piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Kolejne zwycięstwo Odry, jest skok w tabeli
autor: PszczółekW przedostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo V ligi i ostatnim meczu przed własną publicznością, piłkarze MKS Odry Chojna pokonali rezerwy IV ligowego Piasta Choszczno - Wodę-Piast II Rzecko 3-1 (0-0).
Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku, kibice patrząc na mozolną grę obu drużyn czuli się znużeni. Na uwagę w pierwszej części gry zasługuje tylko akcja gości po której Daniel Sieluś trafił do siatki Patryka Konopki ale sędzia bramki nie uznał, odgwizdując sekundę wcześniej tzw. nakładkę.
Obejrzeliśmy jeszcze kilka strzałów ale piłki kopane przez napastników nie potrafiły znaleźć drogi do bramki, choć tego dnia więcej pracy miał bramkarz gości. I tak pierwsze 45 min zakończyły się w pełni zasłużonym remisem 0-0. Początek drugiej połowy wcale nie był lepszy, przełom nastąpił ok 55 min, napastnik Odry faulowany w polu karnym przez bramkarza z Rzecka - Daniela Gana, czerwona kartka i pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Zatorski. Długo nie czekaliśmy na kolejne bramki, dwie ładne akcje, dwie asysty Pawła Andrzejewskiego i dwie bramki Karola Turkiewicza. Gdy wydawało się że możemy zobaczyć powtórkę ze środowego, wygranego przez Odrę aż 4-0 pojedynku ze Spartą Węgorzyno, gra się uspokoiła, choć częściej atakowali biało - zieloni. Kilka minut przed końcem spotkania goście po niespodziewanej akcji zdobyli bramkę honorową, a jej strzelcem okazał się Tomasz Brzustowski.
Odra po tym zwycięstwie awansowała na 8 miejsce, sytuacja w lidze jest na tyle zabawna że jeżeli w ostatnim spotkaniu chojnianie wygrają a przegra Osadnik to sezon zakończymy na 6 lokacie, a jeszcze 2 tygodnie temu byliśmy jedną z drużyn zagrożonych spadkiem.

Odra: Konopka - Gawron, Armonajtis, Zatorski, Andrzejewski P., Kieliszek, Janik, Barandowski, Turkiewicz, Kusiak, Andrzejewski M.
Na zmiany wchodzili: Bogdanowicz (bramkarz), Pela, Matuszak

Woda: Gan - Balicki, Kołtunowski, Brzustowski, Konieczny - Chlebowski (Frydrych), Pawlak, Kapiński, Nitecki (Zieliński) - Sieluś, Gicewicz

Juniorzy Odry mimo że przegrywali 2-0 zdołali po bramkach Kamila Kusiaka (z karnego) i Mateusza Denysa doprowadzić do remisu.