piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Flota w drugiej rundzie
Flota Świnoujście tym razem udanie, ale także trochę szczęśliwie - bo po serii jedenastek, przebrnęła pierwszą rundę Pucharu Polski. Po ubiegłorocznej 'wpadce' na tym szczeblu z drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec, tym razem popularnym wyspiarzom przyszło się zmierzyć także z drugoligowym Jarotą Jarocin. Po 120. minutach gry na boisku w Jarocinie był wynik 1:1. W 11. minucie goście objęli prowadzenie. Strzelcem okazał się nie kto inny jak 'Charles de Gol'. W lidze ma już 4 trafienia, wczoraj wykorzystał długie podanie z własnej połowy Sławomira Mazurkiewicza przerzucając piłkę ponad bramkarzem gospodarzy.

Piłkarze Jaroty śmielej zaatakowali w drugiej połowie, zaowocowało to golem w 67. minucie meczu. Rzut wolny wykonywał Matuszewski, po jego strzale z kozłowała i wpadła do bramki bronionej przez Kazimierczaka. Flota mogła wygrać spotkanie w regulaminowym czasie gry. Zawiodła skuteczność. Nwaogu marnował okazje, które sam sobie stwarzał, zawodził Marek Kowal. Były napastnik Pogoni wciąż nie może przełamać niemocy strzeleckiej w oficjalnych spotkaniach Floty. Wczoraj strzelał z bliskiej odległości i nie potrafił trafić w bramkę, bądź na jego drodze stanął Brzostowski.
Wyspiarze wygrali ostatecznie po serii jedenastek, choć strzał Marka Kowala przy stanie 1:1 obronił bramkarz gospodarzy, wcześniej Przemysław Kazimierczak obronił strzał Krzysztofa Czabańskiego. Szósta seria okazała się decydująca ponownie Przemysław Kazimierczak broni, tym razem strzał Mateusza Śliwy, a Ferdinand Chifon nie zmarnował tej okazji i daje awans Flocie.

Jarota Jarocin - Flota Świnoujście 1:1 (0:1;1:1) karne 4:5
0:1 - 11' - Charles Uchenna Nwaogu
1:1 - 68' - Szymon Matuszewski