piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 18.12.2018 09:46
Jedna oferta w kolejnym przetargu
autor: http://stadion.szczecin.pl/W siedzibie spółki Inwestycje Miejskie Stadion odbyło się otwarcie ofert na realizację inwestycji „Budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, boisk piłkarskich oraz infrastruktury towarzyszącej”.

W przetargu wzięło udział jedno konsorcjum. We wrześniu swoje propozycje złożyło trzech oferentów. Jeden z nich powtórzył to dzisiaj. Ofertę na kwotę 364 399 950,01 milionów złotych przedstawiła Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. (lider) i PBG S.A. (partner). Inwestycja będzie obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego o pojemności 21 tys. miejsc oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 16.12.2018 17:10
Runjaic: To boli, gdy się przegrywa w taki sposób
autor: Skiba Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - To boli, gdy się przegrywa w taki sposób. Mieliśmy swoje założenia, ale czerwona kartka je pokrzyżowała. Wiedzieliśmy, jak chcemy grać. Chcieliśmy być cierpliwi, operować piłką. Chociaż wygrywaliśmy, to wiedzieliśmy, że czeka nas trudna druga połowa. Próbowaliśmy grać do przodu, gdy była taka okazja. Nie zamierzaliśmy się tylko bronić. Cracovia wykorzystała sytuację, gdy byliśmy żle ustawieni. Po tej bramce na 1:1 mieliśmy swoje okazje. Cracovia zyskała trochę po bramce i dużo jej to dało. Niestety, po naszej nieuwadze padła bramka na 2:1. Przed nami kilka dni przerwy. Chcemy godnie pokazać się w ostatnim meczu i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Gratulacje dla Cracovii i wesołych świąt wszystkim tu obecnym.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 15.12.2018 22:15
Niewykorzystana szansa Pogoni
autor: aszef Pogoń Szczecin nie zdobyła obiektu przy Kałuży. Choć Duma Pomorza prowadziła do przerwy w Krakowie to do Szczecina wróci bez punktów. Mimo naprawdę dobrej formy Pogoni, jej gra na wyjazdach w tym sezonie to coś co wiosną musi ulec poprawie, jeśli szczecinianie chcą zakończyć rozgrywki w czołówce. Przełomowym momentem w meczu z Pasami była 36. minuta i czerwona kartka dla Sebastiana Rudola. Pogoń co prawda objęła prowadzenie przed przerwą, ale po niej to gospodarze zyskali wyraźniejszą przewagę.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 14.12.2018 18:05
Ostatnia delegacja
Portowcy udali się do Krakowa, aby poprawić wyjazdowy dorobek w tym sezonie. W sobotnie popołudnie Duma Pomorza zmierzy się z Cracovią. - Nie ma co ukrywać, że chcemy walczyć o mistrzostwo Polski - powiedział przed sezonem Michał Probierz. Odważna deklaracja opiekuna Pasów okazała się być zbyt odważną. Jego podopieczni nie sprostali oczekiwaniom i na dzień dzisiejszy Cracovia musi walczyć o miejsce w pierwszej ósemce. Po słabym początku sezonu Pasy podobnie jak Pogoń odbiły się od ligowego dna.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 14.12.2018 13:57
Nowa umowa z Canal+ i TVP
Ekstraklasa SA podpisała umowy ze stacjami Canal+ i TVP w zakresie krajowych transmisji telewizyjnych rozgrywek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Dzięki nowej, innowacyjnej konstrukcji pakietów mediowych wszystkie 296 meczów w roku będzie transmitowanych na platformie nc+, a jednocześnie TVP pokaże w telewizji otwartej aż 37 meczów - po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Gwarantowana wartość kontraktów z nadawcami, obejmująca licencje i koszty produkcji sygnału telewizyjnego, ma osiągnąć rekordowy poziom blisko 250 mln zł na sezon. Tym samym Ekstraklasa z 11. miejsca wskoczy na 8. pozycję w Europie pod względem wartości praw mediowych. Ligowa spółka zamierza jeszcze sprzedać pozostałe pakiety mediowe na te sezony.
piłka nożna / Ekstraklasa yodastars - 13.12.2018 16:29
Konferencja przed meczem z Cracovią
autor: Bengoro Dzisiaj w czwartek, 13 grudnia 2018r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Pogoni Szczecin Kosty Runjaicia. Tematem głównym spotkania z mediami był nadchodzący mecz wyjazdowy z Cracovią Kraków, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 15.30.
Pierwsza kwestia do której odniósł się szkoleniowiec Portowców, dotyczyła stricte założeń, jakie mają zostać zrealizowane w sobotnim spotkaniu. „Mamy plan na ten mecz, ale niezależnie od wyniku jaki osiągniemy, można być już zadowolonym z rezultatu jaki uzyskaliśmy w tej rundzie. Najważniejsze jest dla mnie jak gramy jako drużyna, czy realizujemy założenia, które sobie zakładamy przed każdym meczem.”
Runjaić mimo iż zostały tylko dwa mecze ligowe w bieżącym roku kalendarzowym, podsumował generalnie ostatnie 12 miesięcy. „Był to rok pełen wrażeń. Utrzymanie w lidze, 70-lecie klubu, dużo kontuzji i przy tym improwizacji w składzie. Jestem ogólnie zadowolony z efektów, jakie uzyskaliśmy w tym czasie.'
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 11.12.2018 20:27
Sroga kara za faul na Walukiewiczu
autor:   Pogoń Szczecin/Wiola Ufland, Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdyskwalifikowała piłkarza Zagłębia Sosnowiec Alexandre Cristóvão na 10 spotkań oraz nałożyła 20 tys. zł kary.

25-letni napastnik otrzymał czerwoną kartkę w sobotnim meczu z Pogonią za faul brutalny na Sebastianie Walukiewiczu. Klub z Zagłębia Dąbrowskiego przeprosił zawodnika Portowców za zaistniałą sytuację. Poza tym Cristovão został wystawiony na listę transferową i przesunięty do rezerw ostatniej drużyny Ekstraklasy.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 09.12.2018 11:20
Runjaic: To bardzo ważny mecz na własnym boisku
autor: pogonszczecin.plKosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - To bardzo ważny mecz na własnym boisku, a najważniejsze, że wygrany. Przed nami jeszcze dwa spotkania, w tym jeden u siebie. Nie mamy żadnego wpływu na kalendarz rozgrywek. Gramy dalej. Warunki są jednakowe dla wszystkich. Każdy ma swoje problemy. Odpoczniemy po zakończeniu rozgrywek. Wtedy będziemy mieć też zasłużoną przerwę i urlopy. Mam nadzieję, że do stycznia wszyscy wyleczą kontuzje.

Miejski Klub Sportowy Cracovia Sportowa Spółka Akcyjna

dane uzupełnić pomogli: Zulek, Barlinek, maksiu1986, Lukas1986, Lukas1986 - dziękujemy