piłka ręczna / II Liga mężczyzn
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 16.01.2019 08:00
Sparing w Eberswalde
autor: KPR GRYFINOKPR Gryfino jest już po pierwszym tegorocznym sparingu. Odbył się on w Eberswalde.

Do Eberswalde drużyna z Gryfina przyjechała zgodnie z planem o godzinie 19:00. Start meczu o 19:30, zagraliśmy 3x20 minut, sam mecz rozegrany został w przyjaznej atmosferze, po dogadaniu warunków gry i ustaleniu sędziów Polskiego (Adam Zieliński) i Niemieckiego - zaczęliśmy. Trener Arkadiusz Augustyniak wystawił najmocniejszy skład z obecnych na meczu graczy. Mecz stał na dość wysokim poziomie, lecz od samego początku na naszą korzyść, nie daliśmy gospodarzom wyjść ani na chwile na prowadzenie. Trener zastosował kilka ryzykownych wariantów gry, na duże brawa zasługuje cała drużyna, lecz bardzo dobrą skuteczność gry miał Przemysław Kręcki, który po raz pierwszy zagrał na ROZEGRANIU. Jak widać po ilości bramek - egzamin zdał na 5+, najwięcej bramek rzucił Bartosz Telenga, ale po przerwie świątecznej musimy popracować nad jego skutecznością, cieszy postawa Mateusza Kminikowskiego w grze w obronie oraz Rafała Lasko za bardzo dobre rozgrywanie piłek, na skrzydle też dobrze zagrał Maciej Jezierski, i powoli „Maćko” wraca do swojej formy z przed sezonu. Na mecz jak widać na zdjęciu pojechała cała „śmietanka” działaczy z głównym prezesem Jerzym Milerem w roli głównej. Cieszy nas fakt również że, mecz wygraliśmy na trudnym terenie przeciwnika. Teraz czeka nas turniej w Nowogardzie….
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 10.01.2019 21:38
Hit transferowy w Gryfinie
autor: KPR GRYFINODo KPR Gryfino dołączy Przemysław Tołyż. Przemysław pochodzi z Bań, urodził się 25.03.1987 roku w Gryfinie. Mierzy 187cm i waży 97 kg. Jest dobrze zbudowanym, silnym mężczyzną, od półtora roku żonaty z Hanią. Gra na pozycji rozegrania i kołowego, jego olbrzymim atutem jest mocna i silna obrona, której ostatnio w naszej drużynie brakowało.

Przygodę z piłką ręczna zaczął w wieku 8 lat, jego talent wychwycił Trener Andrzej Mrzygłocki, który zaszczepił w nim początkową grę, dalszym szlifem jego talentu zajęli się znani nam trenerzy, Piotr Kejs i Arkadiusz Augustyniak. Po przygodzie juniorskiej, talent Przemka zauważyli działacze z Gryfina, Marek Zielonka wdrążył Przemka do II ligowego Energetyka, z którym związał się na 3 lata. W tym czasie pod wodzami trenera Augustyniaka, Przemek był w składzie drużyny, z którą awansowali do I ligi i dał poznać się w superlatywach Gryfińskiej publiczności. Po sezonie spędzonym w I lidze, Przemek odpoczął półtora roku od piłki ręcznej, ale nie mógł się pogodzić z myślami, że już nigdy nie zagra i spróbował swoich sił w drużynach zza odry. Pierwszym jego klubem Niemieckim była drużyna 1. SV Eberswalde, w której spędził rok czasu, następnie przeszedł do HSG Schlaubetal/Odervorland, w którym grał przez 2,5 roku i jak sam mówi wspomina tę drużynę najlepiej. - Super atmosfera, super ludzie, Super drużyna - mówi sam zawodnik.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn Bengoro - 23.12.2018 13:59
Wesołych Świąt
autor: maggiTo już dwunaste Boże Narodzenie, które spędzamy razem z Wami. Po raz kolejny składamy tradycyjne życzenia - 'zdrowych, wesołych' oraz sportowych świąt.

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem.

Sami wiecie najlepiej czego chcecie i potrzebujecie, a my właśnie tego Wam życzymy :).

Znacie możliwości portalu. Możecie dodawać swoje życzenia - zarówno w komentarzach, jako zdjęcia lub wideo.

piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 16.12.2018 11:31
Z Gdańska bez punktów
autor: KPR GryfinoGdańsk godzina 15:30, dojechaliśmy na hale aby rozegrać ostatni już w tym roku mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej, a naszym przeciwnikiem była drużyna SMS II Gdańsk, która składa się z najbardziej utalentowanych młodych graczy naszego Kraju.

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, w 12 minucie prowadziliśmy nawet 3 : 6, lecz w 15 min. Drużyna z Gdańska doprowadziła do remisu i do końca pierwsze połowy wynik widniał 18:15 dla gospodarzy. II połowa niestety zaczęła się na korzyść naszych przeciwników. W 43 minucie było 26:21 i była to największa przewaga gospodarzy nad naszą drużyną. Ale w minucie 46 było już 26:25 po bardzo mocnej i zgranej obronie naszych Szczypiorniaków. Dwie minuty przed końcem spotkania wynik widniał 31:30, doszliśmy ich na jedną bramkę i w tym momencie kilka bardzo ważnych decyzji sędziów (nie koniecznie dobrych) przeważyło o końcowym wyniku spotkania.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 14.12.2018 19:09
Na koniec w Gdańsku
Już jutro o godzinie 16.00 - nasza drużyna zagra ostatni już w tym roku mecz o Mistrzostwo II Ligi Pomorskiej. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna składająca się z samych utalentowanych, młodych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, w której gra nasz drugi wychowanek: Jakub Galus - bratanek naszego Lucjan Galus, także szykuje nam się pojedynek rodzinny na parkietach hali w Gdańsku.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 08.12.2018 22:18
Wygrana KPR-u
autor: KPR GryfinoW dniu dzisiejszym na Hali w Gryfinie odbyło się święto piłki ręcznej. Grali nasi juniorzy, grali nasi seniorzy i jedni i drudzy pokazali kawał dobrej piłki ręcznej.

Po ciężkiej podróży, z małymi przygodami, ale cali i szczęśliwi, lecz z małym opóźnieniem do Gryfina dojechała drużyna z Torunia. W osłabionym składzie 8 osobowym, podjęli wyzwanie i dograli cały mecz do końca. Mecz ogólnie był jednostronnym widowiskiem, na naszą korzyść, ale liczy się sam fakt, że mecz się odbył.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 08.12.2018 08:37
Pożegnanie przed własną publicznością
autor: KPR GRYFINOW najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich fanów Gryfińskiego Szczypiorniaka na ostatni już mecz w tym roku. Mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej w Gryfinie. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna AZS UMK Toruń, która obecnie zajmuje, ostatnie, 14 miejsce w lidze. Nasi przeciwnicy stanowią drużynę zdolną, młodą i z pewnością przyjadą do Gryfina podjąć równą walkę. AZS UMK Toruń będą walczyli o punkty i tak łatwo ich nie oddadzą w ręce gospodarzy. Startujemy o godzinie 18:00.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 06.12.2018 19:36
Zawodnik KPR Gryfino w ścisłej kadrze narodowej!
autor: kpr gryfinoWojciech Dadej, bo o nim mowa, regularnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji. Tym razem 18-letni zawodnik, który pomimo występów w SMS-ie wciąż jest formalnie również zawodnikiem KPR Gryfino, otrzymał powołanie na zgrupowanie pierwszej kadry narodowej!

To ogromne zaskoczenie, zapewne również dla samego Dadeja. Rzadko komu udaje się otrzymać powołanie do reprezentacji seniorów w tak młodym wieku. Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu W. Dadej występował w barwach KPR-u Gryfino w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów. Ale trzeba również wyjaśnić, że jego powołanie to także efekt zgrupowania poza oficjalnym terminem europejskiej federacji piłki ręcznej.