siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 24.01.2022 12:51
Silny Chemik, Legionovia nie powalczyła w Policach
autor: https://www.chemik-police.comW 16. kolejce Tauron Ligi w Policach spotkały się obecnie druga i trzecia drużyna rozgrywek. Wydawało się, że zbliżony potencjał obu zespołów zapewni emocjonujące i długie widowisko. Tak się jednak nie stało. Chemik pokazał w tym meczu siłę swojego bloku i niemalże „zamurował” rywalki. Legionovia w żadnym z setów nie zagroziła przeciwniczkom.

Od błędów własnych rozpoczęły siatkarki Legionovii, dodatkowo atak skończyła Agnieszka Kąkolewska i to mistrzynie Polski prowadziły 3:0. Pierwszy punkt dla gości zdobyła Yaprak Erkek. Walka się wyrównała, obie ekipy dość pewnie radziły sobie w pierwszej akcji (9:6), nie brakowało także błędów serwisowych.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 10.01.2022 05:00
Gładkie zwycięstwo Chemika Police
autor: aszef W niedzielne popołudnie Grupa Azoty Chemik Police podejmowała Grot Budowlanych Łódź. Mistrzynie Polski nie pozostawiły młodym siatkarkom z Łodzi żadnych złudzeń, kto w tym meczu jest lepszy. Policzanki wygrały w trzech setach, w każdym z bardzo wysoką przewagą.

Od prowadzenia 2:0 mecz rozpoczęły mistrzynie Polski. Po autowy ataku Any Cleger różnica wzrosła do trzech punktów (4:1). Łodzianki walczyły o odrobienie strat, punktowała Cleger, ale po drugiej stronie nie oszczędzała się Jovana Brakocevic-Canzian (7:4). Po ataku Cleger siatkarki Budowlanych zbliżyły się na jedno oczko, sporo zagrywką pomogła także Martyna Łazowska. Szansy na wyrównanie nie wykorzystała Monika Fedusio, co się zemściło, bowiem po akcji na bloku policzanek było 10:6. O czas poprosił Jakub Głuszak, ale po nim gospodynie punktowały dalej, po ataku Brakocevic-Canzian i bloku na Cleger było już 13:6. Bojana Milenkovic nadal nie schodziła z pola zagrywki, dała tym elementem punkt na 15:6.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 20.12.2021 16:26
BKS lepszy w tie breaku
autor: aszefBKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał Grupa Azoty Chemika Police po pięciu setach walki.
Gospodynie w poprzedniej kolejce postawiły się Developresowi Bella Dolina Rzeszów. Rozochocone dobrą postawą, podobnie zagrały z Chemikiem. Trener Jacek Nawrocki nie mógł skorzystać z Marleny Kowalewskiej, która nabawiła się drobnego urazu palca. Policzanki popełniały sporo błędów. Grając w kratkę, często oddawały inicjatywę BKS-owi.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 14.12.2021 09:07
Powrót na fotel lidera
autor: https://www.chemik-police.comGrupa Azoty Chemik Police pokonał Uni Opole w meczu 12. kolejki Tauron Ligi. Policzanki zaczęły mecz bez Jovany Brakocević-Canzian, która z powodów osobistych wyjechała na kilka dni do Serbii. Brak kapitana nie wybił drużyny z rytmu. Policzanki kontrolowały spotkanie w każdym z setów. MVP uznano Martynę Czyrniańską. To pierwsze MVP tej siatkarki w seniorskiej siatkówce

siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 11.12.2021 10:45
Dani Drews siatkarką Chemika
autor: www.sltrib.comGrupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Dani Drews. Amerykanka występuje na pozycji przyjmującej.

Ma 183 centymetry wzrostu i jest leworęczna. Dotychczas grała w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, gdzie broniła barw Utah. W ciągu pięciu lat na uczelni Drews zdobyła ponad 2000 punktów atakiem, co wysunęło ją na pierwsze miejsce w historii Utah.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 04.12.2021 10:42
Developres lepszy w tie breaku
autor: aszefDevelopres Bella Dolina Rzeszów pokonał Grupa Azoty Chemika Police po pięciu setach walki. To drugi pojedynek obu ekip w bieżącym sezonie, który zakończył się takim wynikiem. Najważniejszą akcję tie breaka atakiem z krótkiej skończyła Magdalena Jurczyk. MVP uznano Aleksandrę Szczygłowską (58% przyjęcia). Libero gospodyń podbiła masę trudnych piłek, była bardzo aktywna w obronie. Pomimo porażki, policzanki utrzymały pozycję lidera Tauron Ligi.

siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 18.11.2021 21:52
Chemik z kolejnym zwycięstwem
autor: https://www.chemik-police.comNie wiedzie się drużynie Energii MKS Kalisz, ekipa z Wielkopolski przegrała czwarty mecz z rzędu. tym razem nie sprostała Chemikowi Police. Przyjezdne w czterech setach rozstrzygnęły losy rywalizacji na swoją korzyść i zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Gospodynie wygrały trzecia partię w pozostałych dwóch partiach nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Za sprawą dwóch asów Martyny Czyrniańskiej Chemik wyszedł na prowadzenie 4:2. Kontrataki Moniki Gałkowskiej i Karoliny Drużkowskiej pozwoliły gospodyniom szybko wyrównać (5:5). Nie brakowało przedłużonych wymian. Siatkarki obu drużyn starały się ryzykować w polu zagrywki, nie obyło się bez błędów w tym elemencie (9:11). Skutecznie w ataku punktowała Drużkowska a gdy dołożyła celną zagrywkę MKS wyszedł na prowadzenie 13:12 i o czas poprosił trener Nawrocki.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 02.11.2021 11:49
Pewne, trzysetowe zwycięstwo Chemika z Pałacem
autor: https://www.chemik-police.comBez żadnych problemów siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały u siebie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 w meczu szóstej kolejki TAURON Ligi.

Przyjezdne co prawda zdołały nawiązać walkę z policzankami w drugiej partii, miały nawet pięciopunktowe prowadzenie, druga połowa seta i końcówka należały już jednak do gospodyń. Podobnie było w trzeciej odsłonie, chociaż zwycięstwo Chemika w żadnym momencie nie było zagrożone.