piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet kempes7 - 21.01.2017 19:24
Pogoń Baltica poległa w Gdyni! Kluczowy wynik
autor: scashonePo 7 wygranych z rzędu trudno było się spodziewać, że ta seria tak brutalnie zostanie przerwana. Tymczasem na Pogoń Baltica sposób znalazł Vistal Gdynia. Szczecinianki tylko w pierwszej fazie meczu utrzymywały bramkowy kontakt z rywalem. W drugiej połowie brązowe medalistki 'uciekły' szczeciniankom aż na 8 bramek. Pogoń poległa i jeśli oba zespoły będą mieć równą liczbę punktów po sezonie zasadniczym, wyżej w tabeli będzie właśnie Vistal!
piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn arti15 - 21.01.2017 18:37
Wielki skok w karierze Jakuba Radosza
Wielki krok w karierze zrobił Jakub Radosz, najskuteczniejszy zawodnik w pierwszej rundzie trwającego sezonu II ligi piłkarzy ręcznych. Popularny 'Kaczor' odszedł z koszalińskiej Gwardii do zespołu Superligi - Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Skrzydłowy wzbudził zainteresowanie Mariusza Jurasika podczas spotkania Pucharu Polski, które odbyło się w Koszalinie. Gwardia derby Pomorza Zachodniego wyraźnie przegrała, ale sam Jakub Radosz w tym spotkaniu rzucił dziesięć bramek.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 21.01.2017 08:30
Zagłębie pewnie pokonuje Energę AZS. Kontuzja Trawczyńskiej
autor: fot. AlexAkademiczki niestety nie sprawiły niespodzianki w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut nie dały najmniejszych szans Enerdze AZS na zwycięstwo. Miedziowe wygrały 26:21, a mecz na długo zapamięta niestety Małgorzata Trawczyńska.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich bramek dla gospodyń. Energa AZS odpowiedziała w 3 minucie bramką z rzutu karnego Romany Roszak. Wyrównany pojedynek miał miejsce do dziesiątej minuty. Następnie w 11 minucie Trawczyńska trafiła na 6:3. Akademiczki ambitnie walczyły i chwilę później Hanna Sądej doprowadziła do wyniku 6:5, co rozdrażniło Zagłębie. W 21 minucie było już 12:7. Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Anity Unijat, które na przerwę schodziły przy stanie 12:11 dla Zagłębia.

piłka ręczna / Superliga kobiet Kawaler - 20.01.2017 11:52
Gra Superliga
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w tym roku spotkania Superligi kobiet w piłce ręcznej. Energa AZS Koszalin zmierzy się z Zagłębiem Lubin, a Pogoń Baltica Szczecin z Vistalem Gdynia.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 19.01.2017 11:15
Akademiczki w szlagierze powalczą z Zagłębiem
autor: Artur RutkowskiNa takie spotkania kibice piłki ręcznej kobiet czekają tygodniami. W Lublinie miejscowe Zagłębie podejmie Energę AZS. Oba zespoły zawsze dostarczają wiele emocji, a ich bezpośrednie starcia zawsze rozstrzygane są w końcowych sekundach.

Obecnie lepiej prezentują się zawodniczki z Lubina, które w lidze zajmują czwartą lokatę. Energa AZS jest obecnie na szóstej lokacie. Koszalinianki muszą zrobić wszystko, aby utrzymać lokatę do końca sezonu, aby włączyć się w walkę o medale najwyższej klasy rozgrywkowej szczypiorniaka kobiet.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 16.01.2017 08:50
Akademiczki pewnie pokonują beniaminka z Kobierzyc
autor: fot. Artur RutkowskiBez większych problemów koszalińska Energa AZS pokonała we własnej hali beniaminka - KPR Kobierzyce - 29:20. W barwach gospodyń skutecznością błysnęła Valiantsina Nestsiaruk, która zdobyła 9 bramek, w tym 8 z rzutów karnych.

Niespodziewanie pierwsze bramkę zdobyły zawodniczki przyjezdne, za sprawą rzutu Jagody Linkowskiej. W 4 minucie rywalizacji było już 0:2, po trafieniu trzeciej najskuteczniej zawodniczki ligi - Anny Mączki. Niedługo później gospodynie zdobyły trzy bramki z rzędu i to one objęły prowadzenie 3:2, po golu Katarzyny Stasiak. Po kwadransie gry było już 8:5, po trafieniu z 7 metrów Nestsiaruk. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do akademiczek, które do przerwy prowadziły 15:9.

piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 14.01.2017 19:21
Pewna wygrana Pogoni. Płaczek i Maliczkiewicz dały show
W hicie kolejki wicemistrzynie Polski, SPR Pogoń Baltica Szczecin pewnie pokonały przed własną publicznością Metraco Zagłębie Lubin 27:23.

Pierwszą połowę zaczęły lubinianki, ale to szczecinianki otworzyły wynik sobotniego spotkania. Strzelczynią była Brazylijka Moniky Bancilon. Chwilę później przyjezdne doprowadziły do remisu, a bramkę trafiła Kinga Grzyb. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut popełniały liczne błędy w ataku, co wykorzystały gospodynie, strzelając cztery bramki z rzędu. Tablica świetlna wskazywała rezultat 5:1.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 14.01.2017 13:44
Energetyczne grają z beniaminkiem
autor: Artur RutkowskiWalcząca o wejście do najlepszej szóstki PGNiG Superligi drużyna Energi AZS Koszalin w niedzielę 15 stycznia zmierzy się we własnej hali z beniaminkiem KPR Kobierzyce. Faworytkami z pewnością są gospodynie. Czy potwierdzą to na parkiecie?

Akademiczki, które w ostatnich trzech pojedynkach zdobyły komplet punktów. Teraz koszalinianki zamierzają przedłużyć serię do czterech kolejnych zwycięstw. Rywalki natomiast chcą wzbić się na wyżyny własnych umiejętności, aby przerwać wstydliwą serię trzech kolejnych porażek. Należy, również pamiętać, że KPR Kobierzyce porażki poniósł z samą czołówką ligi - - 14:28 z Vistalem Gdynia, 17:25 z Zagłębiem Lubin, 17:30 z Pogonią Baltica Szczecin.