siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 12.02.2024 19:44
Opolanki rozbite w starciu z Chemikiem
autor: tkowZgodnie z planem Grupa Azoty Chemik Police zakończył swoje starcie w 19. kolejce Tauron Ligi. Opolanki, mimo że chciały w hali rywalek pokazać się z dobrej strony, nie miały w tym meczu szans. Spotkanie zakończyło się w trzech szybkich setach.

To gospodynie jako pierwsze objęły dwupunktowe prowadzenie (3:1). Umocniły się na nim, gdy do skutecznych ataków dodały blok. Kontynuowały czujną grę na siatce, co przełożyło się na powiększenie przewagi policzanek do czterech oczek (12:8). Na tym nie poprzestały, gdyż swoją skutecznością w ataku cały czas wykazywała się Elizabet Inneh-Varga. W dodatku w końcówce ich rywalki nie pomagały sobie popełniając błędy własne (13:20). Asa serwisowego zdołała jeszcze dołożyć Agnieszka Korneluk i to Chemik Police mógł po chwili triumfować w premierowej odsłonie po ataku Igi Wasilewskiej (25:16).
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 05.02.2024 21:31
Wrocławianki nie wykorzystały szansy
autor: tkowKGHM #VolleyWrocław nie wykorzystał swojej szansy. W dwóch pierwszych setach spotkania przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police wrocławianki przez pewien czas prowadziły wyrównaną grę z wyżej notowanymi rywalkami.

Za każdym razem jednak ostatnie słowo należało do policzanek. Przyjezdne trzeciego seta zaczęły od przegrywania 1:5, ale szybko przejęły inicjatywę i tę odsłonę wygrały do 14 a cały mecz 3:0. Nagrodę MVP odebrała środkowa Agnieszka Korneluk.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 29.01.2024 12:17
Chemik zrewanżował się ŁKS-owi
autor: tkowW pierwszej części sezonu ŁKS Commercecon Łódź pokonał Grupę Azoty Chemika Police 3:2. Również rewanżowy pojedynek lepiej rozpoczęły łodzianki.

Podopieczne trenera Chiappiniego po wygraniu inauguracyjnej odsłony do 23 nie zdołały kontynuować skutecznej gry. W kolejnych setach sytuacja odmieniła się. Inicjatywę przejęły policzanki i nie oddały jej aż do końca.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 25.01.2024 08:59
Tie break dla Radomki
autor: tkowGrupa Azoty Chemik Police przegrał z Moya Radomką Radom w meczu 16. kolejki Tauron Ligi. To było pierwsze spotkanie Jakuba Głuszaka w roli trenera Radomki. Mecz falował, inicjatywę przejmował raz jeden, raz drugi zespół. Marco Fenoglio decydował się na wiele zmian, szukał odpowiedniego ustawienia. Finalnie przyjezdne zwyciężyły w tie breaku. MVP uznano Monikę Gałkowską, atakującą Radomki (28 punktów). Pomimo porażki, policzanki utrzymały pozycję lidera tabeli.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 15.01.2024 11:46
Wielka bitwa na korzyść Chemika
autor: tkow15 kolejka rozgrywek Tauron Ligi uraczyła kibiców klasykiem. Starcia PGE Rysic Rzeszów i Grupy Azoty Chemik Police zawsze przynoszą wiele emocji. Poprzedni pojedynek tych drużyn przyniósł pewną wygraną zespołu z Polic.

Założenie obu rozgrywających na mecz było jasne. Dużo grania ze środkowymi. Serię dobrych uderzeń przerwał dopiero blok na Ann Kalandadze (5:8). Chemik mógł polegać na swojej atakującej, a Rysice miały coraz większe kłopoty w przyjęciu. Dość szybko na boisku pojawiła się więc Weronika Szlagowska. Dobra gra w środkowej fazie seta i atak Orvosovej doprowadził do remisu (15:15). Policzanki grały jednak nieco cierpliwiej. Wykorzystywały swoje kontrataki i dzięki nim Fedusio zdobyła piłkę setową (19:24). Potem dzięki serii zagrywek Szlagowskiej i skuteczności Orvosovej zaczęła się prawdziwa pogoń. Niezrozumiałą decyzję na koniec seta podjął trener Antiga - przeprowadzając podwójną zmianę po serii znakomitych ataków swojej czeskiej skrzydłowej. Linę w tym secie przeciągnęły na swoją stronę przyjezdne, ale dopiero po skutecznym ataku Łukasik (32:34).
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 07.01.2024 09:05
Chemik wyraźnie lepszy od Pałacu
autor: tkowGrupa Azoty Chemik Police wywiązała się z roli faworytek w pojedynku 14. kolejki TAURON Ligi.

Ani przez moment siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz nie były w stanie zagrozić gospodyniom sobotniego meczu. Policzanki od początku do końca nie traciły koncentracji i kontrolowały przebieg gry. W żadnym z trzech setów bydgoszczanki nie przekroczyły bariery 20 punktów.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 30.12.2023 21:11
Pewne zwycięstwo policzanek w Tarnowie
autor: tkow Pewne zwycięstwo policzanek w TarnowieW rewanżowym spotkaniu „derbów” Grupy Azoty, rozgrywanym w Tarnowie, lepsze okazały się policzanki.

Podopieczne trenera Marco Fenoglio bez większych problemów pokonały tarnowskie siatkarki w trzech setach i zapisały na swoim koncie kolejne punkty. Tym samym umacniając swoją pozycję, jako lidera klasyfikacji TAURON Ligi w sezonie 2023/2024.
siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 21.12.2023 13:19
Lider tabeli nie zawiódł
Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Policzanki zaś ograły Metalkas Pałac Bydgoszcz, zachowując w tym starciu czyste konto.

Początek spotkania był wyrównany. Do wyniku po 9 trwała bowiem wymiana ciosów. Wówczas na dwa oczka odskoczyły bydgoszczanki, ale szybko tę przewagę straciły (12:12). Chwilę potem znów były na minimalnym prowadzeniu i tym razem utrzymały je do stanu po 17. Końcówka należała jednak do gospodyń i to one ostatecznie triumfowały w tym secie 25:22.