bengoro
koszykówka / PLK maggi - 11.11.2018 22:38
King zwycięża w Dąbrowie Górniczej
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Szczecin, grając bez Pawła Kikowskiego, pokonał w Dąbrowie Górniczej MKS 91:82 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Nerwowy początek spotkania bardziej sprzyjał gospodarzom, którzy po trafieniu Treya Davisa prowadzili 11:4. Później ta przewaga wzrosła do nawet 12 punktów dzięki trójce Bena Richardsona.

King rozbudził się w ofensywie, ale na tym etapie nie mógł dogonić rywali. Po 10 minutach było 25:13. W pewnym momencie drugiej kwarty szczecinianie zanotowali serię 7:0 i dzięki Jakubowi Schenkowi zbliżyli się na zaledwie cztery punkty. Mecz zdecydowanie się wyrównał, a do remisu doprowadził Tauras Jogela. Ostatecznie po rzucie Mateusza Zębskiego to dąbrowianie schodzili na przerwę wygrywając 48:46.
koszykówka / PLK Bengoro - 04.11.2018 13:12
King lepszy od Miasta Szkła
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Szczecin, po wyrównanym spotkaniu, pokonał przed własną publicznością Miasto Szkła Krosno 74:66 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

King rozpoczął to spotkanie rewelacyjnie - po trafieniach Paweła Kikowskiego i Taurasa Jogeli było już 13:0! Straty starał się odrabiać głównie Jabarie Hinds, ale gospodarze kontrolowali wynik. Po rzutach wolnych Kasparsa Vecvagarsa po 10 minutach prowadzili 27:18. Na początku drugiej kwarty Miasto Szkła zbliżyło się na cztery punkty, ale dzięki Jogeli szczecinianie bardzo szybko ponownie uciekali. Później ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa zdobywała większość punktów z linii rzutów wolnych, a rywale nie byli w stanie się zbliżyć. Po pierwszej połowie było 46:30.
koszykówka / PLK Tauri - 03.11.2018 22:22
Sensacja we Włocławku
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LSpora sensacja na początek 5 kolejki Energa Basket Ligi. Anwil Włocławek przegrał ze Spójnią Stargard 80:81. Mistrz Polski uległ beniaminkowi, który wystąpił bez kilku podstawowych koszykarzy.

Obie drużyny w piątkowym meczu były bardzo osłabione. Trener Anwilu Igor Milicić dał odpocząć Kamilowi Łączyńskiemu. W Spójni oprócz Alberta Owensa, z którym rozwiązano kontrakt brakowało również Byrona Wesley’a (z którym klub również rozwiązał kontrakt) i Huberta Pabiana. Beniaminkowi w starciu z mistrzem Polski nie dawano żadnych szans. Tym bardziej przy takim osłabieniu.
koszykówka / PLK arti15 - 03.11.2018 07:07
Piąty mecz i piąta porażka AZS-u
autor: Robert MachowiczAZS Koszalin doznał piątej ligowej porażki. W meczu piątej kolejki Energi Basket Ligi. Koszalinianie przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 84:99.

W pierwszych minutach skuteczność Dragoslava Papić'a pozwoliła AZSowi objąć prowadzenie 8:2. W kolejnych minutach udawało się utrzymywać akademikom prowadzenie i po pierwszej ćwiartce AZS prowadził 24:20.

Kolejne dziesięć minut to bezradność koszalinian, co wykorzystywali gospodarze. Bardzo szybko Polpharma objęła prowadzenie, a następnie je powiększała. Po 20 minutach gry AZS przegrywał już 31:50.

koszykówka / PLK pszczolek - 31.10.2018 19:00
Owens odchodzi
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LJak informuje klub za pomocą mediów społecznościowych Albert Owens odchodzi ze Spójni Stargard. Amerykański koszykarz sam zaproponował rozwiązanie kontraktu. Jego statystyki w czterech spotkaniach Energa Basket Ligi nie powalały. Zdobywał średnio 3,5 pkt, 3,8 zbiórki na spotkanie.

Władze biało-bordowych rozpoczęły poszukiwania nowego zawodnika na jego pozycję.
koszykówka / PLK Kawaler - 29.10.2018 09:38
Legia wygrywa z Kingiem [wideo]
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LW niedzielnym meczu Energa Basket Ligi drużyna trenera Tane Spaseva wygrała z Kingiem Szczecin 75:70.

Pierwsze minuty można uznać za wyrównane, ale po wsadzie Rusłana Patiejewa Legia dość szybko zdobyła pięć punktów przewagi. Goście doprowadzali do remisu, bo ważne rzuty trafiali Martynas Paliukenas i Paweł Kikowski. Z drugiej strony aktywny był jednak Jakub Karolak - to dzięki niemu drużyna trenera Tane Spaseva prowadziła po 10 minutach 21:16.
Spójnia Stargard wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Stargardzianie pokonali w Koszalinie AZS 74:68.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a w ekipie gości trzeba wyróżnić Anthony’ego Hickeya, który robił wszystko, aby to jego drużyna była na prowadzeniu. W drużynie gospodarzy starał się na to odpowiadać Marko Tejić, ale dzięki rzutom Marcina Dymały to Spójnia wygrywała po 10 minutach 16:13. Po trójce Dragoslava Papicia AZS w drugiej kwarcie zbliżał się już na jeden punkt, ale później lepszą ofensywę ponownie pokazywali Hickey z Dymałą i drużyna ze Stargardu prowadziła już 30:23. Kolejne trafienie amerykańskiego rozgrywającego ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:28.
koszykówka / PLK Bengoro - 25.10.2018 05:37
Porażka w Gliwicach
autor: azs koszalinPomimo solidnych trzech kwart, Akademicy w końcówce meczu kompletnie stanęli i doznali w Gliwicach zdecydowanej porażki 71:95.

Początek spotkania to nerwowa gra w wykonaniu AZS i skuteczne kontry gospodarzy, dzięki czemu GTK rozpoczęło mecz od prowadzenia 6:0. Jeżeli jednak w tym momencie kibice GTK spodziewali się, że ich pupile spokojnie będą kontrolować tempo tego spotkania, to szybko otrzymali zimny prysznic. Słaby początek zdecydowanie pomógł Akademikom otrzeźwieć, dzięki czemu uległy poprawie nie tylko gra w obronie, ale także zbiórka i uruchomienie szybkiego ataku. Od tego momentu koszalinianie zaliczyli serię 23:8 i wyszli na prowadzenie 23:14. Wynik pierwszej kwarty (17:23), ustalił Szymon Kiwilsza celnym rzutem za trzy punkty.