Kotwica trzecia
autor: Ino-online.pl
Trzecie miejsce Kotwicy Kołobrzeg po fazie zasadniczej stało się faktem! Podopieczni Sebastiana Machowskiego pokonali na wyjeździe Sportino Inowrocław 75:51 i zagrają nie tylko w fazie głównej play-off, ale także w najbliższy weekend w turnieju finałowym Pucharu Polski!
Najwięcej punktów dla naszego zespołu (17) zdobył Paweł Kikowski. Nasz zespół w Inowrocławiu wspierała liczna, ok. 50-osobowa grupa kibiców 'Czarodziejów z Wydm'. Przed meczem było wiadomo, że los Kotwicy jest w rękach jej zawodników. Początek spotkania był wyrównany, jednak już po kilku minutach gospodarze przestali istnieć na parkiecie. 15 punktów z rzędu sprawiło, że na początku drugiej kwarty kołobrzeżanie prowadzili już 25:8, a kilka chwil później 36:12. Wtedy jednak Sportino wróciło do gry. Straty gospodarzy nieznacznie zmalały, a nadzieję w serca miejscowych kibiców wlał pod koniec kwarty Eddie Miller, czterokrotnie trafiając z dystansu i zmniejszając różnicę do zaledwie sześciu punktów.

Na początku trzeciej kwarty znów skuteczną 'trójką' popisał się Miller (piąty raz w meczu) i gospodarze doskoczyli na zaledwie cztery punkty. Od połowy tej części gry znów jednak nastąpiła dominacja Kotwicy. Sportino do końca meczu zdołało wywalczyć jedynie sześć punktów, podczas gdy nasz zespół szybko powiększał przewagę. Wynik 59:48 po trzeciej kwarcie jeszcze nie gwarantował sukcesu, ale im bliżej było do końca meczu, tym większa radość panowała w kołobrzeskim obozie. Ostatecznie celna 'trójka' Kikowskiego dwie minuty przed końcem przesądziła o sukcesie 'Czarodziejów z Wydm', stało się bowiem jasne, że rywale 20-punktowej straty nie są już w stanie odrobić. Na koniec Kotwica dorzuciła jeszcze dwa punkty i rozgromiła inowrocławian 75:51.

Koszykarze Kotwicy pokazali, że mimo kłopotów finansowych mogą odnieść sukces. Przy wsparciu kibiców mogą zdziałać wiele. Kto wie, może za kilka tygodni o naszych koszykarzach powiemy 'mistrzowie Polski'...

SPORTINO INOWROCŁAW - KOTWICA KOŁOBRZEG 51:75

(8:22, 29:21, 11:16, 3:16)

Sportino: Eddie Miller (24), Łukasz Obrzut (10), David Gomez (8), Ivars Timermanis (7), Łukasz Żytko (1), Łukasz Wichniarz (1), Dawid Witos, Hubert Wierzbicki, Michał Świderski, Artur Robak, Kamil Stężewski.

Kotwica: Paweł Kikowski (17), Julien Mills (15), Drew Naymick (13), Tomasz Cielebąk (10), Kevin Hamilton (8), Dawid Przybyszewski (6), Sefton Barrett (4), Brandon Crone (2), Piotr Stelmach.
źródło: e-kg.pl