piłka nożna / Ekstraklasa krab - 18.08.2014 19:36
autor: portowcy.orgMłodzież szczecińskich gimnazjów i liceów wzięła udział w The Tall Ships Races 2014 jako Żeglarska Reprezentacja Szczecina na żaglowcu „Kapitan Borchardt”. Jednym z punktów podróży były parady załóg w Bergen w Norwegii oraz Esbjergu w Danii.
- (…) w Bergen weźmiemy udział w paradzie, w której musimy zaprezentować nasze miasto i region - tak brzmiały słowa opiekuna grupy, na pierwszym spotkaniu organizacyjnym. Te słowa były kluczowe, ponieważ Piotrek jeden z uczestników z entuzjazmem na ustach powiedział „weźmy od Pogoni sektorówki, będziemy nimi wymachiwać, będzie nas widać z daleka. Przecież Pogoń to symbol Szczecina w sporcie, a regaty to sport”. Pomysł został bardzo szybko podchwycony. Wówczas Konrad na drugi dzień skierował się z prośbą do Stowarzyszenia „Portowcy”o wypożyczenie flag.
piłka nożna / Ekstraklasa szlemiel - 18.08.2014 15:31
Trenuj razem z Pogonią na Jasnych Błoniach
Chcesz potrenować z zawodnikami Pogoni Szczecin? Okiwać Gollę, podać Robakowi lub uderzyć po zagraniu Murawskiego? Przyjdź na Jasne Błonia w niedzielę, 24 sierpnia o godzinie 13! Portowcy po raz kolejny wezmą udział w projekcie „Aktywny Szczecin”, czyli miejskiej akcji promującej zdrowy ruch i sport wśród szczecinian.

Rok temu cały zespół wyszedł do mieszkańców Szczecina i promował różne formy ruchu. Na „granatowo-bordowych” czekało wtedy wielu aktywnych szczecinian.
- Myśleliśmy, że będzie trener i kilku piłkarzy, a tu okazuje się, że przyszła cała drużyna! - mówił jeden z kibiców, którzy odwiedzili Jasne Błonia.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 17.08.2014 11:07
Trenerski dwugłos po meczu
autor: iraz Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin: Myślę, że obejrzeliśmy dziś dobre spotkanie. Pierwsza połowa należała do nas. Mieliśmy okazje, żeby rezultat po pierwszej połowie był wyższy. Lech mocno naciskał w drugiej połowie. Nie były to jakieś klarowane sytuacje, ale zagrażali naszej bramce. Szkoda, że Marcin Robak musiał zejsć w przerwie. Na pewno zagralibyśmy inaczej w drugiej połowie, ale walczyliśmy do końca i na trudnym terenie zdobyliśmy punkt. Chłopakom należą się gratulacje, bo ten punkt zdobyty był w bólu.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 16.08.2014 22:45
1200 na 1:1
autor: royal447 Nie udało się Dumie Pomorza zwycięstwem uczcić 1200. meczu w Ekstraklasie. W Poznaniu padł remis 1:1. 'Dobre fury i wypłaty, od studentów w piłkę baty' - m.in. takim transparentami kibice w Poznaniu przywitali zawodników Kolejorza. Dobra połowa meczu w wykonaniu Portowców, to jednak za mało, aby ograć pogrążonego w kryzysie Lecha. Po powrocie do Dumy Pomorza przełamał się dzisiaj Marcin Robak, który zdobył 7. bramkę w 9. meczu przeciwko Lechowi Poznań. Godny odnotowania jest debiut Japończyka Shoheia Okuno.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 15.08.2014 20:01
Historycznie w Poznaniu
autor: iraz Sobota, 16 sierpnia 2014, godzina 20:30 - dzień, obok którego kibic Pogoni Szczecin nie przejdzie obojętnie. W Poznaniu Portowcy rozegrają swój 1200. mecz w historii występów w Ekstraklasie. Jubileusz przypadnie na potyczkę z prestiżowym przeciwnikiem, na jego obiekcie. Bieżący sezon dla ekipy Lecha Poznań rozpoczął się jednak katastrofalnie. Kolejorz skompromitował się w eliminacjach Ligi Europejskiej, w których okazał się słabszy od islandzkiego Stjarnan F.C. Wobec złej aury wokół klubu z Poznania, Portowcy mają spore szanse na okraszenie jubileuszu kompletem punktów.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 15.08.2014 13:30
V kolejka T-Mobile Ekstraklasy
Niepokonana w tym sezonie Pogoń Szczecin, po punkty uda się do Poznania. W szlagierowym pojedynku Duma Pomorza zmierzy się wicemistrzem kraju, Kolejorzem. W tej serii gier dojdzie także do derbowej potyczki Piast Gliwice - Ruch Chorzów oraz zgodowego meczu Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Zapraszamy do dodawania własnych relacji, fotorelacji i videorelacji oraz komentowania występów Pogoni Szczecin w T-Mobile Ekstraklasie. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Ekstraklasa tasia - 14.08.2014 12:37
Poznaliśmy pary 1/16 finału Pucharu Polski
Dziś o godzinie 11.00 na Stadionie Narodowym odbyło się losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski, w którym grają jeszcze 'nasze' zespoły. Pogoń Szczecin, Flota Świnoujście oraz Błękitni Stargard poznali dziś swoich rywali. Przypomnijmy, że wczoraj Flota pokonała Wigry Suwało 2:0 a Błękitni rozprawili się z Chojniczanką Chojnice. Najciekawiej zapowiadającym sie meczem będzie z pewnością pojedynek świnoujskiej Floty z obecnym liderem rozgrywek Ekstraklasy GKS Bełchatów. Zarówno Pogoń jak i Błękitni rozegrają swoje mecze na wyjeździe - Pogoń zagra w Ząbkach a Błękitni w Wejherowie.
Kto przejdzie do 1/8 finału dowiemy się 24. września.

Pary 1/16 finału Pucharu Polski:
piłka nożna / Ekstraklasa paulinus - 13.08.2014 09:56
Hernani uhonorowany
autor: meW przerwie meczu z Piastem Gliwice wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny wręczył Hernaniemu pamiątkową antyramę. Brazylijczyk z polskim paszportem dwa tygodnie temu, w meczu ze Śląskiem Wrocław zanotował swój dwusetny występ w Ekstraklasie.
Hernani wcześniej grał w Górniku Zabrze (31 spotkań) i Koronie Kielce(129 spotkań). W Pogoni jest od wiosny sezonu 2011/12, reprezentował jej barwy także na pierwszoligowym froncie.