inne / pływanie
inne / pływanie -
Trzy medale i rekord Polski na koniec mistrzostw
autor: chaseDwa złote i jeden srebrny medal wywalczyli pływacy szczecińskiego MKP podczas ostatniego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Baranowska (na zdj.). Tym razem jednak szczecinianka miała na „pudle” towarzystwo swej klubowej koleżanki. Siedemnastoletnia Iga Kalinowska zajęła drugie miejsce. Powoli zaczynają się sprawdzać więc słowa trenera Mirosława Drozda, który podczas szczecińskiego Grand Prix w rozmowie z nami wróżył jej duże sukcesy w przyszłości. Tuż za podium w tym samym wyścigu (800 m stylem dowolnym) uplasowała się Aleksandra Majda, kolejna młoda pływaczka z MKP.

Po trzeci złoty medal na tych mistrzostwach oraz rekord Polski seniorów popłynął Mateusz Sawrymowicz. Odległość 1500 metrów stylem dowolnym pokonał w 14:52.76 (o 6.5 sekundy lepiej od poprzedniego rekordu) i nie dał szans znacznie bardziej utytułowanemu kadrowiczowi Pawłowi Korzeniowskiemu, który potrzebował do tego 15:20.80. Dopiero na czwartym miejscu przypłynął inny szczecinianin Przemysław Stańczyk - 15:29.46.

W sumie szczecińscy pływacy wrócą do domu z dorobkiem czternastu medali: siedmiu złotych, sześciu srebrnych i jednego brązowego. W klasyfikacji medalowej ekipa ze stolicy województwa zachodniopomorskiego zajęła drugie miejsce, ustępując pola reprezentacji AZS AWF Warszawa, która zgromadziła 27 krążków.