pszczolek
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 18.02.2018 22:29
Runjaic: My wyciągniemy z tej lekcji wnioski
autor: BengoroKosta Runjaic, Pogoń Szczecin: - Gratulacje dla Lecha Poznań. Mieliśmy swój plan, byliśmy przygotowani. Oczekiwaliśmy trudnego meczu, gdzie zadecydują niuanse. Gdy o tym mówię, to pierwsza połowa zdecydowanie była dla Lecha Poznań. Moim zdaniem nasza drużyna grała nieprzekonująco i mieliśmy sporo prostych błędów. Oczywiście była też jedna sytuacja, w której Lech pokazał swoją jakość i zdobył gola. Musimy sprawdzić, czy można było tam lepiej się ustawić. W drugiej połowie nie mamy się czego wstydzić. Graliśmy z pasją, werwą i zaangażowaniem, tak jak chciałbym widzieć nasz zespół. Zabrakło nam szczęścia, które przełożyłoby się na zdobytą bramkę.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 18.02.2018 21:54
Bez punktów z Poznania
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland Porażką Pogoni Szczecin 0:2 z Lechem Poznań zakończyło się niedzielne spotkanie Lotto Ekstraklasy.

Trener Runjaic wystawił taką samą jedenastkę jak w meczu z Sandecją. W 9. minucie futbolówkę z rzutu wolnego w stronę bramki skierował Spas Delev, lecz ta ją minęła, ruszył do niej Łukasz Zwoliński, ale zablokowali go defensorzy Kolejorza. W 14. minucie Łukasz Załuska interweniował po strzale Christiana Gytkjaera. Po chwili bardzo bliski pokonania Buricia był Jakub Piotrowski, brakło mi kilku centymetrów. W 20. minucie Lech objął prowadzenie po trafieniu z ok. 17 metrów Darko Jevticia. 13. minut później Załuska najpierw odbił furbolówkę po strzale Duńczyka, a po chwili był górą po dobitce strzelca gola dla poznaniaków.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 17.02.2018 19:20
Odczarować Poznań
Lech Poznań będzie drugim rywalem Portowców w tym roku. Po udanej inauguracji fani Dumy Pomorza mogą liczyć na korzystny wynik w Poznaniu. Choć Kolejorz rozczarował w Gdyni, to gospodarze będą faworytem niedzielnej potyczki. Lechici jako jedyny zespół w LOTTO Ekstraklasie nie przegrali na swoim boisku meczu w obecnym sezonie. Marzący o mistrzostwie poznaniacy zagrają jutro pod presją. Ich strata do liderującej Legii Warszawa wynosi siedem punktów.
piłka nożna / Ekstraklasa pszczolek - 17.02.2018 13:38
Cieszę się z tego wyróżnienia... [wideo]
autor: Krzysztof GrzeszkowiakJakub Piotrowski to kolejny z wyróżnionych zawodników pierwszego składu Pogoni Szczecin na Gali Piłkarz Roku 2017. Pomocnik Dumy Pomorza został laureatem w kategorii: Najpopularniejszy Piłkarz Ekstraklasy. Jak przyznał sam zainteresowany to jest to jedne z pierwszych wyróżnień w jego dotychczasowej sportowej karierze.
Przed Portowcami ważny mecz w Poznaniu, tak więc także on musiał zmierzyć się z pytaniem naszego dziennikarza Magdaleny Grzeszkowiak. Jak wybrnął z tego? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu
piłka nożna / Ekstraklasa pszczolek - 17.02.2018 12:49
Cel jest tylko jeden - zwyciężyć... [wideo]
autor: Krzysztof GrzeszkowiakNa piątkowej (16.02) Gali Piłkarz Roku 2017 Adam Frączczak po raz kolejny został wybrany najlepszym piłkarzem roku. Dodatkowo jako jedyny z obecnie grających zawodników Pogoni Szczecin został wybrany jako prawy pomocnik do jedenastki 70. lecia tego klubu. Co o tych wyróżnieniach sądzi sam zainteresowany oraz co czeka Portowców w niedzielę w Poznaniu? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu jakiego udzielił zawodnik naszej redakcyjnej koleżance - Magdalenie Grzeszkowiak.
piłka nożna / Ekstraklasa maggi - 16.02.2018 11:06
Relacja live z rozdania nagród Plebiscytu na Piłkarza Roku
Dziś, w hotelu Dobosz, odbędzie się uroczysta gala plebiscytu 'Piłkarz Roku 2017 województwa zachodniopomorskiego' organizowanego przez Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej, portal Ligowiec.net oraz Głos Szczeciński.

Oprócz głosów internautów, poznamy dziś decyzje kapituły plebiscytu w kategoriach: Piłkarz Roku, Trener Roku, Sędzia Roku, Inwestycja Sportowa Roku, Najzdolniejszy Junior, Przyjaciele małych piłkarzy, Partner Roku, Mecenas Piłki Nożnej oraz Impreza Roku.

Dodatkowo zostaną ogłoszone wyniki głosowania na jedenastkę 70-lecia Pogoni Szczecin.

Mamy dla Was niespodziankę - dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu przygotowujemy relację LIVE, którą będzie można oglądać na żywo na naszym kanale na YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/ligowiec

Relacja live rozpocznie się o godzinie 19.30. Zasubskrybuj nasz kanał już teraz, żeby nie przegapić tego wydarzenia!

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 15.02.2018 17:56
Komunikat Ekstraklasy S.A.
autor: eksrtraklasa.orgRada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. przedstawiła zarządowi PZPN rekomendacje dotyczące systemu rozgrywek od sezonu 2019/20. Zakładają one grę w kolejnych sezonach w systemie ESA-37 bez podziału punktów. Zmianie mają ulec natomiast zasady awansów i spadków oraz przepisy licencyjne.

W dniu 15 lutego odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki Ekstraklasa S.A oraz spotkanie z klubami. Po posiedzeniu Rada przedstawiła rekomendację rozwiązań, które teraz będą przedłożone zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Rada Nadzorcza finalnie rozważała tylko dwa scenariusze formatu rozgrywek. Pozostanie przy ESA-37 lub ESA-34. Zgodziliśmy się, że w obecnych warunkach rozwiązanie zakładające poszerzenie rozgrywek o kolejne dwa kluby nie przyniosłoby oczekiwanego, wyraźnego wzrostu jakości. W najbliższych latach, równocześnie z zaostrzaniem i rygorystycznym podejściem do przepisów licencyjnych w zakresie infrastruktury klubowej, Ekstraklasa będzie się jednak otwierać na pierwszą ligę - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Karol Klimczak.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 10.02.2018 20:57
Runjaic: Wygraliśmy pierwszy mecz z 16
autor: Bengoro Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin:- Jesteśmy w bardzo dobrym nastroju po wygranym meczu. Po długich przygotowaniach nie mogliśmy mieć pełnego przekonania, w jakiej formie jest tak naprawdę zespół. Chcieliśmy wygrać, ale też od razu mieć mecz pod kontrolą. W pierwszej połowie dobrze nam się to udało. Często zmieniliśmy rytm, ale nie byłem do końca zadowolony. O drugiej połowie nie muszę dużo mówić. Już na początku przesądziliśmy o wyniku. Dziś zrobiliśmy ważny krok. Wygraliśmy pierwszy mecz z 16. Jestem zadowolony z tak pewnego zwycięstwa. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że było więcej kibiców niż ostatnio. Mam nadzieję, że udało nam się ich przekonać i uda się niebawem przekonać kolejnych.

Górnik Zabrze

dane uzupełnić pomogli: maksiu1986, Lukas1986, Lukas1986, Lukas1986 - dziękujemy