koszykówka / PLK royal447 - 18.12.2018 09:27
Stelmet bezlitosny dla Spójni
Koszykarze Spójni Stargard w dalszym ciągu nie potrafią wygrać we własnej hali. W niedzielne popołudnie stargardzianie przegrali piąty mecz z rzędu u siebie w tym sezonie. Do miasta położonego nad Iną przyjechał jeden z faworytów rozgrywek. Stelmet Zielona Góra to obecny lider rozgrywek, który w niedzielne popołudnie potwierdził swoje aspiracje. Koszykarze z Zielonej Góry odnieśli łatwe i zdecydowane zwycięstwo - 85:59.
koszykówka / PLK royal447 - 16.12.2018 20:52
Wilki wygrywają na wschodzie
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L King Wilki Morskie Szczecin wygrały piąty mecz w tym sezonie. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Start Lublin 80:71. Szczecińska drużyna czekała na wygraną w lidze ponad miesiąc. Po trzech porażkach z rzędu Wilki przełamały się ze Startem, z którym wygrały siódmy raz z rzędu. Martynas Sajus wygrał rzut sędziowski i to goście rozpoczęli pierwszy atak w niedzielnym spotkaniu.
koszykówka / PLK royal447 - 15.12.2018 22:53
Niespodzianka w Koszalinie
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze AZS-u Koszalin. Koszalinianie pokonali na własnym parkiecie Legię Warszawa 90:67. Podopieczni Marka Łukomskiego zdominowali przyjezdnych w pierwszej połowie spotkania. AZS wyraźnie pokonał Wojskowych w dwóch pierwszych kwartach i w drugiej części meczu nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa. Koszalinianie wygrali drugi pojedynek z rzędu we własnej hali.
koszykówka / PLK Bengoro - 13.12.2018 13:11
Porażka Kinga w Zielonej Górze
Wyrównany mecz w Zielonej Górze. King Szczecin przegrał 89:96 w zaległym spotkaniu 7. kolejki Energa Basket Ligi.

Na początku spotkania obie drużyny miały problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego, co przełożyło się też na skuteczność. Lepiej radziła sobie jednak ekipa Kinga, która zdobywała małą przewagę. Później inicjatywę przejęli gospodarze - po kolejnych rzutach wolnych Michała Sokołowskiego mieli siedem punktów przewagi. Po 10 minutach było 24:19. W drugiej kwarcie nieźle prezentował się Kaspars Vecvagars i dzięki jego rzutom szczecinianie zbliżyli się na punkt. Trafieniami z dystansu odpowiadał Łukasz Koszarek, dzięki czemu ekipa trenera Igora Jovovicia utrzymywała prowadzenie. Goście poprawili obronę, uruchomili kontrataki i po rzucie Mateusza Bartosza doprowadzili do remisu. Po trójce Pawła Kikowskiego po pierwszej połowie prowadzili 43:40.
koszykówka / PLK Bengoro - 10.12.2018 20:12
Jarecki pozostaje w AZS
autor: youtube Przed tygodniem do zespołu AZS-u Koszalin dołączył Jacek Jarecki.

Zawodnik ten przeszedł badania medyczne i rozpoczął zajęcia z zespołem Akademików. Polski obwodowy zagrał w meczu AZS-u w Ostrowie. Podczas 21.minut zdobył 8 punktów, 1 zbiórkę i 1 asystę. Koszaliński zespół podpisał umowę z Jareckim do końca bieżącego sezonu Energa Basket Ligi.
koszykówka / PLK royal447 - 10.12.2018 19:41
Spójnia w domu nie wygrywa
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Czwarty raz z rzędu Spójnia Stargard musiała uznać wyższość gości w tym sezonie. W niedzielę stargardzianie ulegli MKS-owi Dąbrowa Górnicza 81:61. Przyjezdni z południa Polski już w pierwszej kwarcie pokazali, że w Stargardzie interesuje ich wyłącznie zwycięstwo. Od połowy tej części spotkania goście zaczęli budować swoją przewagę. Po rzucie Michała Gabińskiego zespół z Dąbrowy Górniczej prowadził już (19:11). Stargardzianie byli jednak w stanie wziąć się w garść i odrobić straty. Anthony HickeyShane Richards popisali się celnymi trójkami. 1 z 2 rzutów wolnych wykorzystał Anthony Hickey i pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem przyjezdnych.
koszykówka / PLK royal447 - 09.12.2018 15:33
Polpharma z receptą na wygrywanie w Szczecinie
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L King Wilki Morskie Szczecin przegrały pierwszy mecz w tym sezonie we własnej hali. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, którą szczecinianie przegrali aż 15 punktami. W 9. kolejce podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa zmierzyli się z Polpharmą Starogard Gdański. Goście przyjechali do Szczecina po dwóch porażkach z rzędu, z chęcią przełamania złej serii. Sami w konfrontacji ze szczecińską drużyną mogli pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu.
koszykówka / PLK Bengoro - 25.11.2018 11:18
Udany debiut Łukomskiego
autor: azs koszalinUdany debiut trenera Marka Łukomskiego - AZS wygrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Koszalinianie pokonali Rosę Radom 78:75.

Po wyrównanym początku spotkania, lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. Po kolejnych trafieniach Marko Tejicia oraz Drew Brandona mieli już siedem punktów przewagi. Później Rosa odrobiła wszystkie straty i po akcji Hannera Mosquera-Perei wyszła nawet na prowadzenie, ale po rzucie Brandona to AZS był po 10 minutach lepszy - 18:17. W drugiej kwarcie zespół trenera Roberta Witki miał problem z faulami zawodników wysokich - mimo tego po akcji 2+1 Filipa Zegzuły miał już pięć punktów przewagi. AZS starał się wykorzystywać grę w polu trzech sekund i doprowadził nawet do remisu. Ostatecznie po pierwszej połowie było 38:37 dla koszalinian.