piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Olimpia zwycięża w Vierecku
autor: /meW niemieckim Vierecku obył się tradycyjny turniej kończący sezon piłkarski. Mecze jak zwykle rozgrywane były na szerokości boiska. Tym razem oprócz Olimpii udział wzięła zaprzyjaźniona z nami Juvenia Stargard. Już pierwszy mecz to właśnie Polskie derby. Już w 3 min Dorota Kałuża dogrywa do Nataly Barlage i 1:0. Minutę później Nataly podwyższa na 2:0 po dośrodkowaniu Ady Dumicz. W ostatniej minucie Paulina Semczyszyn przyjęła piłkę zagraną przez Darię Sokołowską i ustaliła wynik meczu. Po składnej grze Olimpia wygrała 3:0. Drugi swój mecz Juvenia grała z zeszłorocznym zdobywcą Pucharu FC Binz i dokonała niespodzianki zwyciężając po ambitnej grze 2:1.
Olimpia w kolejnym spotkaniu pokonuje ponownie 3:0 tym razem gospodarzy turnieju Viereck. W 5 min Ania Strzemecka mija obronę i podaje do Nataly, która otwiera wynik meczu. W 7 min Marta Olszyna strzela na bramkę, piłkę przejmuje Dorota podwyższając wynik. W ostatniej minucie Ada Dumicz wykorzystuje podanie Asi Tokarskiej i lewą nogą umieszcza piłkę w okienku bramki Vierecku. Trzeci mecz z FC Binz (zwycięzca turnieju z dwóch ostatnich lat). W 2 min Nataly wykorzystuje podanie Ady zdobywając swoją 4 bramkę w turnieju. W 10 min odbiera piłkę obrońcom i zdobywa bramkę po minięciu bramkarki. Czwarty mecz decydował o tym, czy zapewnimy sobie przedwczesne zwycięstwo w turnieju, a naszym rywalem był zespół Greifswaldera, z którym już nie raz toczyliśmy zacięte boje. Tym razem górą była Olimpia pokonując rywali 2:0 po bramkach Marty Olszyny (po podaniu Nataly) w 5 min i pięć minut później Dorota Kałuża obsłużona przez Nataly, która wywalczyła piłkę w narożniku boiska. Ostatni mecz nie miał już znaczenia dla końcowej klasyfikacji, lecz nasze zawodniczki postanowiły zakończyć turniej z kompletem pkt i z czystym kontem bramkowym. Udało się. Pokonaliśmy Rot Weiss 2:0, a bramki zdobyły Dorota, która ponownie została obsłużona przez Nataly w 6 min i Paula w ostatniej minucie po otrzymaniu piłki od Asi Tokarskiej. W meczu tym dał się zauważyć zryw Pauli po zagraniu klepy z przejeżdżającym BMW – piłka była wciąż na boisku J.

Po meczu nastąpiło tradycyjne podsumowanie. Najlepszą zawodniczką wybrana została Nataly Barlage. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Agnieszka Szelewa, natomiast królem strzelców została zawodniczka FC Binz. Olimpia z kompletem punktów i stosunkiem bramek 12:0 wygrała turniej i otrzymała puchar przechodni. Juvenia walcząc do ostatniej chwili zajęła 4 miejsce, choć podium było bardzo blisko. Dzień później Olimpia świętowała swoje trzecie urodziny.