AZS zakończył sezon
autor: arti15AZS Koszalin przegrał po raz trzeci z PGE Turów Zgorzelec - tym razem 77:83 (18:23, 24:30, 18:16, 17:14).
Turów został pierwszym półfinalistą play-off Polskiej Ligi Koszykówki, a koszalinianie zakończyli już sezon 2008/09. Uplasowali się na 7. miejscu. W meczu nie pomógł nawet świetny występ Javiera Mojiki, który zdobył 25 punktów i 10 zbiórek.
Najwyższe prowadzenie w meczu PGE Turów osiągnął w drugiej kwarcie. Po trójce Bartosza Bochno na tablicy wyników było już 30:44. Fani AZS nie tracili jednak wiary do samego końca i mieli rację, ponieważ po zmianie stron ich ulubieńcy rozpoczęli pościg za drużyną wicemistrzów Polski. Za każdym razem jednak, gdy koszalinianie dochodzili rywala na sześć punktów popełniali proste straty, które na punkty zamieniali zawodnicy Turowa.
Najbardziej emocjonująca okazała się ostatnia kwarta. Mało kto przypuszczał, że AZS będzie w stanie nawiązać jeszcze walkę z drużyną PGE. Po raz kolejny jednak Akademicy z Koszalina pokazali ogromne serce do gry i walczyli do samego końca. Pierwsze punkty w kwarcie zdobył Ime Oduok. Chwile później przewinieniem niesportowym ukarany został Alex Harris a z linii rzutów wolnych dwukrotnie trafił Mojica. Po wznowieniu gry z linii środkowej boiska kolejne punkty zdobył Oduok i przewaga Turowa zmalała do trzech punktów. Od tego momentu obie drużyny grały bardzo nerwowo i chaotycznie. Mimo, że podopieczni Pawła Turkiewicza nie mieli w ostatniej kwarcie kompletnie pomysłu na grę, AZS nie był w stanie doprowadzić do remisu.

AZS: Mojica 25 (2x3, 10 zb.), Reese 19 (1x3), Milicić 13 (1x3, 5 as., 4 str.), Oduok 10, Arabas 2 - Łuszczewski 9 (1x3, 11 zb.), Diduszko 1, Metelski 0, Urbański 0.
Turów: Miljković 22 (2x3, 5 zb.), Edney 17 (1x3, 6 zb., 4 as.), Daniels 12, Turek 7 (7 zb.), Roszyk 2 - Witka 10 (2x3), Bailey 4, Bochno 3 (1x3), Drobnjak 2 (2 bl.), Harris 2, Stefański 2.
źródło: plk.pl / własne