inne / RIO DE JANEIRO 2016
inne / RIO DE JANEIRO 2016 maggi - 17.08.2016 09:33
Ennaoui 10-ta w finale
autor: IAAF OfficialDziś o 3.30 czasu polskiego rozegrany został finał biegu na 1500 metrów z udziałem Sofii Ennaoui, zawodniczki MKL Szczecin.

Przed biegiem zawodniczka zapowiadała, że jeśli zajmie miejsce w pierwszej ósemce, to zatańczy sambę na Stadionie Olimpijskim w Rio de Janeiro. Skończyła 10. z czasem 4.14,72.

Na swoim facebookowym profilu napisała po biegu: 'Samby nie będzie, ale chyba mi wybaczycie co?'. Ennaoui jest pierwszą Polką od 12 lat, która pobiegła w finale igrzysk olimpijskich na 1500 metrów.

Sama zawodniczka komentowała swój występ w taki sposób: 'Spełniłam swoje wielkie marzenie. Nie tylko wzięłam udział w Igrzyskach Olimpijskich, ale też byłam w finale biegu na 1500m! Wskoczyłam do czołówki światowej - co nie jest proste przy obecnym poziomie jaki prezentuje świat. Cieszę się, że z roku na rok jestem co raz lepsza. Wiem ile jeszcze mnie czeka pracy, ale też zdaje sobie sprawę z tego, że mam wiele rezerw, które są moją tajną bronią na przyszłe lata. Myślę, że ten rok będzie przełomem w mojej karierze i będę wchodzić już nie tylko do finału każdej ważnej imprezy, ale też odgrywać w nich znaczące role! Kończę swoje olimpijskie podboje w 10-tce najlepszych na świecie! :)' (pisownia oryginalna)

inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 16.08.2016 23:56
Szóste miejsce Zielińskiego
autor: damianDamian Zieliński z GK Piast Szczecin zajął szóste miejsce w olimpijskim finale keirina. Zieliński trzy razy stawał na starcie, bowiem wyścig został powtórzony. Kiedy zawodnicy nabierali już prędkości dwóch zawodników (Jason Kenny i Azizulhasni Awang) przekroczyło linię, kiedy skuter jeszcze nie zjechał z toru, co jest niezgodne z regulaminem. Regulamin mówi, że zawodnicy, którzy wyprzedzili tylne koło skutera prowadzącego winni zostać zdyskwalifikowani. Tak się jednak nie stało. - Jestem mocno zdziwiony decyzją sędziów. Ewidentnie widać, że Ci dwaj zawodnicy przekroczyli przepisy. - powiedział w studiu TVP Andrzej Piątek, dyrektor sportowy PZKOL.
Drugi wyścig również odstrzelono, tym razem przewinienie dotyczyło Niemca Eilersa, aktualnego Mistrza Świata w tej konkurencji. Ponownie do rywalizacji stanęli jednak wszyscy zawodnicy.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 16.08.2016 22:01
Zieliński pojedzie w finale
autor: tasiaDamian Zieliński pojedzie w olimpijskim finale keirinu. Szczecinianin w swoim biegu półfinałowym zajął drugie miejsce i awansował do ścisłego finału, w którym powalczy o olimpijski medal. Rywalizację wygrał Niemiec Joachim Eilers, na trzecim miejscu uplasował się Kolumbijczyk Fabián Puerta. Do ścisłego finału nie udało się dostać drugiemu Polakowi - Krzysztofowi Makselowi, który przejechał metę jako czwarty. Finał zaplanowano na 23:20.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 16.08.2016 21:54
Finał z Ennaoui już dziś
autor: IAAF Official
Finale olimpijski - nadchodzę! -napisała na swoim fejsbukowym profilu Sofia Ennaoui, zawodniczka MKL Szczecin. Dziś w nocy Polka pobiegnie w olimpijskim finale biegu na 1500 metrów. Zawodniczka w swoim półfinale zajęła szóste miejsce z czasem 4.05,29. Czas, który osiągnęła był dziesiątym czasem półfinałów. Wówczas napisała, że wymodliła ten awans i podziękowała trenerowi. Ennaoui jest pierwszą Polką od 12 lat, która pobiegnie w finale igrzysk olimpijskich na 1500 metrów.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 16.08.2016 18:57
Awans Zielińskiego, słaby występ Pikulik
autor: A. PiątekDamian Zieliński (Piast Szczecin) awansował do kolejnego etapu rywalizacji w kerinie. Kibice Biało-Czerwonych mogą być zadowoleni z występu szczecinianina, który bez najmniejszych problemów wygrał swój wyścig. Drugi Australijczyk Matthew Glaetzer stracił do niego 0,033 sekundy.
Na olimpijskim welodromie rywalizuje również Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Polka zajęła dziesiąte miejsce w wyścigu scratch, który zapoczątkował rywalizację na igrzyskach w Rio w omnium.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 16.08.2016 06:34
Lisek tuż za podium
autor: paulinusFantastyczny konkurs w skoku o tyczce zobaczyli kibice zgromadzeni na olimpijskim stadionie lekkoatletycznym i przed telewizorami. Ku radości gospodarzy triumfował w nim Brazylijczyk Thiago Braz Da Silva. Poprzeczkę pokonał na wysokości 6.03, ustanawiając tym samym nowy rekord olimpijski. Jedną z pierwszoplanowych postaci tego widowiska był także Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Zawodnik jako jedyny z trójki Polaków awansował do finałowej potyczki. Lisek zajął czwarte miejsce, w opinii wielu najgorsze dla sportowca, pokonał wysokość 5.75. Próbował jeszcze ataku na 5,85 oraz dwa razy na 5,93, ale bez powodzenia. Szczecinianin był jednak zadowolony ze swojego występu.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 15.08.2016 16:22
Zalewski bez finału
autor: paulinus

Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) nie zdołał awansować do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Awans do dalszej rywalizacji uzyskiwało po trzech pierwszych zawodników z każdego biegu plus sześciu z czasami. Srebrny medalista Mistrzostw Europy z 2014 roku zajął dziesiąte miejsce z czasem 8:34.52. Bieg wygrał Kenijczyk Conseslus Kipruto - 8:21.40. Rekord życiowy Zalewskiego to 8:16,20.
inne / RIO DE JANEIRO 2016 paulinus - 15.08.2016 14:19
Wojtyra nie wystartuje w Rio
autor: www.facebook.com/Małgorzata-WojtKolarka torowa Bogo Szczecin Małgorzata Wojtyra zamieściła na swoim fejsbukowym profilu bardzo emocjonalny wpis. Szczecinianka dowiedziała się, że bowiem, że nie wystartuje w Rio. - Przed niecałą godziną zostałam poinformowana o tym, że nie wystartuje w omnium, a wystartuje w nim inna polska reprezentantka. Powód? Bliżej nieznany...Nie było kwalifikacji, nie było możliwości porównania, nie było żadnej informacji (poza tymi za plecami). Codzień dochodziły mnie plotki, że mam się kwalifikować tu w Rio na treningach. W jaki sposób? Nie wiem.
W drużynie miałam wystartować w biegu finałowym do którego nie doszło, z wiadomych powodów...