siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Kawaler - 20.04.2017 07:43
Chemik mistrzem Polski
autor: adaskoChemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tytuł mistrza Polski 2016/17. To czwarte mistrzostwo Chemika z rzędu.

Przekonująca wygrana w pierwszym meczu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie.

Policzanki zaczęły spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały połowy Polski zebrać baty. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Kawaler - 19.04.2017 08:05
Policzanki postawią kropkę nad i?
autor: adaskoW drugim meczu finału ORLEN Ligi Chemik Police podejmie Grot Budowlanych Łódź. Początek spotkania w środę (19.04.) o godzinie 20:30 w Azoty Arenie.

Cały sezon ORLEN Ligi, wszystkie kolejki fazy zasadniczej i play off, sprowadzają się do tej chwili. W najbliższą środę czeka nas mecz, który wyłoni mistrza Polski sezonu 2016/17. Tytułu bronią policzanki, które od trzech lat kończą rozgrywki ze złotem.

Teraz też są na dobrej ku temu drodze. Pierwsze spotkanie finału rozegrane zostało w miniony piątek. Chemik w Łodzi pokazał najwyższą formę i zwyciężył 3:0. Rywalki w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 15.04.2017 20:22
Wesołych Świąt!

Redakcja portalu Ligowiec.net z okazji Świąt Wielkanocnych składa wszystkim użytkownikom, sportowcom, sponsorom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet pszczolek - 15.04.2017 00:17
Pierwszy krok po złoto
autor: adaskoChemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:0 w pierwszym meczu finału ORLEN Ligi.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra przyjezdnych. Policzanki inauguracyjną partię rozpoczęły prowadzeniem 9:3, a drugą 7:0. Mocne otwarcia ustawiały grę. Bardzo skuteczna w ataku była Katarzyna Zaroślińska. Smoku regularnie rozbijała blok rywalek.

Podopieczne Jakuba Głuszaka nie miały problemów w przyjęciu, dzięki czemu Joanna Wołosz równomiernie rozkładała atak. Po drugiej stronie siatki nie istniała Kaja Grobelna. Belgijka po dwóch partiach skończyła jedynie 24% swoich ataków, w drugim secie zastąpiła ją Julia Twardowska.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Kawaler - 11.04.2017 14:57
Pomorze Zachodnie promuje się przez sport
Zachodniopomorskie kluby i drużyny z powodzeniem walczą w najwyższych klasach rozgrywkowych. To duża promocja naszego regionu i ważny element budowania lokalnej tożsamości. Już po raz piąty województwo wsparło finansowo kluby i stowarzyszenia sportowe. Tym samym charakterystyczna „okejka” Pomorza Zachodniego pojawi się m.in. na koszulkach, strojach treningowych czy sprzęcie sportowym.

Symboliczne czeki świadczące o dofinansowaniu przedstawicielom 12 zachodniopomorskich klubów wręczył w poniedziałek 10 kwietnia br. marszałek Olgierd Geblewicz
siatkówka / Ekstraklasa kobiet pszczolek - 10.04.2017 22:47
Poznały przeciwnika
Niespodziewanie to nie Impel Wrocław a drużyna Budowlanych Łódź będzie przeciwnikiem Chemika Police w walce o Mistrzostwo Polski. Niebiesko-biało-czerwone dzisiaj (10.04) wieczorem we Wrocławiu w półfinałowym starciu Orlen Ligi nie tylko obroniły zaliczkę z pierwszego meczu, ale także pokonały wyżej notowanego rywala po tie-breaku 3:2 (22:25, 25:9, 25:18, 22:25, 10:15).
Pierwszy finałowy mecz rozegrany zostanie 14 kwietnia o godz. 18.00 w Łodzi, rewanż pięć dni później w szczecińskiej hali Azoty Arena o godz. 20.30.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Kawaler - 10.04.2017 07:11
Chemik w finale Orlen Ligi
autor: adaskoChemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów w drugim meczu półfinałów ORLEN Ligi. Tym samym policzanki stały się pierwszym finalistą tegorocznej walki o mistrzostwo Polski.

Gospodynie od samego początku spotkania chciały wyraźnie udowodnić, kto zasługuje na grę o złoto. Podopieczne Jakuba Głuszaka wyszły na parkiet niezwykle zmotywowane. Anna Werblińska po pierwszych dwóch setach miała 70% pozytywnego przejęcia, Ola Jagieło 67%. Z takim odbiorem Joanna Wołosz umiejętnie uruchomiała wszystkie strefy w ataku.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet pszczolek - 03.04.2017 23:58
Pierwszy krok w stronę finału
autor: adaskoChemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0 w pierwszym półfinale walki o mistrzostwo Polski.

Pierwszy set upłynął pod znakiem walki z własnymi słabościami atakujących obu zespołów. Zarówno Katarzyna Zaroślińska, jak i Adela Helić nie mogły skończyć piłki w ataku. Policzanki przegrywały 0:4, jednak w trakcie trwania seta udało im się wyrównać. Pierwszy raz na prowadzenie wyszły przy stanie 11:10. Walka toczyła się punkt za punkt do 23:24. Rzeszowianki doprowadziły do gry na przewagi po błędzie przyjęcia Marioli Zenik, jednak kolejne dwa oczka padły łupem Chemika.