skryba1213
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga royal447 - 03.02.2019 13:41
Niespodzianka w Kołobrzegu
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze z Kołobrzegu. Energa Kotwica pokonała u siebie faworyzowany WKK Wrocław 79:68. Początek meczu to wyrównana walka. Kotwica prowadziła 6:2 po rzutach wolnych Jakuba Zalewskiego, ale po trójce Damiana Pielocha to goście uzyskali nieznaczną przewagę 10:8. Końcówka kwarty to udane ataki miejscowych. Po akcji 2+1 Daniela Grujicia oraz trójce Jakuba Zalewskiego Kotwica wygrała 20:15.
koszykówka / PLK royal447 - 03.02.2019 13:04
Wilki wygrywają w Radomiu
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Cenne zwycięstwo w Radomiu odnotowały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie pokonali HydroTruck 79:61. Pierwsza kwarta nie obfitowała w dużo ciekawych i skutecznych akcji. Obie drużyny rzuciły zaledwie 24 punkty. Słabe i wyrównane dziesięć minut zakończyło się zwycięstwem gości 14:10. Po krótkiej przerwie poprawili się przyjezdni. Łukasz Diduszko oraz Maciej Majcherek trafili za trzy i szczecinianie prowadzili 24:12. W końcówce kwarty kolejne trójki dołożyli Paweł KikowskiTauras Jogela, a goście schodzili na przerwę przy wyniku 42:23.
koszykówka / PLK arti15 - 02.02.2019 08:13
AZS zamierza wygrać po raz piąty
autor: Robert MachowiczKoszykarze AZS-u Koszalin w najbliższą niedzielę 3 lutego zmierzą się z GTK Gliwice. Obecnie zespół z Gliwic zajmuje 11 lokatę z 23 punktami na koncie, zaś AZS z 21 oczkami zajmuje 13 pozycję.

Siłą zespołu Pawła Turkiewicza są Amerykanie (Mack, Washington, LaChance, Dodd), a liderem gliwiczan jest jeden z nich - Myles Mack, który średnio zdobywa 16.2 punktów na mecz. Należy także wspomnieć o byłych Akademikach, którzy w obecnych rozgrywkach reprezentują GTK, są to Szymon Kiwilsza i Jakub Dłoniak.

koszykówka / PLK royal447 - 28.01.2019 21:28
Piechucki zaczyna od zwycięstwa
Efekt nowej miotły zadziałał w przypadku Spójni Stargard. Po pięciu porażkach z rzędu stargardzianie pokonali w niedzielę na wyjeździe Trefl Sopot 98:96. Pierwsza kwarta obfitowała w wysoką skuteczności obu zespołów. Miejscowi nieco odskoczyli Spójni przy stanie 14:9, ale po dwóch trójkach Piotra Pamuły oraz Norbertasa Gigi to goście wyszli na prowadzenie. Trefl odzyskał jednak prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już dziewięć punktów (po trójce i jednym rzucie wolnym Iana Bakera) 27:18. Spójnia powalczyła w końcówce i przegrała tę część 31:28.
koszykówka / I liga royal447 - 27.01.2019 02:56
Bydgoska klęska Kotwicy
Mimo obiecującego początku Kotwica wysoko przegrała w Bydgoszczy. Astoria przebudziła się po przegranej kwarcie i w kolejnych częściach spotkania rozbiła przyjezdnych z Kołobrzegu. Kołobrzeżanie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę. Szymon Ryżek dwa razy trafił za trzy, a  jedną trójkę dorzucił Jakub Stanios i Kotwica prowadziła 14:5. Skuteczne rzuty wolne i dwójka Daniela Grujicia wprowadziły jeszcze większe zaskoczenie wśród miejscowych kibiców. Po kolejnych celnych rzutach za trzy Kotwica zwiększyła swoją przewagę 24:12. Goście znakomicie rozpoczęli spotkanie i zdeklasowali miejscowych w pierwszej odsłonie 32:16.
koszykówka / PLK Bengoro - 23.01.2019 21:23
Kamil Piechucki trenerem Spójni
autor: http://spojniastargard.comZarząd Spójni Stargard SSA w trosce o ciągłość i stabilność pracy z drużyną koszykówki Energa Basket Ligi postanowił nie zwlekać z reakcją na rezygnację trenera Krzysztofa Koziorowicza.

Decyzją z dnia 23 stycznia 2019 roku trenerem pierwszego zespołu Spójni Stargard został Kamil Piechucki, były zawodnik Spójni, trener z doświadczeniem zagranicznym i ekstraklasowym. Innych zmian w sztabie szkoleniowym Zarząd Spójni Stargard SSA nie przewiduje.

koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki maggi - 23.01.2019 10:34
Koszykówka na wózkach
autor: http://wmsz.plChcesz grać w koszykówkę na wózkach? Znasz kogoś, kto byłby odpowiednim zawodnikiem? A może dopiero chcesz spróbować swoich sił w sporcie niepełnosprawnych? Napisz do nas lub przyjdź na trening!

Kiedy?
Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30. Zajęcia trwają 1,5h.

Gdzie?
Spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 35 przy ulicy Świętoborzyców 40 w Szczecinie

Koszykówka na wózkach - dla kogo jest to sport?
Wielu z Was pewnie zastanawia się kto właściwie może grać w koszykówkę na wózkach? Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele, dlatego jeśli posiadasz nawet minimalną niepełnosprawność możesz do nas dołączyć i poczuć smak rywalizacji.
koszykówka / PLK skryba1213 - 22.01.2019 12:57
Koziorowicz odchodzi ze Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LZ dniem 22 stycznia 2019 roku Krzysztof Koziorowicz przestaje być trenerem drużyny ekstraklasy koszykówki Spójnia Stargard.

Rezygnacja została złożona na ręce Zarządu Spółki i po rozmowach z trenerem oraz konsultacjach z Radą Nadzorczą została przyjęta. Powodem przyjęcia rezygnacji są niezadowalające wyniki sportowe i niepewność utrzymania zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zarząd Spójni Stargard SSA docenia zaangażowanie trenera Krzysztofa Koziorowicza i historyczne zasługi dla klubu, jako zawodnika oraz trenera, ze szczególnym uwzględnieniem niewątpliwego sukcesu, jakim był awans do rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2017/2018. Za wszystkie lata poświęcone stargardzkiej Spójni Zarząd Spółki przekazuje Krzysztofowi Koziorowiczowi wyrazy uznania i składa serdeczne podziękowania.