siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 28.03.2024 09:39
Chemik postawił kropkę nad „i”
autor: tkowSiatkarki Chemika Police awansowały do półfinału Tauron Ligi. Policzanki mimo problemów na początku i zaciętej, długiej walki kaliszanek w ostatnim secie wygrały po raz drugi z MKS-em.

Początek meczu był wyrównany, oba zespoły dużo grały środkiem (4:4), dopiero nieudany atak Karoliny Drużkowskiej pozwolił Chemikowi odskoczyć na 7:5. Policzanki budowały sobie przewagę. W ataku znakomicie radziła sobie Saliha Sahin, do tego doszedł też blok (12:8). Rywalki jednak nie odpuszczały, kiedy asem serwisowym popisała się Lucija Mlinar było już tylko 13:12 dla Chemika. Gospodynie jednak szybko się otrząsnęły i po akcji MArtyny Łukasik było już 16:12. Błędy policzanek i blok kaliszanek spowodowały, że MKS ponownie przegrywał tylko jednym punktem, a na 18;18 kilka chwil później wyrównała Mlinar. W końcówce inicjatywę przejęły kaliszanki, punktowała Aleksandra Rasińska, swoje robiła Mlinar, a po stronie Chemika mnożyły się błędy. W polu zagrywki znakomicie radziła sobie Karolina Fedorek, jej as serwisowy dał już wynik 23:19. Wynik na 25;21 dla MKS-u ustaliła udanym atakiem Lucija Mlinar.
piłka nożna / III liga TUPACK - 27.03.2024 10:04
Zmiana trenera we Flocie, Adamskiego zastąpił Skwara
autor: SkibaMarcin Adamski zrezygnował dziś z pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu seniorów Floty. Zarząd klubu rezygnację przyjął i powierzył obowiązki Grzegorzowi Skwarze.

Po raz pierwszy Marcin Adamski prowadził drużynę po odejściu Jerzego Rota, w wygranym 2-1 meczu z Unią w Swarzędzu, 03 września 2020. Na stałe przejął ją 05 czerwca 2021 po Łukaszu Borgerze. Pod jego rządami drużyna rozegrała 99 meczów ligowych, z których wygrała 70, 11 zremisowała i 18 przegrała. Strzeliła w tym czasie 276 bramek, straciła 102. Najlepszy statystycznie był sezon 2021/22, w którym wprawdzie zabrakło awansu, ale rozegrano najwięcej meczów, z których przegrane były tylko 2, a 31 wygranych i 5 zremisowanych, bramki 127-23. Najwięcej spotkań (72) rozegrano w IV lidze. Teraz idzie gorzej, ale Marcin Adamski objął zespół w III lidze, gdzie rozegrał tylko 5 meczów, z których 3 były wygrane i 2 zremisowane, żaden przegrany.
koszykówka / PLK Bengoro - 25.03.2024 13:51
Emocje w Słupsku, King górą!
autor: tkowSpore emocje w końcówce meczu ORLEN Basket Ligi w Słupsku! Ostatecznie King Szczecin wygrał z Icon Sea Czarnymi 78:74.

Szczecinianie lepiej weszli w to spotkanie i po kontrze wykończonej przez Andrzeja Mazurczaka prowadzili sześcioma punktami. Później Icon Sea Czarnych w grze utrzymywały trójki - chociażby MaCio Teague’a i Szymona Wójcika. Podobne rzuty trafiali jednak także Przemysław Żołnierewicz i Zac Cuthbertson. Po 10 minutach było 21:24. Teague zaraz na początku drugiej kwarty Teague doprowadził do remisu, a przewagę gospodarzom dawał Szymon Tomczak. Spotkanie było teraz jednak bardzo zacięte, a słupszczanie również nie potrafili zbudować większego prowadzenia. Ciągle świetny był Mazurczak, a trójka Avery’ego Woodsona ustawiła wynik po pierwszej połowie na 39:44.
piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 25.03.2024 09:20
Bez punktu na trudnym terenie
autor: tkowPorażka w hicie kolejki. Piłkarki kobiecej Pogoni uległy wiceliderowi z Katowic 0:1 po golu Aleksandry Nieciąg. Mimo porażki, szczecinianki utrzymały się na pozycji lidera Orlen Ekstraligi.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku ataków Pogoni, dobrą okazję do strzału i wpisania się na listę strzelczyń miała Natalia Oleszkiewicz. Później katowiczanki ruszyły z większym animuszem, nie dawały chwili wytchnienia Annie Palińskiej w rozegraniu piłki. W 23. minucie GKS miał rzut rożny, piłka trafiła do jednej z zawodniczek mistrzyń kraju, która dośrodkowała piłkę w okolice piątego metra - po sporym zamieszaniu Aleksandra Nieciąg zdobyła pierwszego, i jak się później okazało, jedynego gola w spotkaniu. Kilka minut później doszło do zderzenia Palińskiej, Amelii Bińkowskiej oraz Marianny Litwiniec - bramkarka Pogoni musiała opuścić boisko, a w jej miejsce pojawiła się Natalia Radkiewicz. Po przerwie szczecinianki próbowały gry skrzydłami, swoje okazje miała wprowadzona na boisko w 60. minucie Agnieszka Garbowska, jednak jej strzały szybowały ponad bramką. Ostatecznie to GKS mógł cieszyć się po końcowym gwizdku, a zwycięstwo sprawiło, że zarówno Pogoń, jak i GKS mają po 35 oczek na swoim koncie.

koszykówka / PLK Bengoro - 23.03.2024 19:24
Pewna wygrana PGE Spójni z WKS Śląskiem
autor: Fot. T. Burakowski PGE Spójnia Stargard pewnie pokonała WKS Śląsk Wrocław 93:67 w ważnym spotkaniu w kontekście walki tych drużyn o play-off ORLEN Basket Ligi.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i po wsadach Devona Danielsa i Aleksandara Langovicia było już 8:0. Wrocławianie przełamali się dopiero po czterech minutach, ale później nadal nie radzili sobie zbyt dobrze w ofensywie. Starali się to zmieniać jeszcze Daniel Gołębiowski i Hassani Gravett, ale po rzutach wolnych Alexa Steina po 10 minutach było 16:11. Drugą kwartę stargardzianie rozpoczęli od małej serii 7:0 i po kolejnych rzutach Steina mieli już nawet 12 punktów przewagi. Później ta różnica wzrosła aż do 18 punktów dzięki zagraniu Danielsa. WKS Śląsk się jednak nie poddawał - coraz lepiej prezentował się głównie Dusan Miletić. Po trafieniach Marka Klassena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem tylko 40:31.
inne / inne sporty
inne / inne sporty arti15 - 23.03.2024 07:58
Startuje III sezon SIANRUN
autor: SianRun Tour  Sianowska 5 Już 6 kwietnia 2024 wystartuje trzeci sezon SIANRUN TOUR, tym razem na cały cykl składać się będzie z czterech biegów Sianowska 5, ale dodatkowo odbędą się Sianowski Bieg Godzinny oraz zawody, które w sierpniu odbędą się w w Łazach (szczegóły wkrótce).

Terminarz trzeciego sezonu przedstawia się następująco:
6 kwietnia 2024: Sianowska 5
2 maja 2024: Sianowski Bieg Godzinny (bieg towarzyszący)
8 czerwca 2024: Sianowska 5
1 sierpnia 2024: Sianowski Nadmorski Bieg w Łazach (bieg towarzyszący)
7 września 2024 Sianowska 5
30 listopada 2024 Sianowska 5.
7 grudnia 2024 VII Gala Biegaczy RUNking 2024

Program zawodów 6 kwietnia 2024
9:30 - 10:45 - Wydawanie pakietów startowych

11:00-11:30 - Starty biegów dziecięcych * RODZICE PROSIMY O PUNKTUALNOŚĆ OSTATNIE PAKIETY WYDAJEMY MAX. 10:45

Polacy wygrali z Estonią i awansowali do finału baraży o EURO
autor: BengoroReprezentacja Polski po meczu, w którym dominowała od pierwszej do ostatniej minuty, pokonała 5:1 Estonię po golach Przemysława Frankowskiego, Piotra Zielińskiego, Jakuba Piotrowskiego, Sebastiana Szymańskiego i trafieniu samobójczym Karola Metsa.

We wtorek w finale baraży o awans do mistrzostw Europy biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Walią, która w równolegle toczonym półfinale wygrała 4:1 z Finlandią.
piłka nożna / III liga TUPACK - 21.03.2024 14:55
Wyspiarskie derby na powitanie wiosny
Kalendarzowa wiosna powita nas 22. kolejką o mistrzostwo III ligi, a w niej nie byle jakie wydarzenie, bo derby dwóch najlepszych w Polsce drużyn z wysp.

To oczywiście Vineta Wolin, która będzie gospodarzem meczu, i nasza Flota Świnoujście. Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę 24 marca 2024 r. o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Gryfitów 3 w Wolinie. Nie jest to daleki wyjazd, więc liczymy na liczne wsparcie także naszych kibiców.