koszykówka / PLK pszczolek - 26.03.2017 21:23
Zabrakło sił
Pomimo naprawdę dobrej gry z aktualnie trzecią drużyną Polskiej Ligi Koszykówki, koszalinianie musieli uznać wyższość BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, która wygrała 79:74.

To miał być kolejny pojedynek z serii „Dawid z Goliatem”. Koszalinianie byli skazywani na przegraną, ponieważ mierzyli się z ekipą, która od kilku miesięcy wygrywa ze wszystkimi rywalami. BM Slam Stal Ostrów zajmowała przed meczem z Akademikami zajmowała trzecie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Ponadto, podopieczni trenera Kamila Sadowskiego przegrali dwa ostatnie spotkania z wyżej notowanymi drużynami - Anwilem Włocławek i Stelmetem Zielona Góra.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki TexasRanger - 26.03.2017 21:19
Wysoka przegrana w Warszawie
autor: R. MachowiczZimny prysznic spotkał zespół Gryfa w 2. rundzie play off. Goleniowianie ulegli w stolicy tamtejszemu zespołowi KK różnicą aż 24 punktów. Pierwsze pięć minut spotkania okazało się szokujące dla Gryfa.

Gospodarze w tym czasie zdobyli 15 punktów z rzędu, i dokładnie taką różnicą zakończyła się pierwsza kwarta (24:9). W drugiej kwarcie goście podjęłi próbę odrobienia strat, w pewnym momencie wydawało się, że wraca wszystko do normy. Trójki Żyłczyńskiego i Balcerka oraz cztery rzuty wolne Soczewskiego zniwelowały stratę do ośmiu oczek (31:23). Cóż z tego skoro gospodarze w ostatnich niespełna trzech minutach ponownie seryjnie punktowali i na przerwę schodzili prowadząc 44:25. Druga część spotkania była już nieco lepsza w wykonaniu gości , którzy jednak nie zdołali zredukować strat z pierwszych dwóch kwart i ostatecznie przegrali różnicą 24 punktów.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga pszczolek - 25.03.2017 07:59
Obronić trzecią lokatę
autor: Adam PilarczykJuż tylko dwie kolejki sezonu zasadniczego pozostały do rozegrania na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki. Stargardzka Spójnia w meczach przeciwko Zniczowi Basket Pruszków a potem GTK Gliwice broni jakże ważnej w kontekście play-off trzeciej lokaty.
Choć to ten drugi zespół jest głównym rywalem, to biało-bordowi chcąc utrzymać trzecie miejsce nie oglądając się na innych, muszą po prostu dwukrotnie wygrać. Pierwszy z ptaszków oznaczających wykonanie zadania muszą postawić w Pruszkowie, gdzie o godz. 18.00 zmierzą się ze Zniczem.
Pruszkowianie wcale nie zamierzają ułatwiać pracy podopiecznym Krzysztofa Koziorowicza. Mają swój cel, tj. bezpieczne ligowe utrzymanie bez potrzeby walki w play-out.
koszykówka / PLK pszczolek - 25.03.2017 07:25
Wygrana potrzebna jak tlen
Sezon zasadniczy Polskiej Ligi Koszykówki zbliża się do końca wielkimi krokami. Do rozegrania pozostało tylko siedem kolejek spotkań. Najbliższa już w ten weekend.
Choć teoretyczne szanse na awans do play-off ma jeszcze Asseco Gdynia, AZS Koszalin i Start Lublin to praktycznie o najlepszą ósemkę rywalizuje aż dwanaście drużyn. W tej stawce są też King Wilki Morskie Szczecin.
Ponieważ walka ta jest niezwykle emocjonująca, wynik jednego meczu może sprawić, że szósta drużyna po jednej porażce może być dwunasta to nic dziwnego, że po ostatniej kompromitującej porażce szczecińskiej drużyny na parkiecie czerwonej latarni ligi - Siarki Tarnobrzeg, zawrzało jak w ulu.
koszykówka / PLK pszczolek - 25.03.2017 06:53
DKMS na meczu AZS
W sobotę 25 marca, Akademicy podejmować będą na własnym parkiecie drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Przy okazji tego meczu, wspólnie z Fundacją DKMS będziemy prowadzili rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej, przed i w trakcie spotkania - każdy z kibiców będzie miał szansę pomóc!
koszykówka / PLK pszczolek - 25.03.2017 06:46
Marcowe szaleństwo [wideo]
autor: arti15Przed Akademikami kolejne ciężkie starcie. Marcowe mecze rozgrywane są z najlepszymi drużynami w Polskiej Lidze Koszykówki. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez trenera Kamila Sadowskiego zmierzą się z aktualnie trzecim zespołem w tabeli - BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Marcowe szaleństwo - tak można w dużym uproszczeniu nazwać miesiąc, w którym koszalinianie mierzą się z topowymi drużynami z Polskiej Ligi Koszykówki. Prócz zwycięskiego meczu z Polskim Cukrem Toruń, Akademicy musieli mierzyć się z m.in. Anwilem Włocławek i Stelmetem Zielona Góra. Jeśli tego byłoby mało, podopieczni trenera Kamila Sadowskiego podejmą na własnym parkiecie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, czyli aktualnie trzecią ekipę naszej ligi. To zdecydowanie najtrudniejszy moment tego sezonu, jednak Akademicy są cały czas pozytywnie nastawieni.
koszykówka / PLK Bengoro - 24.03.2017 21:09
Marcowy weekend sportowy
Przed nami kolejny marcowy sportowy weekend oraz bardzo dużo możliwości na spędzenie wolnego czasu. Poniżej zapraszamy na wydarzenia sportowe, na które warto się wybrać.

Sobota
Po rozmowach zawodników z właścicielem miejmy nadzieję, że King Wilki Morskie Szczecin pokonają zespół z Kociewia, czyli Polpharmę Starogard Gdański. Początek tego spotkania o 17:00.

A godzinę później AZS Koszalin podejmować będzie Stal Ostrów Wielkopolski. Wygrana Akademików mile widziana!
koszykówka / PLK pszczolek - 24.03.2017 21:07
Wilki z Polpharmą, AZS ze Stalą
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w tym roku kalendarzowym spotkania koszykarskiej Polskiej Ligi Koszykówki. King Wilki Morskie Szczecin zagrają z Polpharmą Starogard Gdański. Natomiast AZS Koszalin zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

01-04 Błękitni Stargard - Rozwój Katowice
01-04 XVII Ogólnopolski Turniej Z Podwórka na Stadion - Puchar Tymbarku U8 - finał wojewódzki
01-04 Gryf Goleniów - KK Warszawa
01-04 Olimp Złocieniec - Orzeł Wałcz (osób: 2)
01-04 Korona Człopa - Sława Sławno (osób: 2)
01-04 Gryf Polanów - Arkadia Malechowo (osób: 2)
02-04 Espadon Szczecin - MKS Będzin
02-04 37. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie / 44. Maraton Dębno
02-04 Orkan II Suchań - Piast Kolin (osób: 1)
29-03 Polska U15 - Walia U15