Codziennie możesz oddać maksymalnie 3 głosy na dowolną osobę z każdej ligi (co 8 godzin), na głosy czekamy do 2 lutego.

Aktualne wyniki plebiscytu.

piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 24.01.2020 22:51
Portowcy wygrywają w ostatnim sparingu
autor: Strum Graz Pogoń Szczecin rozegrała dzisiaj ostatni mecz kontrolny podczas pobytu w Turcji. Szczecinianie pokonali w nim SK Sturm Graz 2:1 (2:0). Duma Pomorza zakończyła tureckie sparingi pojedynkiem z piątą drużyną Tipico Bundesligi. W 27. minucie szczecinianie zdobyli pierwszą bramkę. Z jedenastego metra nie pomylił się Srdan Spiridonović. Dziesięć minut później katastrofalny błąd popełnił bramkarz Sturmu. Jörg Siebenhandl wypuścił dośrodkowaną we własną szesnastkę piłkę z rąk i zrobiło się 2:0. Austriacy potrafili zdobyć tylko jedną bramkę. Wynik na 2:1 w 77. minucie ustalił były zawodnik Jagiellonii, Bekim Balaj. Albańczyk wykorzystał jedenastkę.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 21.01.2020 16:38
Macedoński sparing na remis
autor: pogonszcecin.pl Duma Pomorza zremisowała w drugim meczu kontrolnym podczas obozu w Turcji. W spotkaniu z północnomacedońskim FK Makedonija Gjorce Petrov nie padł żaden gol. Od pierwszych minut meczu widać było, że Macedończycy nie traktują sparingu ze szczecinianami po macoszemu. Podopieczni trenera Naciego Şensoya bardzo ambitnie rozpoczęli spotkanie, spychając szczecinian do defensywy. Po jednej z akcji Macedończyków wykazać się musiał Jakub Bursztyn. W kolejnych minutach gra stała się bardziej wyrównana, a obie drużyny raz po raz podchodziły pod swoje pole karne.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 18.01.2020 18:46
Pogoń testuje
autor: hajduk.hr Pogoń Szczecin szuka kolejnych wzmocnień. W sparingu z CS Universitatea Craiova wystąpił André Fomitschow. 30-letni Niemiec to nominalny lewy obrońca. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w VfL Wolfsburg. Zadebiutował w 1. Bundeslidze w barwach Fortuny Düsseldorf w sezonie 2012/13 (rozegrał tylko jeden mecz). Następnie był wypożyczony do Energie Cottbus, skąd trafił do 1.FC Kaiserslautern. W 2. Bundeslidze zaliczył prawie 60 występów. Jego pierwszym zagranicznym klubem było NEC Nijmegen. Tam był wiodącą postacią w sezonie 2017/18 (25 występów w Eredivisie). Następnie trafił do ligi chorwackiej, w której związał się z Hajdukiem Split. Tam zaliczył 36 występów ligowych i mecze w ramach eliminacji do Ligi Europy.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 18.01.2020 17:39
Pogoń wygrywa w pierwszym tureckim sparingu
autor: pogonszczecin.plDuma Pomorza dobrze rozpoczęła okres przygotowawczy w Turcji. Szczecinianie pokonali CS Universitatea Craiova 3:1. Rumuński zespół to czwarta drużyna tamtejszej ekstraklasy. Rumuni w poprzednich meczach sparingowych pokonali Eintracht Braunschweig 2:0 oraz przegrali z FC Aarau 1:0. Duma Pomorza miała za sobą kontrolny mecz z Herthą Berlin, który przegrała w stolicy Niemiec 1:0.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 16.01.2020 09:34
28 zawodników poleciało do Belek
autor: pogonszczecin.pl28 zawodników Pogoni Szczecin wyruszyło na zgrupowanie do Belek w Turcji. Obóz potrwa do 28 stycznia.

W kadrze nie znaleźli się Zvonimir Kozulj, Kacper Kozłowski, Marcel Wędrychowski, Maciej Żurawski i Oskar Kalenik. Wszyscy będą w najbliższym czasie przechodzić rehabilitację. Do Belek udał się za to Kamil Drygas, który będzie na miejscu pracował z fizjoterapeutami. - Jest na finiszu rehabilitacji typowo pozabiegowej. Przed nim start treningów motorycznych, które mają odbudowywać siłę mięśniową i czucie piłki - mówi doktor Bartosz Paprota.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 12.01.2020 12:11
Cibicki zawodnikiem Pogoni
autor: pogonszczecin.pl Paweł Cibicki zawodnikiem Pogoni Szczecin!

Paweł Cibicki dołączył do Pogoni Szczecin na zasadzie transferu definitywnego z angielskiego Leeds United. Zawodnik podpisał 3,5-letni kontrakt z Dumą Pomorza. Piłkarz urodził się 9 stycznia 1994 w Malmö. Kilka dni temu obchodził więc 26. urodziny. Mierzy 183 cm i gra na pozycji napastnika. Jego rodzice są Polakami, a on sam ma obywatelstwa Szwecji i Polski. Występował także w kadrach młodzieżowych obu krajów. Częściej reprezentował „Trzy Korony”. Ze Szwedami zagrał m.in. na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2017 roku w Polsce.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 08.01.2020 15:04
Tomasz Kaczmarek asystentem Kosty Runjaica
autor: pogonszczecin.pl Nowym członkiem sztabu szkoleniowego Pogoni Szczecin został Tomasz Kaczmarek. 35-letni trener będzie asystentem Kosty Runjaica.

Kaczmarek urodził się 20 września 1984 roku we Wrocławiu. W Polsce mieszkał do 9. roku życia. Następnie, wraz z rodzicami, wyjechał do Niemiec. Jego kariera trenerska związana jest ściśle właśnie z tym krajem, ale toczyła się także w Stanach Zjednoczonych, Egipcie i Norwegii. Pogoń będzie dla niego pierwszym polskim klubem. Jako nastolatek próbował swoich sił na boisku, m. in. w barwach juniorskich zespołów Bayeru Leverkusen i Legii Warszawa, ale jego przygoda z piłką zakończyła się bardzo szybko. Potem podjął studia na kolońskiej Deutsche Sporthochschule, która jest kuźnią wielu utytułowanych trenerów. Obecnie dysponuje licencją UEFA PRO, która uprawnia go do prowadzenia klubów na najwyższym poziomie ligowym w Europie.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 08.01.2020 11:46
Pierwszy sparing Portowców
W najbliższą niedzielę, 12 lutego, Pogoń Szczecin rozegra sparingowy mecz z 12. obecnie zespołem Bundesligi - Herthą Berlin.

Mecz odbędzie się w stolicy Niemiec i będzie zamknięty dla widzów oraz mediów. Dla Herthy będzie to ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej Bundesligi. 19 stycznia berlińczycy podejmą Bayern Monachium. Dla Portowców będzie to z kolei pierwszy zimowy sparing. W związku z tym, że mecz będzie miał charakter zamknięty, Pogoń nie będzie przeprowadzać z tego spotkania transmisji.