ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
paulinus
piłka nożna / III liga
piłka nożna / III liga -
Reforma rozgrywek – jak może wyglądać? - cd
Pierwszego maja na łamach naszego portalu dzięki pracy naszego użytkownika o nicku Gond zamieściliśmy symulację jak będzie wyglądać reforma rozgrywek, patrząc na wyniki osiągnięte do 30 kwietnia 2008. Dzisiaj przedstawiamy państwu symulację na 20 maja 2008.


W przypadku lig okręgowych, A klas i B klas ZZPN zastrzega sobie prawo przesunięcia drużyn w ramach grup (co staraliśmy się uwzględnić). Także ewentualna fuzja Sląska i Groclinu może mieć wpływ na poniższą symulację.



Przy tworzeniu symulacji uwzględnialiśmy Regulamin Rozgrywek PZPNRegulamin Rozgrywek ZZPN.

Zreformowana I liga



1. Zagłębie Lubin (zdegradowane za korupcje)

2. Śląsk Wrocław (w przypadku fuzji Śląska z Groclinem - Tur Turek)

3. Arka Gdynia

4. Podbeskidzie Bielsko-Biała

5. Polonia Warszawa

6. Wisła Płock

7. GKS Katowice

8. GKS Jastrzębie

9. Stal Stalowa Wola

10. Motor Lublin

11. Odra Opole

12. Warta Poznań

13. Kmita Zabierzów

14. ŁKS Łomża



Mistrzowie III lig:

15. Dolcan Ząbki

16. Flota Świnoujście

17. Raków Częstochowa

18. Górnik Łęczna



Zreformowana II liga, grupa zachodnia



Liga ta liczyć będzie 18 zespołów. Zostanie utworzona z połączenia najlepszych zespołów obecnej III ligi grupy II i III, spadkowiczów z wyższych klas rozgrywkowych z ich regionów oraz 4 zwycięzców baraży, w których udział wezmą mistrzowie IV lig z 8 zachodnich województw.



1. Zagłębie Sosnowiec (spadkowicz z Orange Ekstraklasy zdegradowany za korupcję – jedyny już dzisiaj pewny uczestnik zreformowanej II ligi, gr zach.)

2. Tur Turek (spadkowicz z obecnej II ligi - w przypadku fuzji Śląska z Groclinem miejsce to zajmie: KP Police)



Drużyn z miejsc 2-7 obecnej III ligi grupy II:

3. Jarota Jarocin

4. Unia Janikowo

5. Kotwica Kołobrzeg

6. Nielba Wągrowiec

7. TKP Elana Toruń

8. Victoria Koronowo



Drużyny z miejsc 2-7 obecnej III ligi grupy III:

9. GKP Gorzów Wielkopolski

10. Miedź Legnica

11. MKS Kluczbork

12. Rozwój Katowice

13. Gawin Królewska Wola

14. Polonia Słubice

15. – 18. Zwycięzcy baraży, w których udział wezmą mistrzowie obecnych IV lig z województw zachodniopomorskiego (Pogoń Szczecin), kujawsko-pomorskiego (Zawisza Bydgoszcz), pomorskiego (Bałtyk Gdynia), wielkopolskiego (Aluminium Konin / Sparta Oborniki – w zależności od tego, kto wygra baraż wojewódzki), dolnośląskiego (Polonia/Sparta Świdnica), lubuskiego (Czarni Żagań), opolskiego (Ruch Zdzieszowice) i śląskiego (GKS Tychy '71 / Energetyk ROW Rybnik – w zależności od tego, kto wygra baraż wojewódzki).



Zreformowana III liga, grupa pomorsko-zachodniopomorska



Liga ta będzie liczyć 16 zespołów. Utworzą ją obecni III-ligowcy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, którzy nie "załapią się" do zreformowanej II ligi, a stawkę uzupełnią najlepsi IV-ligowcy z tych województw.



1. KP Police (w przypadku fuzji Śląska z Groclinem ew. zwycięża meczu barażowego między najwyżej sklasyfikowanymi zespołami IV ligi, które nie uzyskały automatycznego awansu: ew. Pogoń Barlinek, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Bytovia Bytów, Gryf Wejherowo)

2. Kaszubia Kościerzyna

3. Rodło Kwidzyn

4. Wierzyca Pelplin

5. Rega-Merida Trzebiatów

6. Cartusia Kartuzy



Pięć najlepszych drużyn z obecnej IV ligi zachodniopomorskiej:

7. Pogoń Szczecin (ew. Pogoń Barlinek – w zależności od wyników baraży o udział w zreformowanej II lidze)

8. Astra Ustronie Morskie

9. Sława Sławno

10. Dąb Dębno

11. Błękitni Stargard Szczeciński



Pięć najlepszych drużyn z obecnej IV ligi pomorskiej (nie biorę pod uwagę Lechii II Gdańsk, gdyż Lechia awansowała do Orange Ekstraklasy, a najprawdopodobniej jej rezerwy zostaną wycofane z rozgrywek ligowych i zgłoszone do Młodej Ekstraklasy):
12. Bałtyk Gdynia (ew. Bytovia Bytów – w zależności od wyników baraży o udział w zreformowanej II lidze)

13. Zatoka Puck

14. Orkan Rumia

15. Gryf 95 Słupsk

16. Orlęta Reda



Zreformowana IV liga, grupa zachodniopomorska



Liga ta będzie liczyć 16 zespołów. Składać się będzie z obecnych IV-ligowców, którzy nie awansują do zreformowanej III ligi (z wyjątkiem dwóch ostatnich drużyn, które spadają do V ligi). Jej skład uzupełniony zostanie najlepszymi drużynami z V ligi szczecińskiej i koszalińskiej.



1. Pogoń Barlinek (ew. w przypadku fuzji Śląska i Groclinu - Lech Czaplinek)

2. Wybrzeże Rewalskie Rewal

3. Darzbór Szczecinek

4. Stal Szczecin

5. Victoria 95 Przecław

6. Piast Choszczno

7. Leśnik/Rossa Manowo

8. Gryf Kamień Pomorski

9. Ina Goleniów

10. Energetyk Gryfino

11. Sokół Pyrzyce



Mistrz i wicemistrz V ligi szczecińskiej:


12. Hutnik Szczecin

13. Vineta Wolin



Mistrz i wicemistrz V ligi koszalińskiej:

14. Gwardia Koszalin

15. Orzeł Wałcz



Zwycięzca barażu o udział w zreformowanej IV lidze (drużyny z 3 miejsc V lig):

16. Piast Chociwel / Drawa Drawsko Pomorskie (w wypadku wygrania przez Pogoń Szczecin barażu o udział w zreformowanej II lidze Pogoń Barlinek grać będzie w zreformowanej III lidze, co oznacza, że powyższy baraż nie będzie konieczny i zarówno Piast, jak i Drawa, zagrają w zreformowanej IV lidze)



V liga szczecińska (16 zespołów):


1. Piast Chociwel (jeśli nie wygra barażu o zreformowaną IV ligę i Pogoń Szczecin przegra baraż o zreformowaną II ligę)



2. - 12. Drużyny z miejsc 4-14 obecnej V ligi szczecińskiej

2. Polonia Płoty

3. Orzeł Trzcińsko-Zdrój

4. Odra Chojna

5. Kłos Pełczyce

6. GKS Mierzyn

7. Świt Skolwin

8. Stal Lipiany

9. Mieszko Mieszkowice

10. KP II Police

11. Kluczevia Stargard

12. Sparta Gryfice



Mistrz i wicemistrz klasy okręgowej grupy Szczecin I:


13. Sparta Wegorzyno

14. Sarmata Dobra


Mistrz i wicemistrz klasy okręgowej grupy Szczecin II:


15. Woda Rzecko

16. Osadnik Myślibórz


W przypadku awansu Piasta Chociwel do zreformowanej IV ligi zostanie rozegrany baraż o awans do V ligi szczecińskiej pomiędzy drużynami z 3 miejsc w klasie okręgowej (Ehrle Polska Dobra Szczecińska - Unia Dolice)



V liga koszalińska (16 zespołów):



1. Lech Czaplinek (spadkowicz z obecnej IV ligi zachodniopomorskiej) (ew. w przypadku fuzji Śląska i Groclinu - Olimp Złocieniec)


2. Victoria Sianów (spadkowicz z obecnej IV ligi zachodniopomorskiej)

3. Drawa Drawsko Pomorskie (jeśli nie wygra barażu o zreformowaną IV ligę i Pogoń Szczecin przegra baraż o zreformowaną II ligę)



4. - 12. Drużyny z miejsc 4-12 obecnej V ligi koszalińskiej (Bo o dwa miejsca będzie mniej związku ze spadkiem Lecha Czaplinek i Victorii Sianów)



4. MKS Sokół Karlino

5. Darłovia Darłowo

6. Wiekowianka Wiekowo

7. Orzeł Łubowo

8. Gryf Polanów

9. Błonie Barwice

10. Żaki-94 Kołobrzeg

11. Pogoń Połczyn Zdrój

12. Głaz Tychowo



15. Mirstal Mirosławiec (mistrz klasy okręgowej grupy Koszalin /południe/)

16. Rasel Dygowo (mistrz klasy okręgowej grupy Koszalin /północ/)



W wypadku awansu Drawy Drawsko Pomorskie do zreformowanej IV ligi zostanie rozegrany baraż o awans do V ligi koszalińskiej pomiędzy wicemistrzami klas okręgowych (Drzewiarz Świerczyna - Zefir Wyszewo)



Klasy okręgowe regionu szczecińskiego (2 grupy po 16 zespołów = 32 zespoły):



Grupa pierwsza

1. Arkonia Szczecin

2. Pomorzanin Nowogard

3. Ehrle Dobra Szczecińska (W przypadku awansu Piasta Chociwel do zreformowanej IV ligi zostanie rozegrany baraż o awans do V ligi szczecińskiej pomiędzy drużynami z 3 miejsc w klasie okręgowej (Ehrle Polska Dobra Szczecińska - Unia Dolice) przegrana drużyna zostaje w okręgówce - ew. Światowid Łobez)

4. Iskierka Śmierdnica

5. Korona Stuchowo

6. Masovia Maszewo

7. Promień Mosty

8. Wicher Brojce

9. Mewa Resko

10. Radowia Radowo Małe

11. Zorza Dobrzany

12. Dąbrovia Stara Dąbrowa

13. Vielgovia Wielgowo



Mistrzowie A klasy

14. Flota II Świnoujście

15. Ina Ińsko

16. Pogoń II Szczecin



Grupa druga:


1. Unia Dolice (W przypadku awansu Piasta Chociwel do zreformowanej IV ligi zostanie rozegrany baraż o awans do V ligi szczecińskiej pomiędzy drużynami z 3 miejsc w klasie okręgowej (Ehrle Polska Dobra Szczecińska - Unia Dolice) przegrana drużyna zostaje w okręgówce ew. Sokół Różańsko)

2. Myśla Dargomyśl

3. Sparta Godków

4. Odrzanka Radziszewo

5. Czcibor Cedynia

6. Klon Krzęcin

7. Sokół Granowo

8. Pogoń II Barlinek

9. Remor Recz

10. Łabędź Widuchowa

11. Jedność-Impex Przewłoki

12. Sęp Brzesko

13. Fagus Kołbacz (przeniesiona z grupy 1)

14. Zwycięzca barażu o pozostanie w klasie okręgowej, w którym udział wezmą drużyny z 15 miejsc w klasach okręgowych - Światowid Łobez / Sokół Różańsko (w wypadku rozgrywania barażu o udział w V lidze szczecińskiej nie będzie potrzeby rozgrywania barażu o pozostanie w klasie okręgowej i zarówno Światowid, jak i Sokół, pozostaną w okręgówce - a jeśli się to stanie lub w barażach wygra Światowid to najprawdopodobniej w grupie drugiej zagra Zorza Dobrzany)



Mistrzowie A klas

15. Santos Sarbinowo

16. Orkan Suchań



Do klas B spadną ostatnie zespoły klas A (w przypadku, gdy Światowid Łobez lub Sokół Różańsko nie spadnie z okręgówki z grupy V nikt nie spadnie)



W do klas A awansuje pięć (sześć w przypadku, gdy Światowid Łobez lub Sokół Różańsko nie spadnie z okręgówki) drużyn z B klas czyli:

Piast Kolin

Olimpia Smolnica

Ina Nadarzyn

Bałtyk Międzywodzie



jedna (dwie w przypadku, gdy Światowid Łobez lub Sokół Różańsko nie spadnie z okręgówki) wyłoniona w barażu.



Tak mogą wyglądać nowe ligi. O tym jak będą one wyglądały naprawdę i kto gdzie będzie grał przekonamy się już za niecałe 2 miesiące.
źródło: własne
 

multimedia
najnowsze multimedia





co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni kwiecień 2024 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
dzisiejsze newsy
 
top komentarze
newsy:
1 » Ryszard Tarasiewicz now »
mecze:
33 » Gavia Choszczno-Olimp Z »
27 » Wrzos Borne Sulinowo-Po »
21 » Orzeł Wałcz-Chemik Poli »
15 » Mirstal Mirosławiec-Jed »
15 » Myśla Dargomyśl-Dąb Dęb »
14 » Błonie Barwice-KS Dziko »
11 » Zawisza Grzmiąca-Wiarus »
10 » Unia Dolice-Darłovia Da »
10 » Pogoń Wierzchowo-Błonie »
10 » Zorza Dobrzany-Pogoń Po »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 0
gości: 3
statystyki portalu
• drużyn: 3129
• imprez: 151690
• newsów: 78127
• użytkowników: 81111
• komentarzy: 1173580
• zdjęć: 896614
• relacji: 40617
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2024 - by ligowiec team
Polityka Cookies