King Wilki Morskie Szczecin przegrały 69:80 w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi.

Nerwowy początek przyniósł kilka strat po obu stronach boiska, ale to Polpharma dzięki trójkom Przemysława Szymańskiego i Joe Thomassona prowadziła 10:4. Trener Mindaugas Budzinauskas poprosił o przerwę, a King błyskawicznie zanotował serię 8:0. Starogardzianie mogli liczyć na Andriję Bojicia - po jego zagraniu 2+1 było 18:14. W drugiej kwarcie świetnie radził sobie Thomasson, który dawał nawet siedmiopunktowe prowadzenie gospodarzom. Rzuty Pawła Kikowskiego i Taurasa Jogeli pozwalały szczecinianom na zbliżanie się do rywali, ale nie na doprowadzenie chociażby do remisu. Trójka Thomasa Davisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 41:30.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga pszczolek - 14.01.2018 13:28
Emocjonujące widowisko dla Spójni
autor: Tomasz Surma materiały prasoweW hitowym meczu 19. kolejki I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała 81:78 R8 Basket AZS Politechnikę Kraków.
Krakowska drużyna przed startem sezonu 2017/2018 obok biało-bordowych była uważana za jednego z faworytów do walki o pierwszą lokatę. Mimo, że koszykarze z grodu Kraka zajmują dopiero piątą pozycję w ligowej tabeli to sobotnie spotkanie potwierdziło, że nadal należy się z nimi liczyć. Nie bez powodu w swoim składzie mają pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Michaela Hicksa, który już z polskim paszportem był jedną ze znaczących postaci Polskiej Ligi Koszykówki.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki pszczolek - 13.01.2018 08:37
Trzecioligowe derby Szczecina
autor: PszczółekNie zapominamy od rozgrywkach III ligi koszykówki mężczyzn. Tam też dzieje się dużo ciekawego, m. in konfrontacji pomiędzy drużyną Ogniwo ControlTec Szczecin, a King BC Szczecin odbędzie się na hali Szczecińskiego Domu Sportu, o godzinie 17 w sobotę. Będą to długo oczekiwane derby Szczecina w koszykówce mężczyzn.
Ogniwo to ambitny projekt, który dzięki szerokiej współpracy z innymi miejskimi klubami, ma na celu łączyć, spajać i promować to, co najlepsze w Szczecińskim Baskecie. Skład zespołu zbudowany jest w oparciu o trzech mentorów, zawodników z przeszłością w ekstraklasie, I i II lidze, oraz grupą bardzo zdolnych młodych zawodników z miasta rodu Gryfa.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki pszczolek - 13.01.2018 08:31
Gryf pierwszy raz w tym roku
W drugiej lidze koszykarzy gr. A rozegrane zostaną kolejne w tym roku spotkania, jednak dla naszego jedynego przedstawiciela na tym poziomie rozgrywek - Gryfa Goleniów będzie to premiera w .D. 2018. Do Goleniowa przyjeżdża Obra Kościan. Natomiast w środę będzie można zobaczyć pojedynek z Sokołem Międzychód.
koszykówka / I liga pszczolek - 13.01.2018 08:24
Gra pierwsza liga
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w roku spotkania koszykarskiej I ligi. Kotwica 50 Kołobrzeg w 18. serii zmierzy się z SKK Siedlce, natomiast Spójnia Stargard z AZS Politechniką Kraków.
koszykówka / PLK pszczolek - 11.01.2018 23:49
AZS postraszył lidera [wideo]
Anwil Włocławek pokonał w Koszalinie AZS 91:80 w jedynym czwartkowym (11.01) meczu i umocnił się na pozycji lidera Energa Basket Ligi.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął Anwil, który po trafieniach Ivana Almeidy i Kamila Łączyńskiego prowadził 14:6. Dzięki kolejnym rzutom Damiana Jeszke i Igora Wadowskiego AZS zbliżył się jeszcze na trzy punkty, ale później włocławianie znowu odskakiwali, nie pozwalając na nic więcej. Trójka Michała Nowakowskiego ustawiła wynik spotkania po 10 minutach na 28:18. W pewnym momencie drugiej kwarty zespół trenera Dragana Nikolicia zanotował serię 9:0 i po przechwycie oraz akcji Qyntela Woodsa zmniejszył straty do zaledwie dwóch punktów. Włocławianie potrafili odpowiadać, ale ekipa z Koszalina robiła teraz wszystko, aby być blisko. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Kamila Łączyńskiego goście wygrywali 47:38 po pierwszej połowie.

koszykówka / I liga pszczolek - 11.01.2018 19:54
Czarodzieje z Wydm powracają do hali Milenium
autor: materiały prasowe Kotwica 50Czarodzieje z Wydm z Poznania wrócili w nie najlepszych humorach. Porażka Kotwicy na inaugurację 2 rundy zmagań w 1 lidze koszykówki mężczyzn nie wpłynęła dobrze na morale kołobrzeskiego zespół, dlatego też niedzielne starcie z SKK Siedlce będzie doskonałą okazją do rehabilitacji.
Do dnia dzisiejszego oba zespoły na wszelkich stopniach rozgrywkowych (ekstraklasa, 1 i 2 liga) spotykały się trzykrotnie, z czego dwukrotnie górą był zespół znad morza.
Nasz najbliższy przeciwnik obecnie zajmuje 13 miejsce w tabeli z 6 zwycięstwami i 11 porażkami na koncie. Trzeba jednak pamiętać, że zespół z Siedlec zdążył już wygrać na wyjeździe z Polfarmex Kutno, nastraszył we własnej hali lidera tabeli Spójnię Stargard (mecz przegrany przez SKK po dogrywce), a w ostatniej kolejce rozgromił Pogoń Prudnik różnicą 30 punktów. Zadaniem Czarodziejów z Wydm będzie więc przerwanie trwającej serii zwycięstw SKK na liczbie 2.
koszykówka / PLK Kawaler - 11.01.2018 11:18
Nastraszyć lidera
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Rozpoczynamy drugą rundę rozgrywek Energa Basket Ligi. Koszalinianie zmierzą się z aktualnym liderem tabeli, Anwilem Włocławek. Zadanie dla Akademików jest proste: nastraszyć i ograć lidera.

Do Koszalina przyjeżdża najlepsza drużyna pierwszej rundy rozgrywek. Anwil Włocławek wygrał trzynaście spośród szesnastu meczów. To z pewnością nie będzie łatwe spotkanie dla Akademików. Chociaż, w ostatnim pojedynku przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, koszykarze AZS również byli skazywani na porażkę. Walka, determinacja i świetna obrona była wizytówką biało - niebieskich w tym meczu.

24-01 Chemik Police - Martiza Płowdiw
24-01 King Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza (osób: 1)
27-01 Jeziorak Szczecin - Pogoń II Szczecin (osób: 1)
28-01 Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin (osób: 1)

Od dziś można oddawać głosy w plebiscycie na Piłkarza Roku województwa zachodniopomorskiego. Portal Ligowiec.net wspólnie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Głosem Szczecińskim oraz Głosem Koszalińskim organizują po raz kolejny „Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza województwa zachodniopomorskiego”. Formuła plebiscytu pozostaje niezmienna - kibice wybierają najpopularniejszych zawodników i zawodniczki z regionu szczecińskiego i koszalińskiego.

Swoje głosy można oddawać we wszystkich klasach rozgrywkowych - wybieramy piłkarza Ekstraklasy, najlepszego futsalowca oraz piłkarza II ligi, III ligi, IV ligi, Szczecińskiej Klasy Okręgowej, Koszalińskiej Klasy Okręgowej, regionalnej okręgówki Szczecin oraz Koszalin, A-klasowca, B-klasowca oraz najlepszą piłkarkę.

Jak głosować?

Wystarczy na naszym portalu wybrać ligę, w której chce się oddać głos. A następnie zagłosować na wybranego zawodnika. Nowością jest to, że jeden głos oddany na portalu ligowiec.net liczony będzie w plebiscycie jako 2 punkty. Głosowanie potrwa do północy 31 stycznia. W internecie będzie można śledzić klasyfikację.

Sprawdź aktualne wyniki!. Wyniki aktualizowane są co 6 godzin.