krab
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 30.07.2015 17:41
III kolejka T-Mobile Ekstraklasy
Przed nami trzecia seria gier w T-Mobile Ekstraklasie. Portowcy powalczą o punkty w Derbach Pomorza. Mecz ze Śląskiem Wrocław pozostawił duży niedosyt. Szczecinianie są jednak w dobrej formie, co będą chcieli potwierdzić w starciu z Lechią Gdańsk. Zapraszamy do dodawania własnych relacji, fotorelacji i videorelacji oraz komentowania występów Pogoni Szczecin w T-Mobile Ekstraklasie. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Ekstraklasa krab - 01.08.2015 13:18
Powiedzieli po meczu
autor: C80Czesław Michniewicz (trener Pogoni Szczecin): 'Początek meczu nie był zbyt udany w naszym wykonaniu. Przez pierwsze 15-20 minut nas nie było, a Lechia, która lepiej operowała piłką, stwarzała sobie sytuacje i zasłużenie wyszła na prowadzenie. Na szczęście po stracie gola szybko się otrzepaliśmy i wreszcie zaczął z przodu pokazywać się Zwoliński, który zdobył piękną bramkę. Szkoda, że Łukasz nie wykończył drugiej akcji, bo zamiast zdecydować się na uderzenie odgrywał piłkę. Napastnik powinien strzelać seriami, a nie podawać. Na początku drugiej połowy chcieliśmy przetrwać presję trybun, które w pierwszej połowie niosły rywali, ale po przerwie widać było zdenerwowanie wśród kibiców gospodarzy. Swojej szansy szukaliśmy w kontrach po odbiorze piłki oraz stałych fragmentach gry, jednak nie udało nam się zdobyć drugiej bramki. Z tego remisu jestem jednak względnie zadowolony, bo zdołaliśmy odwrócić losy spotkania i uważam, że zdobyliśmy jeden punkt, a nie straciliśmy dwa. Mamy na koncie pięć oczek, ale wciąż z pokorą podchodzimy do tego dorobku, bo zdajemy sobie sprawę, że ten zespół potrzebuje jeszcze sporo czasu i pracy. Początek sezonu jest jednak w naszym wykonaniu udany i chcemy to kontynuować'.
piłka nożna / Ekstraklasa szlemiel - 31.07.2015 23:09
Mateńko związał się z Football Academy Szczecin
autor: własnePo tym, jak pod koniec czerwca Pogoń Szczecin dość niespodziewanie pożegnała się z trenerem juniorów młodszych Maciejem Mateńką, ten pozostawał bez pracy. Ale nie na długo. Dziś został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec w szkółce piłkarskiej Football Academy Szczecin.

W przeszłości Mateńko zdobywał Mistrzostwo Polski juniorów młodszych z Chemikiem Police oraz brązowe medale z Pogonią Szczecin.
piłka nożna / Ekstraklasa pszczolek - 31.07.2015 22:25
Podział punktów w Gdańsku
autor: KoGutOd czasu powrotu Dumy Pomorza na najwyższy szczebel piłkarskich rozgrywek w Polsce w spotkaniu pomiędzy Lechią Gdańsk a Pogonią Szczecin nigdy nie wygrali gospodarze. Można powiedzieć, że i tym razem tradycji stało się zadość. Co prawda Portowcy nie wywieźli kompletu punktów, ale to oni byli bliżsi wygranej mimo, że w czternastej minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Adam Buksa. Wynik ustalił niezawodny Łukasz Zwoliński, który z dużą pomocą Ariela Borysiuka pokonał bramkarza biało-zielonych.

- Musimy szanować ten punkt. Wywieźliśmy go z trudnego terenu. Mimo, że Lechia źle zaczęła rozgrywki to jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Musimy szanować to oczko i skupić się na kolejnym meczu u siebie - mówił po starciu Jakub Czerwiński, któremu nie wiele brakowało, aby stał się bohaterem spotkania. W 49. minucie starcia piłka po jego główce minimalnie minęła prawy słupek.
piłka nożna / Ekstraklasa Kawaler - 31.07.2015 11:46
Janukiewicz wyjedzie za granicę?
autor: Krzysztof GrzeszkowiakInformowaliśmy już, że wystawiony latem na listę transferową Michał Janota trenuje ze Śląskiem Wrocław, teraz czas na informacje na temat Radosława Janukiewicza, który razem z 25. letnim pomocnikiem został przesunięty do rezerw.

- Wraz ze sztabem zaufanych ludzi pracujemy nad nowym klubem dla Radka pod kątem rynków zagranicznych. I tych kierunków jest tak wiele, że nie chciałbym ich precyzować, bo każdy dzień przynosi nowe informacje - mówi portalowi SportoweFakty.pl Michał Karpiński, menedżer Janukiewicza.

piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 30.07.2015 23:27
Wygrać jak Juventus
autor: Krzysztof Grzeszkowiak Ostatnio proponowaliśmy Portowcom kierunek szwedzki w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dziś liczymy, że jutro szczecinianie zdobędą Gdańsk jak słynna włoska marka, Juventus Turyn. Duma Pomorza zaskakująco dobrze otworzyła nowy sezon. Tak naprawdę tylko nieskuteczność w meczu ze Śląskiem spowodowała, że do Derbów Pomorza Pogoń przystąpi nie z kompletem punktów, a czterema oczkami na koncie. Okazja na koronę władców Pomorza jest duża, ponieważ gdańszczanie żyją jeszcze supermeczami.
piłka nożna / Ekstraklasa GaCuS - 30.07.2015 16:32
SSC Napoli chciało zagrać sparing z Pogonią
autor: intagme.com Najbliższy przeciwnik Pogoni - Lechia Gdańsk - wczoraj rozegrał włosko-polski mecz sparingowy z Juventusem Turyn. Jak się okazuje, nie musiała to być tego lata ostatnia konfrontacja zespołów z Serie A i Ekstraklasy. Przygotowujące się do nowego sezonu SSC Napoli zaproponowało Pogoni rozegranie towarzyskiego meczu w tygodniu pomiędzy 4. i 5. kolejką Ekstraklasy. Proponowany przez Włochów termin pokrywał się niestety ze spotkaniem 1/16 finału Pucharu Polski, a więc wyjazdowym spotkaniem Portowców z Jagiellonią Białystok. Wcześniej, 8 sierpnia, Napoli zagra towarzysko z FC Porto. Rozgrywki Serie A ruszają w przedostatni weekend sierpnia.
piłka nożna / Ekstraklasa GaCuS - 30.07.2015 13:23
W PP w środę, mecz w telewizji
Polski Związek Piłki Nożnej po konsultacjach z Ekstraklasą SA i Telewizją Polsat ustalił dokładne terminy meczów 1/16 finału Pucharu Polski oraz plan transmisji. Portowcy rozpoczną zmagania w tegorocznych rozgrywkach właśnie od tej rundy. W 1/16 finału zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Ustalono, że mecz odbędzie się 12 sierpnia (w środę) o g. 17.30. Spotkanie będzie transmitowane przez jeden ze sportowych kanałów Polsatu.