piłka ręczna / Superliga kobiet maggi - 17.05.2018 21:47
autor: Energa AZS KoszalinTrwa kompletowanie zespołu Energa AZS Koszalin na sezon sportowy 2018/2019. O kolejne dwa lata przedłużono kontrakt ze skrzydłową Pauliną Tracz, która z klubem Piłka Ręczna Koszalin SA związana jest od 2016 roku.

- rozgrywające: Romana Roszak, Monika Michałów, Paulina Piwowarczyk, Marcelina Budnicka, Tamara Smbatian, Paula Mazurek, Adrianna Nowicka;
- skrzydłowe: Klaudia Domaros, Dominika Grobelska, Gabriela Urbaniak, Paulina Tracz;
- obrotowe: Kamila Kaczanowska.

Bez zmian pozostaje sztab szkoleniowy drużyny Energa AZS Koszalin: Anita Unijat - pierwszy trener, Waldemar Szafulski - drugi trener, Kamil Duda - fizjoterapeuta.

Wciąż trwają rozmowy z zawodniczkami będącymi dotychczas w zespole- bramkarką Beatą Kowalczyk, obrotową Hanną Rycharską oraz skrzydłową Kingą Lalewicz.

- Pod uwagę brane jest również pozyskanie piłkarek ręcznych z innych klubów, ale o tym będziemy mogli informować jak tylko dopięte będą szczegóły transferów- powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Z drużyną prawdopodobnie pożegna się rozgrywająca Ksenia Protsenko.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 10.05.2018 09:52
Koszalin wierzy w medal i pokonuje MKS Perła Lublin
Wielkie emocje swoim fanom zgotowały zawodniczki Energii AZS Koszalin. Zespół prowadzony przez Anitę Unijat w meczu 31 kolejki Superligi kobiet pokonał na własnym parkiecie świeżo upieczonego mistrza Polski - MKS Perła Lublin 26:21. Zwycięstwo stawia koszalinianki przed szansą wywalczenia brązowego medalu.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla akademiczek, które w 9 minucie po trafieniu Gabrieli Urbaniak prowadziły 4:2. Następnie mistrzynie Polski pokazały swoją silę. W 22 minucie po golu Małgorzaty Roli przyjezdne objęły prowadzenie 7:6. Końcówka pierwszej połowy była zdecydowanie lepsza dla MKS-u, który na przerwę schodził z prowadzeniem 11:7. Mało kto się spodziewał, że gospodynie zdołają odmienić losy tej rywalizacji.
piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 09.05.2018 21:25
Wygrana Pogoni po rzutach karnych
Pierwszą połowę rozpoczęły Granatowo-Bordowe, ale to przyjezdne otworzyły wynik spotkania a strzelczynią była Balsam. Pierwszą bramkę dla Pogoni trafiła Nosek i mieliśmy pierwszy remis w spotkaniu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i po 5 minutach gry mieliśmy wynik remisowy 2:2. Mecz pomiędzy Pogonią i Startem przynosi wiele emocji, świetnych interwencji w obu bramkach i wspaniałych bramek, a kibice zgromadzeni w Netto Arena mogli wiele takich sytuacji obejrzeć.

Szczecinianki prowadziły przewagą dwóch bramek, ale po kwadransie gry tablica wskazywała 8:7 dla gospodyń. W szczecińskiej bramce dobrze spisywała się Natalia Krupa która wybroniła kilka sytuacji a podopieczne Marković mogły zdobywać kolejne bramki. Pierwsza cześć spotkania należała do zespołu z Grodu Gryfa i do szatni schodziły z przewagą trzech bramek 16:13.
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 09.05.2018 05:31
Przedostatnia kolejka
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w 2018 roku spotkania w Superlidze kobiet. Energa AZS Koszalin zmierzy się we własnej hali z MKS-em Lublin, natomiast SPR Pogoń Szczecin czeka pojedynek z Startem Elbląg.
piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 08.05.2018 19:38
Ostatni mecz przed własną publicznością w Netto Arena
W najbliższą środę (tj. 9 maja) odbędzie się ostatni mecz szczecinianek przed własną publicznością. W Netto Arenie Granatowo-Bordowe podejmą trzecią drużynę PGNiG Superligi kobiet, Kram Start Elbląg. To także ostatnia szansa, aby zobaczyć nasze panie na żywo w Grodzie Gryfa.

Co ciekawe, ze Startem łączą nas skrajne odczucia. Jedne związane z rozgrywkami w lidze, drugie z krajowym Pucharem. Cieszyliśmy się, kiedy to właśnie na tę ekipę trafiła Pogoń w rozgrywkach o finał PP. Jak czas pokazał, szczecinianki sprostały zadaniu, czym najprawdopodobniej zapewniły sobie udział w Pucharze Challenge Cup, w którym mamy już swoje małe sukcesy. W najbliższą środę stawka będzie zgoła odmienna. A elblążanki mają się nam za co rewanżować.
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 05.05.2018 10:25
Gra Energa AZS
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w 2018 roku spotkania w Superlidze kobiet. Energa AZS Koszalin zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, natomiast SPR Pogoń Szczecin czeka przymusowa pauza, ze względu na pucharową przygodę MKS-u Lublin jej spotkanie zostało przełożone.
piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 04.05.2018 20:49
Reprezentantka Chorwacji w Pogoni Szczecin
Ivana Dezić urodziła się 27 lipca 1994 roku i od nowego sezonu reprezentantkę Chorwacji zobaczymy w barwach Granatowo-Bordowych. Wystąpiła w 17 meczach strzelając bramek. Aktualna zawodniczka HC Podravka Vegeta ma na swoim koncie udane występy w Lidze Mistrzyń oraz Pucharze EHF. Aktualnie jej drużyna zajmuje 1 miejsce w lidze i dąży do zdobycia 24 tytułu mistrzowskiego. Jak przyznaje sama zawodniczka ze swoim obecnym klubem rozstała się w dobrych relacjach i nie wyklucza, że kiedyś wróci do Koprivnicy: „Zawsze marzyłam, żeby grać za granicą, dostałam dobrą ofertę z Pogoni Szczecin i chcę z niej skorzystać. W nowym klubie oczekuję meczy na dobrym poziomie oraz zdobycia nowych doświadczeń i postępu moich umiejętności. Zawsze miałam dobre relacje z ludźmi w klubie i przed moją decyzją odejścia i po niej, kto wie jak potoczą się moje losy, może kiedyś znowu zagram dla Podravki”. Zawodniczka związała się z Pogonią 2 letnią umową.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 26.04.2018 22:30
Derby dla Koszalina
Po meczu pełnym emocji Energa AZS pokonała w derbach Pomorza Zachodniego Pogoń Szczecin 23:22. W zespole koszalińskim wyróżniły się Beata Kowalczyk i kadrowiczki - Romana Roszak oraz Monika Michałów, W Pogoni dobry mecz zagrała Valentina Blazević.
Pierwszy gol padł w 3 minucie dla gospodyń, a zdobyła go Dominika Grobelska. W 10 minucie, po golu Pauliny Tracz było 4:2 dla Koszalina. Niedługo później przyjezdne zdołały odrobić straty, a chwilę później było 5:6 dla Szczecina. W 27 minucie Pogoń prowadziła różnicą trzech trafień. W końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobyła Romana Roszak. Do przerwy 12:13 dla Pogoni.