piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 07.08.2020 09:10
Grają panie
www.ligowiec.netPo długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na boiska wracają piłkarki Ekstraligi. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.08.2020 10:55
Lanie na początek
autor: paulinusKubeł zimnej wody wylał się na olimpijki już w pierwszych dziesięciu minutach meczu w Sosnowcu. Po dwóch trafieniach Dżesiki Jaszek i jednym Andrei Horvathovej sosnowiczanki pewnie prowadziły i dość szybko rozstrzygnęły losy spotkania na swoją korzyść. Do przerwy dwa trafienia dołożyły jeszcze Weronika Zawistowska oraz Lilyana Kostova, ustalając wynik pierwszej części na 5-0 dla Czarnych.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 07.08.2020 15:09
Rusza Ekstraliga Kobiet. Olimpia zaczyna w Sosnowcu
autor: paulinusPo kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa na boiska wracają piłkarki Olimpii Szczecin, występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczne Adama Gołubowskiego ostatni raz o ligowe punkty walczyły w pierwszej rewanżowej kolejce na początku marca. Później rozgrywki wstrzymano. Wówczas szczecinianki pokonały Mitech Żywiec 3:2.
W sobotę na wyjeździe szczecinianki zmierzą się z groźnym rywalem. Ich przeciwnikiem będą Czarne Sosnowiec, medalista ubiegłego sezonu i finalista Pucharu Polski. Olimpię czeka więc ciężka przeprawa.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 06.08.2020 14:03
LFA Szczecin zagra z AP Kotwica
W sobotę, 8 sierpnia o godzinie 14:00 piłkarki LFA Szczecin zmierzą się w meczu sparingowym z AP Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców. Dla występujących od zblizającego się sezonu w III lidze makroregionalnej szczecinianek będzie to pierwszy sparing, natomiast dla drugoligowca to już jeden z ostatnich etapów przygotowań do zbliżających się rozgrywek. Oba zespoły spotkały się ze sobą w meczu towarzyskim w lutym, wówczas 2:1 zwyciężył zespół z Kołobrzegu.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 04.08.2020 09:28
Sparing z MUKS Kostrzyn
autor: www.facebook.com/blekitnistargarW sobotę 1 sierpnia przyjechała do Stargardu drużyna MUKS Kostrzyn. To znany nam zespół, który pomimo, że pochodzi z województwa lubuskiego, to często z nami sparinguje. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 i choć było dość wcześnie to słońce już mocno dawało się we znaki i nie ułatwiało zadania zawodniczkom obu zespołów.
Pierwszy kwadrans gry to otwarta wymiana akcja za akcje, choć trzeba przyznać, że to zespół z Kostrzyna wypracował sobie lepsze sytuacje. Później gra zaczęła się wyrównywać. W 30 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji, w wyniku kiksa naszej bramkarki tracimy bramkę. Sytuacja ta spowodowała, że zaczęliśmy intensywniej atakować i stworzyliśmy kilka sytuacja, ale albo brakowało skuteczności, albo na posterunku była dobrze dysponowana bramkarka przeciwniczek.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 03.08.2020 10:03
Wygrana z Wandą
autor: FB Kotwica KołobrzegPiłkarki AP Kotwicy Kołobrzeg zmierzyły się w meczu sparingowym z Wandą Kraków.
Ekipa z Krakowa przyjechała na obóz przygotowawczy w niepełnym składzie, więc plan na to spotkanie był jeden - wyjść jak po swoje i wygrać.
Zaraz po gwizdku Agnieszka Fecycz wypracowała sobie sytuację sam na sam, jednak to bramkarka Wandy wygrała ten pojedynek. No, ale Aga nie bardzo lubi przegrywać, więc chwilę później doczekaliśmy się powtórki, która tym razem skończyła się rzutem karnym, wykorzystanym przez Kingę Kosakowską.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 27.07.2020 12:35
Wróciła po 356. dniach
autor: MKS Olimpia - Piotr SpundaAż 8548 godzin trwał rozbrat Anaidy Shahbazyan z piłkarskimi pojedynkami. Dokładnie 4 sierpnia ubiegłego roku piłkarka Olimpii Szczecin, w inauguracyjnym pojedynku sezonu z Mitechem Żywiec doznała koszmarnej kontuzji, która wykluczyła ją z gry na prawie rok.
Nie poddała się, w pocie czoła i często ze łzami w oczach pokonywała przeciwności. Po kolejnych zabiegach zdrowiała, rehabilitowała się i ciężko trenowała, by w sobotę podczas sparingu z Pogonią Tczew wrócić na boisko. Z pewnością jest silniejsza, równie waleczna i głodna gry. Anaida teraz tylko z górki - liga, asysty, gole i .....
piłka nożna / Kobiety paulinus - 27.07.2020 12:32
Wygrana w trzecim sparingu
autor: kalosz80Po wygranej ze Sportis KKP Bydgoszcz i dotkliwej porażce z Medykiem Konin, w duszne sobotnie popołudnie Olimpijki zmierzyły się w swoim trzecim meczu kontrolnym z Pogoń Tczew- młodziczki. Do przerwy szczecinianki prowadziły zdecydowanie 3-0 po bramkach Matildy Böhm, wracającej Weroniki Szymaszek oraz Christiany Mpeh Bissong.