piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 23.07.2014 17:46
Dwaj Portowcy w kadrze U-17
Rafał Maćkowski oraz Kamil Wojtkowski, znaleźli uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski do lat 17. Dwójka Portowców znalazła się w 24 osobowej kadrze powołanej na konsultacje do Grodziska Wielkopolskiego. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 6-9 sierpnia. 16-letni Kamil Wojtkowski uczestniczył latem w zgrupowaniu pierwszej drużyny Pogoni Szczecin w Gniewinie.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 22.07.2014 06:32
M. Wróblewski: Ta wygrana to w dużej mierze doza szczęścia
autor: Bengoro Ciekawie dla kibiców wypadła inauguracja ligi, czyli mecz Pogoń - Podbeskidzie. Pan też tak sądzi?
- Biorąc pod uwagę końcówkę tego meczu, to był zdecydowanie bardzo emocjonujący pojedynek. Zwłaszcza dla kibiców Pogoni, bo losy meczu odwróciły się w ciągu kilku minut na korzyść Portowców.

Najstarsi Górale nie pamiętają, kiedy Podbeskidzie przegrało na własnym stadionie. Nie jest łatwo tam wygrać.

- Tak. Od kiedy do Bielska-Białej przyszedł trener Ojrzyński, który w Podbeskidziu wprowadza to, co robił w Koronie, czyli walkę do końca, do ostatniej piłki. O Podbeskidziu wiosną mówiłem, że nie jest to zespół wielkich piłkarzy, ale bardzo solidnych rzemieślników, którzy walczą do ostatniej piłki. Nie obrażając nikogo, oczywiście.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 19.07.2014 10:37
Lisowski Portowcem
autor: KaczmarskiFoto29-letni Tomasz Lisowski podpisał kontrakt z Pogonią. Umowa będzie obowiązywała przez najbliższy rok, z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony. Urodzony w Braniewie zawodnik w ostatnim czasie był zawodnikiem Korony Kielce. Pod koniec października ubiegłego roku zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie, i dopiero w końcówce minionego sezonu wracał do gry w rezerwach kieleckiego klubu. Co ciekawe, urazu nabawił się w meczu Pogoń - Korona (3:2). 29-letni defensor 132 razy wystąpił w T-Mobile Ekstraklasie, a także rozegrał trzy mecze w drużynie narodowej.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 19.07.2014 08:21
Po inauguracji
autor: Krzysztof Cichomski Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni: - Ten mecz zapewnił kibicom wielkie emocje. To był prawdziwy roller coaster. Szybko straciliśmy gola, ale udało się odrobić straty. W I połowie przeważaliśmy i mieliśmy dużo okazji. To uspokoiło nasze poczynania w dalszej części. Okazało się, że w II połowie znowu szybko straciliśmy bramkę, ale walczyliśmy do końca. Założenia były takie, że nawet po doprowadzeniu do remisu - na pięć minut przed końcem - szukaliśmy kolejnego trafienia. Nie wiem, czy Adam strzelał, czy dośrodkowywał - on mówi, że strzelał. Cieszymy się bardzo z trzech punktów, bo Podbeskidzie to zespół groźny u siebie. Moim zawodnikom gratuluję za to, że walczyli i do samego końca chcieli zwyciężyć. Należą im się pochwały.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 18.07.2014 20:19
Dreszczowa Pogoń
autor: me Bardzo dużo emocji swoim kibicom dostarczyli dziś Portowcy. Trzeci z rzędu sezon T-Mobile Ekstraklasy szczecinianie rozpoczynają od zwycięstwa. Zespół Dumy Pomorza w końcówce meczu w Bielsku-Białej zdołał odwrócić losy meczu. Do 87 minuty to gospodarze prowadzili 2:1, i nic nie zapowiadało, że mogą stracić w tym meczu punkty. Portowcy pokazali jednak charakter i szczęśliwie odnieśli zwycięstwo. Przed kolejnymi meczami szczecinianie muszą zdecydowanie więcej popracować w defensywie, która dziś wyglądała naprawdę słabo.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 17.07.2014 22:23
Pogoń znowu na otwarcie
autor: C80 Bez Marcina Robaka i spektakularnych wzmocnień, tak nowy sezon rozpocznie Pogoń Szczecin. Podobnie jak przed rokiem, Portowcy zainaugurują rozgrywki meczem wyjazdowym. Latem więcej działo się w zespole Górali. Do Podbeskidzia trafiło jedenastu zawodników, a na ławce szkoleniowej drużyny pozostał Leszek Ojrzyński. W Bielsku-Białej głośno mówią o awansie do grupy mistrzowskiej na koniec sezonu zasadniczego. U stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, spotkają się jutro bracia. Boris Peškovič trener bramkarzy Pogoni Szczecin i Michal Peškovič, golkiper Podbeskidzia.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 17.07.2014 20:10
Wraca T-Mobile Ekstraklasa
Przed nami kolejny sezon T-Mobile Ekstraklasy. Już jutro pierwsza kolejka rozgrywek 2014/2015. Kandydaci do mistrzostwa to zespoły Legii Warszawa i Lecha Poznań. O tytuł mają bić się także gdańszczanie, bowiem Lechia latem królowała na rynku transferowym. Pierwsze mecze polskich drużyn w eliminacjach europejskich pucharów, źle świadczą o poziomie rodzimych rozgrywek. Czy poprawa jakości będzie widoczna w T-Mobile Ekstraklasie? Tutaj chyba także można mieć wątpliwości przyglądając się roszadom kadrowym polskich klubów. Zapraszamy do dodawania własnych relacji, fotorelacji i videorelacji oraz komentowania występów Pogoni Szczecin w T-Mobile Ekstraklasie. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Ekstraklasa krab - 17.07.2014 09:04
Robak chce milion euro
autor: pogonszczecin.plKról strzelców poprzedniego sezonu, Marcin Robak chce milion euro odszkodowania od chińskiego klubu - poinformował Głos Szczeciński.
Status byłego napastnika Pogoni Szczecin jest dość skomplikowany. Teoretycznie został sprzedany do Guizhou Renhe za ok. 400 tys. euro i jest zawodnikiem tego klubu. Problem w tym, że Chińczycy zmienili zdanie po zakontraktowaniu niemieckiego zawodnika, Mike Hanke i nie doszło do ostatecznego podpisania ustalonego wcześniej kontraktu. Jeżeli do transferu nie dojdzie, sprawa ma zostać skierowana do FIFA, a odszkodowanie może wynieść ponad milion euro.