piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 02.08.2021 13:09
Kontrakt z Santerim Hostikką rozwiązany
autor: Pogoń Szczecin W. Ufland
Kontrakt wiążący Pogoń Szczecin z Santerim Hostikką został rozwiązany za porozumieniem stron.

Fiński pomocnik trafił na Twardowskiego na początku 2019 roku z FC Lahti. Reprezentował nasz klub przez nieco ponad 2,5 sezonu. Zagrał łącznie w 49 spotkaniach, zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty. W tym czasie kilka razy otrzymał powołanie do kadry Finlandii, ale nie zdołał w niej zadebiutować. W sezonie 2021/2022 23-letni piłkarz nie znalazł miejsca w kadrze pierwszej drużyny i trenował z zespołem rezerw.
piłka nożna / Ekstraklasa maciekchudzik - 01.08.2021 17:22
Remis na własne życzenie, Pogoń oddaje punkty Warcie
autor: /me
Grający przez prawie 80 minut w przewadze jednego zawodnika Portowcy nie zdołali pokonać Warty Poznań. Podopieczni Kosty Runjaicia praktycznie przez całe spotkanie dominowali rywala, niestety byli zespołem nieskutecznym i na własne życzenie oddali punkty gospodarzom.

Po odpadnięciu z europejskich pucharów Portowcy rozegrali mecz w ramach drugiej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Piłkarze Dumy Pomorza, na mecz z Wartą Poznań, do stolicy Wielkopolski udali się bezpośrednio z Osijeku. W Poznaniu wylądowali w sobotnie popołudnie, odbyli mini zgrupowanie w pobliskiej Opalenicy skąd przyjechali na stadion w Grodzisku Wielkopolskim.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 01.08.2021 17:05
Łatwo stracone punkty
autor: Bengoro Portowcy zawiedli w Grodzisku Wielkopolskim. Wspierani przez liczą grupę swoich fanów szczecinianie mogli czuć się jak u siebie. Pogoń wróci z Wielkopolski tylko z jednym punktem. Patrząc na to przez pryzmat tego, że Portowcy grali w przewadze od 10. minuty, wynik ten trzeba traktować jako duże rozczarowanie. Szczecinianie nie wykorzystali swoich okazji i stracili kontrolę nad meczem, na dokładkę tracąc gola po aucie.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 31.07.2021 08:00
Powrót do ligi
Portowcy w niedzielę zakończą intensywny początek sezonu. W Grodzisku Wielkopolskim rozegrają pierwszy wyjazdowy mecz w obecnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Szczecinianie pożegnali się z rywalizacją w Europie. Podopieczni Kosty Runjaica mają za sobą trudną przeprawę z NK Osijek, niestety zakończoną porażką. Duma Pomorza musi skupić się na ligowej rywalizacji. Dobry początek sezonu i wygrana z Górnikiem Zabrze stawia szczecińską jedenastkę w roli faworyta w starciu z Wartą Poznań. Początek niedzielnej potyczki o godzinie 15, zawody poprowadzi Damian Sylwestrzak.
piłka nożna / Ekstraklasa maggi - 29.07.2021 23:02
Koniec marzeń o Europie...
autor: Artur Szefer
W upalny wieczór 29 lipca podopieczni Kosty Runjaicia rozegrali rewanżowy pojedynek z Chorwackim NK Osijek. Portowcy do czwartego co do wielkości miasta w Chorwacji przybyli dzień wcześniej, był czas na odbycie treningu, a także na przeprowadzenie konferencji prasowej. „Ważne będą pierwsze minuty i to, by grać swoją piłkę” - mówił na spotkaniu z dziennikarzami szkoleniowiec szczecinian. „Chcemy zagrać jutro po swojemu i pokazać się z dobrej stron. W Szczecinie spotkanie było wyrównane. Jutro też spodziewam się takiego meczu” - dodał środkowy obrońca Pogoni Benedikt Zech.

Portowcy bardzo odważnie rozpoczęli mecz. W pierwszym kwadransie meczu podopiecznym Kosty Runjaicia udało się przeprowadzić kilka groźnych akcji pod bramką rywala, niestety żadna z nich nie zakończyła się celnym strzałem. W tym samym czasie Chorwaci zdołali oddać jeden celny strzał, jednak pewnie w bramce interweniował Dante Stipica. Kolejne minuty to wyrównana walka w środku pola, Pogoni przydarzyło się kilka strat, jednak rywale nie potrafili ich skutecznie wykorzystać. W 28 minucie po błędzie stoperów Pogoni świetną okazję do otworzenia wyniku mieli gospodarze, na szczęście na posterunku był Luis Mata, który naprawił błąd partnerów i wybił piłkę zmierzającą tuż pod nogi piłkarza Osijeku. W 44 minucie po świetnej akcji Bohara, który celnie dośrodkował do Kleinheilslera piłkarz Chorwatów pokonał Stipicę i otworzył wynik meczu. W końcówce pierwszej połowy Portowcy przeprowadzili najlepszą akcję tej części spotkania. Kowalczyk mocno po ziemi zagrał do ustawionego na piątym metrze Zahovicia, niestety napastnik Pogoni nie zdołał umieścić piłki w bramce.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 28.07.2021 22:33
Być albo nie być
autor: Artur Szefer Choć to dopiero początek sezonu, przed Portowcami spotkanie z rangą tych o wszystko. Pogoń musi wygrać w Chorwacji jeśli chce kontynuować swoją europejską przygodę. Przed tygodniem szczecinianie zaprezentowali się naprawdę dobrze na własnym boisku. Udanie przeciwstawili się wyżej notowanym rywalom i pozostają w grze o awans. W rewanżu znów nie wystąpią w roli faworyta. Gospodarze u siebie prezentują się w ostatnim czasie bardzo dobrze, a dodatkowo w Chorwacji dominuje ostatnio wysoka temperatura. Rewanżowe spotkanie z NK Osijek rozpocznie się godzinie 21, a zawody poprowadzi Portugalczyk, Luís Miguel Branco Godinho.
piłka nożna / Ekstraklasa WpV - 25.07.2021 21:57
Kuchy King. Wejście smoka Kozłowskiego
autor: meW niedzielny wieczór piłkarze Pogoni Szczecin zainaugurowali zmagania w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. W obecności 6097 widzów Portowcy pewnie pokonali Górnik Zabrze 2:0, dzięki czemu przynajmniej do poniedziałkowego meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin zasiedli na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Co ciekawe pierwszą trójkę stanowią obecnie dokładnie te same zespoły, które na podium zakończyły poprzedni sezon, a więc Pogoń, Raków Częstochowa i Legia Warszawa.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 24.07.2021 20:41
Wraca ligowe granie
autor: aszef W piątek wystartował nowy sezon PKO Ekstraklasy. Portowcy na inaugurację rozgrywek wystąpią przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze. Szczecinianie będą chcieli udowodnić, że poprzedni sezon nie był jednorazowym wyskokiem. Duma Pomorza znów będzie walczyła o miejsce w ścisłej czołówce. Wydaje się, że konkurencja w grze o ligowe podium zrobiła się jeszcze większa niż w zakończonych rozgrywkach. Początek meczu o godzinie 20, zawody poprowadzi Jarosław Przybył.