inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 19.04.2024 09:16
Słowikowski z powołaniem
autor: szlemielPrzemysław Słowikowski z MKL-u Szczecin został powołany do reprezentacji Polski na światowe zawody lekkoatletycznych sztafet na Bahamach. Zawody rozegrane zostaną w terminie od 4 do 5 maja. Powołanie otrzymało dwadzieścia sześć osób, które rywalizować będą o miejsca w składach sztafet 4x100, 4x400 oraz 4x400 mix. Sprinter szczecińskiego klubu powalczy o miejsce w składzie sztafety 4x100 metrów mężczyzn.

inne / kolarstwo
inne / kolarstwo tasia - 19.04.2024 08:54
13. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego
autor: Gryfus
W najbliższy weekend odbędzie się największe wydarzenie turystki rowerowej na Pomorzu Zachodnim. Blisko 500 rowerzystów z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy wyruszy na trasę 13. Rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Rowerzyści pokonają wspólnie dystans około 290 kilometrów (155 kilometrów pierwszego dnia oraz 135 kilometrów drugiego dnia) jadąc przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu będą poruszali się w grupach turystycznym tempem (około 20 km/h) delektując się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego. O bezpieczeństwo uczestników zadbają wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a na odcinkach gdzie nie będzie możliwości korzystania ze ścieżek rowerowych policja.
piłka nożna / III liga TUPACK - 18.04.2024 11:28
Żądza rewanżu
autor: rwnetoraDrużynę Floty czeka w sobotę wyjazd do Czarnkowa na mecz z tamtejszą Steico-Notecią, który rozpocznie się o godzinie 15:00.

Czarnków to 11-tysięczne miasteczko, w dawnym województwie pilskim, obecnie wielkopolskie. Odległość 261 km stawia Czarnków jako jeden z bliższych wyjazdów, najkrótszy poza woj. zachodniopomorskim. Natomiast jeśli chodzi o miejsce a tabeli, to drużyna Noteci trzyma kontakt z grupą środkową. Aktualnie jest dziesiąta, z 38 punktami, bramki 52-44. Chlubą zespołu jest zdecydowany lider listy strzelców Wiktor Kacprzak, który zdobył już 24 bramki i goniącą go grupę 3 zawodników wyprzedza o 9 trafień. Jak wynika z prostych wyliczeń zdobył sam ponad połowę bramek dla Noteci, a precyzując 54,5%. Drugim wyborowym snajperem Noteci jest Szymon Piekarski, 11 goli.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki paulinus - 18.04.2024 10:01
Jak odebrać pakiet na finał?
autor: BengoroJesteś nabywcą pakietu na finał Fortuna Pucharu Polski z puli klubu, czyli poprzez system biletowy bilety.pogonszczecin.pl? Jeśli tak, ta informacja jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, gdzie, kiedy i w jaki sposób odbierzesz swój finałowy pakiet.

Klub będzie realizował dystrybucję pakietów (biletów, okolicznościowych t-shirtów oraz szalików) od 26 do 29 kwietnia. W tych dniach należy udać się na stadion im. Floriana Krygiera i we wskazanym punkcie (na końcu artykułu załączamy mapkę) odebrać pakiet.

Jak to zrobić? Swój pakiet będzie mogła odebrać osoba:
- która dokonała zakupu
- której dane osobowe znajdują się na pakiecie
- która posiada stosowne upoważnienie do tego- wzór do pobrania na stronie

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 17.04.2024 07:05
Po trzech remisach znów wygrać z Piastem
autor: maggiW sobotę nasza drużyna zmierzy się na Stadionie im. Floriana Krygiera z Piastem Gliwice. W ostatnich trzech rywalizacjach dzieliliśmy się z tym rywalem punktami, więc nadeszła najwyższa pora na zwycięstwo!

0:0, 0:0, 1:1. To wyniki trzech ostatnich spotkań z Piastem Gliwice. Bramkowy remis z 'Piastunkami' odnotowaliśmy, gdy po raz ostatni gościliśmy ich na Twardowskiego. Było to 15 października 2022 roku. Gola dla rywali zdobył wtedy Rauno Sappinen, zaś dla Portowców Jean Carlos Silva.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 17.04.2024 07:00
Chemik Police o krok od mistrzostwa
autor: tkowW drugim meczu o mistrzostwo Polski w TAURON Lidze Chemik Police wygrała z Rysicami Rzeszów 3:0 i potrzebuje zaledwie jednego zwycięstwa aby cieszyć się ze złotego medalu.

Gospodynie pomimo ambitnej gry przegrały mecz i znalazły się w trudnym położeniu. Od prowadzenia 6:1 po dwóch atakach Weroniki Centki, asie serwisowym Ann Kalandadze oraz dwóch autowych uderzeniach rywalek rozpoczęły spotkanie rzeszowianki. Od razu o przerwę poprosił Marco Fenoglio. Przyjezdne zaczęły powoli wchodzić w spotkanie, piłkę za piłką kończyła Elizabet Inneh-Varga, która kontrami dała kontakt swojej ekipie (7:6). W dalszym ciągu na prowadzeniu utrzymywały się wicemistrzynie Polski, do gry podłączyły się Amanda Coneo i Ann Kalandadze.
koszykówka / PLK paulinus - 15.04.2024 12:55
Do zwycięstwa zabrakło sekundy
autor: tkowLegia Warszawa wygrała w Szczecinie, ale nie odrobiła strat z dwumeczu. Szczecinianie walczyli do końca. W ostatniej kwarcie przegrywali już nawet 17 punktami, ale mieli nawet rzut na zwycięstwo. Ten odnalazł drogę do kosza, jednak został wykonany po czasie gry. Do pełni radości zabrakło pół sekundy.

piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 15.04.2024 12:51
Porażka z Czarnymi
autor: tkow0:3. Granatowo-bordowe przegrywają trzeci mecz z rzędu i tracą pozycję lidera. W pierwszej połowie podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego miały kilka okazji do wyjścia na prowadzenie - najpoważniejszą z nich zmarnowała Natalia Oleszkiewicz, która nie wykorzystała dobrego podania od Jaylen Crim. Druga odsłona spotkania należała w pełni do piłkarek z Sosnowca, które po samobójczym trafieniu Marianny Litwiniec nabrały zdecydowanie więcej pewności siebie. Trzy minuty później Alicja Materek po raz pierwszy wpisała się na listę strzelczyń - pięknym strzałem z woleja pokonała Anię Palińską, a już w doliczonym czasie po kontrataku ustaliła wynik spotkania.