piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 11.07.2017 09:41
Zaprezentowano pomysły na 70-lecie
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland Klub zaprezentował pomysły na obchody 70-lecia. Tych było wiele i można powiedzieć, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pierwszym namacalnym efektem prac klubu nad 70-leciem są trykoty meczowe na sezon 2017/18. Granatowo-bordowy „pasiak” i biało-granatowo-bordowa koszulka wyjazdowa mają wkomponowane złote elementy z hasłem „POGOŃ 70”. Sam znak to połączenie nowoczesności z historią: użyta w nim czcionka żywo nawiązuje do tej, która była w herbie szczecińskiego klubu kilkadziesiąt lat temu. - Chcemy uciekać od formuł, gdzie robi się wzniosłe akademie ku czci - mówił dziś podczas konferencji prasowej poświęconej obchodom 70-lecia prezes Pogoni Jarosław Mroczek. - Chcemy na szczeciński grunt przenieść formułę radosnego świętowania, gdzie wszyscy cieszymy się z okrągłej rocznicy naszej Pogoni.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 08.07.2017 15:13
Porażka z Chojniczanką
autor: KogutPorażką 2:4 z Chojniczanką Chojnice zakończył się ostatni mecz kontrolny Pogoni Szczecin przed startem Ekstraklasy. Mecz podzielony był na trzy tercje.

Przyjezdni prowadzenie objęli już w 8. minucie po bramce Pawła Zawistowskiego. W 17. minucie Chojniczanka prowadziła już 2:0, tym razem Załuskę pokonał Tomasz Mikołajczak. Szczecinianie w końcu ruszyli na swoich rywali. Przyniosło to efekty w 60. minucie kiedy to kontaktowego gola zdobył Łukasz Zwoliński.

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 07.07.2017 09:02
Trzy tercje z Chojniczanką. Janukiewicz w Chojnicach
autor: BengoroW piątek o 17:00 na stadionie przy Twardowskiego w Szczecinie Portowcy podejmować będą Chojniczankę Chojnice.

Mecz podzielony zostanie na trzy tercje po 45 minut. O rozgrywaniu tercji zdecydowano, aby każdy zawodnik zagrał odpowiednią ilość minut. Piątkowy pojedynek będzie generalnym sprawdzianem przed ligowym pojedynkiem w Wisłą Kraków za tydzień. Z Chojniczanką nie raczej wystąpią Adam Gyurcso i David Niepsuj, którzy wczoraj nie trenowali. Zabraknie także kontuzjowanych Spasa Deleva i Adama Frączczaka. Możliwe, że w barwach portowej jedenastko zadebiutuje pozyskany z UKS SMS Łódź Jakub Bursztyn.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 04.07.2017 14:09
Bursztyn piłkarzem Pogoni
autor: pogonszczecin.plJakub Bursztyn zawodnikiem Pogoni Szczecin. Podpisał z klubem 4-letni kontrakt.

Urodzony 25 marca 1998 roku w Gorzowie Wielkopolskim piłkarz gra na pozycji bramkarza. Przygodę z piłką rozpoczął w UKS Impuls Wawrów, a więc klubie z jednej z dzielnic Gorzowa Wielkopolskiego. Następnie przeniósł się do centralnej części Polski, a konkretnie do Łodzi. Tam trafił nie do Widzewa, ani do ŁKS-u, a do SMS-u, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. Od 2011 roku był zawodnikiem właśnie tego młodzieżowego klubu. Sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w drużynie Lipiniacy Lipiny. Kolejny rok to wypożyczenie do LUKS Bałucz z klasy okręgowej. - Będę walczył o pozycję w bramce, choć wiem, że rywale są mocni. Od początku podchodzi się tu do mnie bardzo profesjonalnie. Wrażenie zrobiły na mnie już trybuny na półfinale CLJ, ale wiem, że na finale było jeszcze więcej osób. Wierzę, że będę się tu dalej rozwijał - mówi nowy bramkarz Dumy Pomorza.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 04.07.2017 13:04
Była oferta transferowa dla Frączczaka
autor: P. SkibaOkienko transferowe otworzyło się kilka dni temu. Jeden z zagranicznych klubów zainteresowany był pozyskaniem Adama Frączczaka.

- Przyznaję, że otrzymaliśmy ofertę od jednego z klubów „z gorących krajów” - powiedział dla pogonszczecin.pl dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Propozycja była intratna dla Adama, ale przy tym mocno niesatysfakcjonująca dla samej Pogoni.. O ofercie poinformowano zawodnika. - Adam jednoznacznie zadeklarował, że gdyby miał odchodzić z Pogoni to chciałby, żeby Klub również godnie zarobił na takim transferze - opowiada dyrektor sportowy. - Dużo zawdzięczamy temu piłkarzowi, więc chcieliśmy szczerze porozmawiać o kwestii jego transferu. Adam bardzo zbudował nas swoim podejściem. Również stwierdził, że Klub dał mu bardzo dużo i wiąże swoją przyszłość ze Szczecinem. A kwestia wyższego wynagrodzenia, z którym wiązałby się jego zagraniczny transfer, nie jest dla niego najważniejszą, którą bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości.

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 03.07.2017 13:29
Szymon Pawłowski nie zostanie zawodnikiem Pogoni
Szymon Pawłowski nie zostanie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Pomocnik stawił się dziś rano w Szczecinie, aby przejść testy medyczne. Ich wyniki nie pozwalają jednak Klubowi na związanie się kontraktem z zawodnikiem.

Klub poszukuje piłkarzy, którzy są w stanie z miejsca włączyć się do rywalizacji o grę w podstawowym składzie. Niestety, w przypadku Szymona Pawłowskiego nie ma takiej gwarancji. Kontuzja, którą leczy sprawia, że nie ma jasnych rokowań co do terminu jego powrotu na boisko, dlatego Klub zmuszony jest zrezygnować z podpisania umowy.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 30.06.2017 21:12
Wygrana z Pasami
autor: K.Grzeszkowiak Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Cracovią Kraków w Grodzisku Wielkopolskim w drugim piątkowym sparingu. Bramki dla Portowców zdobyli Dawid Kort i Ádám Gyurcsó.

W spotkaniu tym trener Pogoni desygnował zawodników, którzy w minionym sezonie najczęściej grali w Ekstraklasie. Pierwsza groźna akcja należała do Pasów, groźnie główkował Mateusz Szczepaniak, ale na posterunku był Łukasz Załuska. W odpowiedzi strzelał Łukasz Zwoliński, ale piłka minęła bramkę. W 25. minucie Cracovia objęła prowadzenie po trafieniu Mateusza Wdowiaka. Bliski wyrównania był Rafał Murawski. W 44. minucie granatowo-bordowi powinni mieć rzut karny, po tym jak szesnastce defensorzy Pasów staranowali w szesnastce Dawida Korta.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 30.06.2017 14:23
Dwie bramki Kowalczyka, trzy asysty Drygasa
autor: EBP Pogoń Szczecin Bardzo młody zespół wystawił od pierwszych minut w pojedynku z Piastem Gliwice trener Skorża. Mimo to Portowcy wygrali 3:1.

Pierwszą okazję dla szczecinian miał Kitano, a dla Piasta Angielski. W 20. minucie Drygas zagrał piłkę do Sebastiana Kowalczyka, który przyjął futbolówkę, ograł rywala i posłał ją do siatki gliwiczan. W 30. minucie gliwiczanie mieli okazję do bramki, ale Uros Korun nie doprowadził do remisu. W 39. minucie Drygas zapisał na swoje konto drugą asystę, a gola na swoje konto Jakub Piotrowski. Na trzy minuty przed przerwą okazję na 3:0 miał Kowalczyk, ale trafił w golkipera rywali.