ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
maggi
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Srebrny medal kadry województwa zachodniopomorskiego w koszykówce chłopców
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Kadra Zachodniopomorskiego w miniony weekend rozgrywała w Krakowie Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2019.

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kanigowskiego oraz Marka Żukowskiego osiągnęła fantastyczny sukces zdobywając srebrny medal!!! Był to pierwszy, historyczny medal zdobyty w rozgrywkach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce przez kadry woj. zachodniopomorskiego.
W grupie nasi chłopcy pokonali kolejno województwo mazowieckie 80:70 (najwięcej punków zaliczyli Antoni Siewruk 24 pkt, Ernest Borowski 12, Igor Stolarz 12, Igor Sieradzki 10) oraz województwo lubuskie 95:77. Ponownie najlepszym strzelcem był Antoni Siewruk z 26pkt, Igor Sieradzki dołożył 17pkt, a Ernest Borowski 16pkt. Te dwa zwycięstwa dały naszej drużynie awans do najlepszej czwórki turnieju i prawo gry w spotkaniu półfinałowym.

W ostatnim meczu grupowym chłopcy wysoko przegrali z późniejszymi złotymi medalistami - Wielkopolską 46:100. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli: Wiktor Mataczyński 9, Antoni Siewruk 6, oraz Ernest Borowski, Michał Krupa, Szymon Płuciennik oraz Igor Sieradzki po 5.

Ostatecznie nasz zespół uplasował się na drugim miejscu w grupie A i w walce o finał zmierzył się z pierwszym miejscem z grupy B, którym był zespół województwa śląskiego. Po bardzo zaciętym spotkaniu półfinałowym w końcowych fragmentach spotkania nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę zwyciężając 72:67. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli: Ernest Borowski 18, Michał Krupa, Antoni Siewruk 13, Szymon Płuciennik 9.

W finale nasza ekipa ponownie zmierzyła się z zespołem z wielkopolski, z którym bardzo wysoko przegrała w meczu grupowym. Również tym razem lepsi okazali się wielkopolanie pokonując nasz zespół 60:97. Najwięcej punktów w finale dla naszego zespołu zdobyli Michał Krupa 21 oraz Igor Sieradzki 12.

Zawodnik naszego zespołu Antoni Siewruk wybrany został do pierwszej piątki turnieju (Nagroda All-Star), natomiast Ernest Borowski otrzymał wyróżnienie trenerów.

Kadra Zachodniopomorskiego grała w składzie:
- Kacper Lewandowski/ Żak Koszalin
- Szymon Wójtowicz/ Wilki Morskie Szczecin
- Wiktor Mataczyński/ Żak Koszalin
- Tymon Wójtowicz/Wilki Morskie Szczecin
- Igor Sieradzki/Wilki Morskie Szczecin
- Igor Stolarz/Basket Koszalin
- Szymon Płuciennik/Wilki Morskie Szczecin
- Mateusz Sikora/Żak Koszalin
- Michał Krupa/Żak Koszalin
- Karol Kankowski/Wilki Morskie Szczecin
- Antoni Siewruk/Basket Koszalin
- Michał Kołodziejski/Spójnia Stargard
- Ernest Borowski/Żak Koszalin

Serdeczne gratulacje dla naszego zespołu za zdobycie pierwszego medalu w koszykówce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
źródło: własne
 

multimedia
najnowsze multimedia





co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni maj 2021 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
dzisiejsze newsy
 
top komentarze
newsy:
5 » Zapytaj kandydata na pr »
1 » Kalendarz sezonu 2021/2 »
mecze:
44 » Jeziorak Szczecin-Pomor »
33 » Intermarche-Rega Trzebi »
24 » Orzeł Wałcz-Vineta Woli »
18 » Odra Chojna-Morzycko Mo »
15 » Czarni Marianowo-Ina Iń »
14 » Olimp Gościno-Iskierka  »
13 » Zieloni Zielin-Rurzyca  »
13 » Stal Lipiany-Energetyk  »
13 » Stal Lipiany-Orzeł Grzę »
12 » Darłovia Darłowo-Gryf K »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 3
jurgol PIECIA55
Solar1946
gości: 1
statystyki portalu
• drużyn: 2920
• imprez: 128209
• newsów: 74759
• użytkowników: 78976
• komentarzy: 1115374
• zdjęć: 811774
• relacji: 39213
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2021 - by ligowiec team
Polityka Cookies