koszykówka / PLK Kawaler - 29.10.2018 09:38
Legia wygrywa z Kingiem [wideo]
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LW niedzielnym meczu Energa Basket Ligi drużyna trenera Tane Spaseva wygrała z Kingiem Szczecin 75:70.

Pierwsze minuty można uznać za wyrównane, ale po wsadzie Rusłana Patiejewa Legia dość szybko zdobyła pięć punktów przewagi. Goście doprowadzali do remisu, bo ważne rzuty trafiali Martynas Paliukenas i Paweł Kikowski. Z drugiej strony aktywny był jednak Jakub Karolak - to dzięki niemu drużyna trenera Tane Spaseva prowadziła po 10 minutach 21:16.
Spójnia Stargard wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Stargardzianie pokonali w Koszalinie AZS 74:68.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a w ekipie gości trzeba wyróżnić Anthony’ego Hickeya, który robił wszystko, aby to jego drużyna była na prowadzeniu. W drużynie gospodarzy starał się na to odpowiadać Marko Tejić, ale dzięki rzutom Marcina Dymały to Spójnia wygrywała po 10 minutach 16:13. Po trójce Dragoslava Papicia AZS w drugiej kwarcie zbliżał się już na jeden punkt, ale później lepszą ofensywę ponownie pokazywali Hickey z Dymałą i drużyna ze Stargardu prowadziła już 30:23. Kolejne trafienie amerykańskiego rozgrywającego ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:28.
koszykówka / PLK Bengoro - 25.10.2018 05:37
Porażka w Gliwicach
autor: azs koszalinPomimo solidnych trzech kwart, Akademicy w końcówce meczu kompletnie stanęli i doznali w Gliwicach zdecydowanej porażki 71:95.

Początek spotkania to nerwowa gra w wykonaniu AZS i skuteczne kontry gospodarzy, dzięki czemu GTK rozpoczęło mecz od prowadzenia 6:0. Jeżeli jednak w tym momencie kibice GTK spodziewali się, że ich pupile spokojnie będą kontrolować tempo tego spotkania, to szybko otrzymali zimny prysznic. Słaby początek zdecydowanie pomógł Akademikom otrzeźwieć, dzięki czemu uległy poprawie nie tylko gra w obronie, ale także zbiórka i uruchomienie szybkiego ataku. Od tego momentu koszalinianie zaliczyli serię 23:8 i wyszli na prowadzenie 23:14. Wynik pierwszej kwarty (17:23), ustalił Szymon Kiwilsza celnym rzutem za trzy punkty.
koszykówka / PLK Kawaler - 22.10.2018 09:25
Polski Cukier nadal niepokonany [wideo]
Trzecia porażka Spójni Stargard w Energa Basket Lidze. W niedzielę Polski Cukier Toruń pokonał we własnej hali stargardzian 94:69.

Obie drużyny na początku spotkania miały małe problemy ze skutecznością - a to przekładało się na bardzo wyrównany wynik. Dzięki trafieniom Anthony’ego Hickeya oraz Byrona Wesleya Spójnia ciągle była w grze. Dopiero późniejsze akcje Karola Gruszeckiego i Przemysława Karnowskiego pozwoliły Polskiemu Cukrowi na “ucieczkę”. Po 10 minutach torunianie prowadzili 23:13.
koszykówka / PLK Kawaler - 22.10.2018 09:13
Wysokie zwycięstwo Kinga z Rosą [wideo]
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Wilki Morskie Szczecin po raz kolejny pokazały swój potencjał! W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi szczecinianie pokonali przed własną publicznością Rosę Radom 92:71.

Szczecinianie od początku spotkania pokazywali swoje spore możliwości w ataku. Prym wiedli Paweł Kikowski i Tauras Jogela, a po akcji 2+1 Łukasza Diduszki było już 12:2. W Rosie starali się na to odpowiadać głównie Cullen Neal oraz Carl Lindbom, ale to na tym etapie nie wystarczało. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 20:12. W drugiej kwarcie radomianie byli trochę bardziej skuteczni, a po trójce Lindboma zbliżyli się nawet na dwa punkty. King nie chciał pozwolić już na nic więcej i szybko ponownie budował przewagę. Głównie dzięki trafieniom Sajusa i Jogeli pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:30.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga pszczolek - 18.10.2018 22:37
Gryfia odczarowana…
Wszyscy wiedzą, że derby rządzą się swoimi prawami. I to jest prawda, którą postanowili potwierdzić zawodnicy Energa Kotwicy Kołobrzeg.
Kołobrzescy zawodnicy wyszli w hali przeciwnika jak po swoje. Biła od nich pewność siebie, czuć było niesamowitą determinacje i chęć zwycięstwa.
Pierwszą kwartę od celnego rzutu za 2 pkt. rozpoczęli Czarni. Odpowiedział za 3 pkt. Damian Janiaka a chwile po nim swoją trójkę dorzucił Daniel Grujić. Nasz kapitan tylko w 1 kwarcie rzucił 11 punktów (w tym 3 razy za 3 pkt.). Co ciekawsze, na 26 punktów naszego zespołu 18 padło po rzutach trzypunktowych (na fenomenalnej skuteczności 6/8 - 75%)
koszykówka / PLK Kawaler - 16.10.2018 10:22
Trefl kontrolował mecz ze Spójnią [wideo]
Trefl Sopot kontrolował wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem Energa Basket Ligi Spójnią Stargard i ostatecznie zwyciężył 82:76.

Łukasz Kolenda był bardzo aktywny od samego początku - głównie dzięki niemu oraz trafieniu Vernona Taylora Trefl miał sześć punktów przewagi. W ekipie gospodarzy nieźle prezentował się Byron Wesley, ale m.in. po akcji Pawła Leończyka to goście po 10 minutach wygrywali 24:16. Spójnia w drugiej kwarcie zaczęła grać trochę lepiej w ataku, a trójki trafiał Wesley. Nie robiło to wrażenia na sopocianach, którzy cały czas kontrolowali sytuację. Świetny był Ian Baker, a po akcji Grzegorza Kulki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:35.
koszykówka / PLK Kawaler - 16.10.2018 10:03
Mistrzowie lepsi od Kinga [wideo]
autor: Andrzej Romański / Energa BasketAnwil Włocławek bardzo długo musiał odrabiać straty do szczecinian, ale ostatecznie wygrał z Kingiem 86:82 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Jakub Schenk i Paweł Kikowski od początku spotkania byli nie do zatrzymania. To głównie dzięki tym zawodnikom oraz trójce Darrella Harrisa King miał nawet siedem punktów przewagi. Anwil starał się reagować akcjami Walerija Lichodieja oraz Josipa Sobina, ale po 10 minutach to szczecinianie prowadzili 22:15.