piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Minimalna porażka
autor: /mePierwsze 15 min to zdecydowane ataki Olimpii i optyczna przewaga na całym boisku, zakończone w 10 min strzałem z ok. 18 metrów i zdobytą bramką przez Nataly Barlage. Od tego momentu inicjatywę przejęły Koninianki. W 30 minucie napastniczka Medyka przedryblowała obronę i strzałem z bliskiej odległości umieściła piłkę w bramce przy długim słupku. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa to ponownie dominacja Medyka. W 68 min dekoncentrację w linii obrony wykorzystuje napastniczka Medyka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 77 min braki w kryciu wykorzystują koninianki i jest już 3:1. Pod koniec meczu Olimpijki obudziły się i podjęły jeszcze próbę zmiany wyniku. W 86 min Agata Knera strzela wzdłuż linii bramkowej, a nadbiegająca zawodniczka z Konina strzela samobójczą bramkę.
Od tej pory aż do 94 min (4 min doliczyła sędzia) Olimpia non stop atakowała bramkę Medyka. W 91 min Nataly strzela w poprzeczkę, a w 94 została sfaulowana tuż przed polem karnym, lecz sędzia puściła grę stosując korzyść, a w sytuacji sam na sam Asi Tokarskiej zabrakło zimnej krwi i spudłowała. Szkoda zmarnowanej szansy na pierwsze punkty. Teraz Olimpię czeka przerwa w rozgrywkach I ligi i za tydzień szczecinianki zagrają na wyjeździe z Juvenią.

Bramki: Barlage, samobójcza – Pakulska 2, Ciesielska

Żółta kartka: Kałuża, Semczyszyn K.

Olimpia: Szelewa – Semczyszyn K., Siwek, Mokrzycka (60’ Tokarska), Dumicz, Janik (79’ Knera), Kowalczuk (68’ Ćwiklińska), Lachman, Wierzbicka (77’ Sokołowska), Barlage, Kałuża (70’ Hruzik)