piłka nożna / Ekstraklasa kempes7 - 20.07.2024 19:25
Pogoń liderem. Strzał życia młodzieżowca
autor: me
Z dużymi nadziejami wkraczała w nowy sezon Pogoń Szczecin. Tym bardziej, że fani Portowców wciąż pamiętają nieudaną zeszłoroczną przygodę na Stadionie Narodowym w rozgrywkach Pucharu Polski. Kibice postanowili dać jednak działaczom niejako szansę i wykupili bilety do ostatniego miejsca. Ci, którzy przyszli, nie pożałowali. Dla samych piłkarzy ten mecz też będzie niezapomnianą chwilą, zwłaszcza dla Kacpra Łukasiaka.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 20.07.2024 01:56
Korona na początek
autor: tkow Szczecinianie wracają do ligowego grania. W pierwszym spotkaniu sezonu Duma Pomorza zagra z Koroną Kielce. To było nudne lato w Szczecinie. Kadra Portowców po przegranym sezonie nie została właściwe wzmocniona. Rozliczenia i wskazania winnych klęski brak, choć kibice znów nie zawiedli i wykupili bilety na spotkanie z inauguracją, ich cierpliwość jest na skraju wytrzymania. Zawody poprowadzi Marcin Szczerbowicz, mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 14.07.2024 13:36
Pewna wygrana w sparingu z Kotwicą
autor: tkowNa tydzień przed inauguracją nowego sezonu Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała 3:0 w meczu towarzyskim z Kotwicą Kołobrzeg. Bramkarza gości dwukrotnie pokonał dziś Efthymis Koulouris, a jedno trafienie dołożył Linus Wahlqvist.

Granatowo-bordowi od pierwszego gwizdka sędziego narzucili rywalom mocne tempo gry. Najpierw Kamil Grosicki wycofał piłkę tuż przed linię pola karnego, a Vahan Bichakhchayn uderzył soczyście, lecz futbolówka po drodze odbiła się od obrońcy zespołu z Kołobrzegu i trafiła tylko w boczną siatkę. Obserwowaliśmy istną nawałnicę szczecińskiej drużyny.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 13.07.2024 09:36
Próba generalna przed ligą
autor: tkowW sobotę Pogoń Szczecin czeka próba generalna przed nowym sezonem PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tydzień przed inauguracją rozgrywek Portowcy podejmą beniaminka I ligi - Kotwicę Kołobrzeg.

Mecz rozpocznie się o g. 16.00. Szczecinianie przystąpią do niego - po raz pierwszy - w  jednym z nowych kompletów strojów na sezon 2024/25 od Capelli Sport. Spotkanie z trybun będzie mogło obejrzeć nawet 9,5 tysiąca kibiców. Na 30 godzin przed pierwszym gwizdkiem swoje wejściówki odebrało już ponad 8 500 fanów.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 02.07.2024 15:28
Tydzień przed ligą z Kotwicą
autor: tkow13 lipca, w sobotę, o g. 16.00 Pogoń Szczecin czeka próba generalna przed sezonem 2024/25. Portowcy zmierzą się na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie z zaprzyjaźnioną Kotwicą Kołobrzeg. Rozpoczynamy dystrybucję bezpłatnych biletów na to wydarzenie!

Klub otworzy na sobotnie spotkanie z beniaminkiem I ligi trybunę 'A', a w przypadku dużego zainteresowania także część trybuny 'B'. Na stadionie tego dnia zasiąść będzie mogło maksymalnie 9566 kibiców. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców Pogoni! Poza samym meczem planujemy dla obecnych szereg atrakcji, o których informować będziemy od początku przyszłego tygodnia.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 27.06.2024 21:37
Luka Zahovič odchodzi z Pogoni Szczecin
autor: tkow Luka Zahovič odchodzi z Pogoni Szczecin. 28-letni zawodnik rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Zawodnik spędził w Szczecinie 1365 dni. Kontrakt z Pogonią podpisał jesienią 2020 roku. W tym czasie reprezentował klub również na scenie międzynarodowej.

Granatowo-bordowy licznik Luki Zahoviča zatrzymał się na 119 oficjalnych meczach. Złożyło się na to:
- 102 spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy (20 strzelonych goli)
- 10 meczów Ligi Konferencji Europy UEFA (2 zdobyte bramki)
- 7 spotkań Fortuna Pucharu Polski (4 strzelone gole)
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 27.06.2024 13:15
Porażka w drugim sparingu
autor: pogonszczecin.plW drugim sparingu w wielkopolskiej Opalenicy Portowcy przegrali 0:1 z Piastem Gliwice. Zwycięską bramkę dla rywali zdobył Tomas Huk.

Do pierwszej dobrej okazji w meczu doszli rywale. W 3. minucie Jorge Felix niecelnie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 9. minucie pierwsze uderzenie oddali z kolei Portowcy. Wojciechowski próbował zaskoczyć Placha strzałem z dystansu, ale zabrakło mu precyzji. W 19. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw. Zawodnik Piasta stanął oko w oko z Krzysztofem Kamińskim. Górą z tego pojedynku wyszedł nasz bramkarz. W 34. minucie ponad naszą bramką uderzał z rzutu wolnego Michał Chrapek. Swoją przewagę w pierwszej połowie rywale zaznaczyli w 41. minucie. Wówczas do naszej siatki piłkę skierował Tomas Huk. Pogoń miała szansę wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Ulvestad uderzył głową wprost w ręce Placha.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 20.06.2024 19:21
33 piłkarzy będzie pracować w Opalenicy
autor: trenerwkadrzeW czwartek wczesnym popołudniem Portowcy dotarli na zgrupowanie do wielkopolskiej Opalenicy. Obóz potrwa do 30 czerwca.

Na zgrupowanie ze Szczecina wyruszło 31 zawodników. W trakcie obozu do tej grupy dołączy dwóch kolejnych graczy - Vahan Bichakhchyan oraz Wojciech Lisowski. Kamil Grosicki wciąż przebywa z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy w Niemczech, zaś Luka Zahović otrzymał zgodę na odejście z klubu.

KKS Lech Poznań Spółka Akcyjna

dane uzupełnić pomogli: Daniels, nitek91, ahmed997, 20VXC94, KondzioKSB, Alikowaty17, maksiu1986, Lukas1986 - dziękujemy