inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Juniorzy ULKS Tkd Borne Sulinowo najlepsi w Polsce
Fantastyczny występ zanotowali wychowankowie trenera Dariusza Skiby z ULKS Tkd Borne Sulinowo w zakończonych w sobotę we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Juniorów w olimpijskiej wersji taekwondo.

Dziewięcioosobowa ekipa wróciła do domu z ośmioma medalami (3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe). Klub z Bornego Sulinowa bezdyskusyjnie sięgnął po pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. ULKS Tkd zdobył 99 punktów. Drugi AZS OŚ Poznań - 74, a trzeci Start Olsztyn - 67. We Wrocławiu rywalizowało ponad 150 zawodników z 35 klubów.

W rywalizacji juniorek do 42 kg po złoty medal sięgnęła Klaudia Włodarczak. Drugi medal, brązowy, w rywalizacji dziewcząt zdobyła Natalia Mencfeld do 46 kg. Na piątym miejscu w wadze +68 kg uplasowała się Magda Atrachimowicz. Podobnie Agata Młynarz z Klubu Sportów Walki ze Szczecinka do 63 kg.

Aż sześć medali wywalczyli juniorzy z Bornego.Wicemistrz świata z Meksyku, Marcin Anikiej, potwierdził swoją klasę sięgając po najcenniejszy medal do 63 kg. Taekwondocy z Bornego zdominowali także wagę do 78 kg. W finale - drugi rok z rzędu - spotkali się klubowi koledzy Mateusz Bichun i Rafał Szypulski. Ponownie wygrał pierwszy z wymienionych.

Srebrny medal obok Szypulskiego zdobył także Adrian Zakrzewski w wadze do 48 kg. Dorobek medalowy uzupełniły brązowe krążki Pawła Parkota (73 kg) i Macieja Ostrowskiego (59 kg). Piąte miejsce wywalczył w wadze do 51 kg Karol Redzimski z KSW Szczecinek.
źródło: gk24.pl