piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
UKS Olimpia Bobolice pierwszym liderem Ligi Bałtyckiej Orlika
Dnia 18 września 2010r na bobolickim orliku przy ul. Głowackiego 7, odbył się turniej rozgrywek Bałtycka Liga Orlik 2012 o Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego dla zespołów z grupy I w kategorii chłopców z rocznika 2000 i młodsi.
Organizatorem rozgrywek był UKS Olimpia Bobolice. W imprezie wzięły udział następujące zespoły : Zryw Kretomino, Leśnik/Rossa Manowo, SP Polanów, Olimpia/Iskra Kłanino, UKS Olimpia I Bobolice, UKS Olimpia II Bobolice.

Pierwsze miejsce, okazały Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego i okolicznościowe medale wywalczyli gospodarze UKS Olimpia Bobolice (trener (Adrian Puszkiel), którzy zdobyli komplet punktów i nie stracili żadnej bramki. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Zrywu Kretomino (trener Mariusz Poślednik ) z dorobkiem 10 punktów, a trzecia była ekipa SP Polanów (trener Piotr Idzi), która zdobyła 8 punktów. Kolejne miejsca zajęli : Leśnik/Rossa Manowo (trener Krzysztof Biercewicz ) 7 punktów, Olimpia/Iskra Kłanino (trener Henryk Kowalski) i UKS Olimpia II Bobolice (trener Adrian Puszkiel).
W najciekawszym spotkaniu Olimpia I Bobolice pokonała po bardzo wyrównanej grze Leśnik/Rossę Manowo 2:0. Przy stanie 1:0 dla gospodarzy zawodnik z Manowa nie wykorzystał rzutu karnego, który w efektownym stylu „Jerzego Dudka” obronił Kacper Czarnota. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Hubert Siwiec ( SP Polanów ), najlepszym bramkarzem Paweł Malinowski ( Zryw ), a tytuł króla strzelców przypadł strzelcowi 13 bramek Krystianowi Babec ( Olimpia I ). Wybrano również najmłodszego zawodnika występującego na boisku, którym okazał się pięcioletni Marcel Walaszczyk z drugiego zespołu gospodarzy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki, a wyróżnieni zawodnicy nagrody rzeczowe. Organizatorzy nagrodzili również trenerów i opiekunów zespołów.

Nagrody indywidualne :

Najlepszy zawodnik : Hubert Siwiec ( SP Polanów )
Najlepszy bramkarz : Paweł Malinowski ( Zryw )
Najlepszy strzelec : Krystian Babec - 13 bramek ( Olimpia I )
Najmłodszy Zawodnik : Marcel Walaszczyk z rocznika 2005 (Olimpia II)

Olimpia/Iskra Kłanino : Henryk Kowalski

Podczas uroczystej ceremonii zakończenia turnieju nagrody wręczali między innymi Jan Bednarek Wiceprezes PZPN, jednocześnie Prezes ZZPN w Szczecinie, Teodor Cichy członek Zarządu ZZPN w Szczecinie i Mariusz Walaszczyk radny Rady Miejskiej w Bobolicach. Prezes Jan Bednarek pochwalił młodych adeptów piłkarstwa za grę w duchu fair play, a organizatorom i fundatorom nagród podziękował za udane widowisko.
Prezes UKS Olimpia Henryk Kowalski z kolei podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, a sponsorom, szczególnie Władysławowi Husejko Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego za okazane wsparcie.
źródło: Henryk Kowalski