonią Białystok 1:0.