piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 21.09.2021 23:53
Kaliska hańba
Pucharowe rozgrywki bardzo często dostarczają niespodzianek. Następną przykrą w ostatnich latach sprawili swoim kibicom piłkarze Pogoni Szczecin. Szczecinianie wybrali się do Kalisza z jednym celem - po awans. Skończyło się bardzo boleśnie. Portowcy zupełnie rozczarowali i odpadli z drugoligowcem w I rundzie rozgrywek o Puchar Polski. Trofeum które przez szczecińską drużynę jest bagatelizowane od wielu sezonów. Szczecinianie przegrali w Kaliszu w stylu niegodnym medalisty i zespołu z ekstraklasy. Portowcy po prostu skompromitowali się. Owszem można przegrać z teoretycznie słabszą drużyną, ale nie bez walki i nie w taki sposób.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 21.09.2021 01:14
Awans to obowiązek
Czas na ligową odskocznię. Przed nami pierwsze spotkania I rundy Fortuna Pucharu Polski. Przeciwnikiem Pogoni Szczecin na tym etapie będzie drugoligowy KKS 1925 Kalisz. Szczecinianie nie mogą liczyć na żadną wymówkę. Ich obowiązkiem jest awans do 1/16 finału. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Dumy Pomorza będzie sensacją i zarazem kompromitacją. Początek spotkania o godzinie 18, a poprowadzi je 36-letni arbiter Paweł Malec.
autor: me
Podopieczni Kosty Runjaicia zremisowali na własnym obiekcie z Cracovią Kraków 1:1. Portowcy prowadzenie objęli w 24 minucie po strzale głową Kacpra Kozłowskiego. Samobójczą bramkę dającą Pasom jeden punkt strzelił Rafał Kurzawa.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 17.09.2021 15:26
Pozostać bez błędu
autor: /me Dwa oblicza prezentuje w tym sezonie Pogoń Szczecin. Bezbłędne u siebie (trzy wygrane z rzędu) i to z brakiem koncentracji w meczach wyjazdowych. Sobotnim rywalem szczecinian będzie Cracovia Kraków. Pasy po złym początku sezonu złapały wiatr w żagle. W ostatnich trzech spotkaniach drużyna z Krakowa uzbierała siedem punktów. Piłkarze Michała Probierza z zespołami ze ścisłej czołówki do tej pory zanotowali porażki. Tak było w meczach z Lechem Poznań (2:0) oraz ze Śląskiem Wrocław (2:1). Początek sobotniego spotkania o godzinie 15. Zawody poprowadzi Zbigniew Dobrynin.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 14.09.2021 00:03
Na początku i na końcu
Przedłużyła się seria wyjazdowych spotkań bez wygranej Pogoni Szczecin. Tym razem szczecinianie stracili punkty na boisku beniaminka. Portowcy bardzo szybko wywiązali się z roli faworyta. Już w 2. minucie premierowe trafienie w barwach Pogoni zanotował Piotr Parzyszek. Luis Mata miał mnóstwo czasu na lewej stronie, co zaowocowało precyzyjnym dośrodkowaniem. W polu karnym mimo obecności dwóch obrońców Piotr Parzyszek strzałem głową otworzył wynik spotkania. To był dobry zwiastun, ale już po chwili mógł być remis.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 12.09.2021 19:33
Przerwać wyjazdową niemoc
Spotkanie Radomiaka Radom z Pogonią Szczecin zakończy 7. serię spotkań PKO Ekstraklasy. Duma Pomorza będzie miała kolejną okazję na wyjazdowe przełamanie. Rywalem szczecinian będzie beniaminek rozgrywek. Radomiak jest najlepszym zespołem z grona nowicjuszy. Co więcej podobnie jak szczecinianinie drużyna z Radomia przed własną publicznością pozostaje bezbłędna. Początek meczu Radomiak - Pogoń w poniedziałek o godzinie 20:30. Arbitrem głównym będzie Sebastian Jarzębak, który w tym sezonie poprowadził przegrany przez Portowców pojedynek z Zagłębiem Lubin.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 02.09.2021 15:57
Sparingowe zwycięstwo Pogoni z Hansą
autor: pogonszczecin.plW przerwie na mecze reprezentacji Pogoń Szczecin rozegrała sparing z Hansą Rostock.

Mecz odbył się na obiekcie Ostseestadion - głównym stadionie rywala. Hansa to beniaminek 2. Bundesligi. Poprzedni sezon zakończyła na drugim miejscu 3. Bundesligi, co przełożyło się na bezpośredni awans na zaplecze niemieckiej Bundesligi. W tym sezonie, po pierwszych pięciu kolejach, drużyna zajmuje 13. miejsce. Dotąd zdobyła 4 punkty. Wygrała tylko raz (3:0 na wyjeździe z Hannoverem 96), zanotowała jeden remis (1:1 z FC Heidenheim) oraz trzykrotnie przegrała (1:3 z Karlsruher SC, 1:3 z Dynamem Drezno i ostatnio 0:3 z Werderem Brema).
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 02.09.2021 01:41
Koniec okienka transferowego
autor: MatuS Zakończyło się okienko transferowe w Polsce. Kluby PKO Ekstraklasy będą mogły negocjować już tylko z zawodnikami pozostającymi bez kontraktu. Najwięcej za nowych piłkarzy w letniej przerwie zapłaciła Legia Warszawa, która wydała ponad 3 mln euro. To Stołeczni wydali także najwięcej za jednego zawodnika - 1,3 mln euro za Lirima Kastratiego. Latem najbardziej zadowolona była księgowa w Rakowie Częstochowa. Wicemistrzowie Polski zarobili najwięcej, a do tego wystarczył im jeden transfer - odejście Kamila Piątkowskiego za 5 mln euro. Poniżej przedstawiamy najciekawsze zmiany jakie miały miejsce w klubach Ekstraklasy podczas minionej przerwy.