inne / inne sporty
inne / inne sporty maggi - 12.08.2018 21:13
Kaskada w kadrze
autor: Kaskada RugbyW miniony weekend dwóch zawodników Kaskady Szczecin Rugby Klub stawiło się na zgrupowaniu kadry Polski przed ostatnią eliminacją Mistrzostw Europy, które odbędą się 8-9/08/2018 w Łodzi.

Trener Andrzej Kozak korzystał już z usług Marcina Zienkowicza, którego regularnie powoływał na Grand Prix w 2018, jak również inne akcje przygotowawcze (m.in. kwietniowy turniej w szkockim Melrose). Dla Pawła Kuźniarskiego był to powrót do pierwszej reprezentacji po kilku latach nieobecności.

Po raz kolejny w sztabie trenerskim znalazł się szkoleniowiec Kaskady - Jacek Jasiński, który podsumowuje: Bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie i moich podopiecznych. Zgrupowanie było bardzo wymagające pod względem fizycznym. Pracy nie ułatwiał 30-o stopniowy upał i wysoka wilgotność, ale na szczęście mogliśmy skorzystać z odnowy biologicznej. 6 jednostek treningowych, a do tego teoria to spora dawka wysiłku i informacji.

inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka maggi - 12.08.2018 20:18
Srebrna Sofia Ennaoui
autor: kogutDosłownie kilka minut temu Sofia Ennaoui, zawodniczka MKL Szczecin, zdobyła srebrny medal na Mistrzostw Europy odbywających się w Berlinie w biegu na 1500m. Polka osiągnęła czas 4:03.08. Wygrała faworytka, Laura Muir, trzecie miejsce też dla Brytyjki - Laury Weightman.

Początek biegu nie zapowiadał medalu. Sofia jednak walczyła do końca i wykonała genialny finisz, dzięki któremu osiągnęła drugą pozycję.

Sofia jest córką Polki i Marokańczyka. Wychowała się w Lipianach. Aktualnie mieszka, trenuje i studiuje w Szczecinie.
piłka nożna / III liga arti15 - 12.08.2018 16:00
Beniaminek III ligi lepszy do spadkowicza z II ligi
autor: Przemysław SkibaGwardia Koszalin od porażki 1:2 z beniaminkiem trzeciej ligi - Radunią Stężyca rozpoczęła zmagania w sezonie 2018/2019. Jedynego gola dla zespołu Tadeusza Żakiety zdobył Michał Szubert.

Koszalinianie w 27 minucie po trafieniu wspomnianego Szuberta wyszli na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy po golu Tomasza Bejuka w 45 minucie doprowadzili do wyrównania.

Po zmianie stron jedyny gol padł w 79 minucie z rzutu karnego wynik ustalił Krzysztof Iwanowski. Gwardia przegrała na inaugurację trzeciej ligi 1:2 z Radunią Stężyca.

Skład Gwardii Koszalin
Adrian Hartleb, Daniel Gałach (72' Dawid Wasilewski), Rafał Majtyka, Dominik Drzewiecki, Daniel Wojciechowski, Paweł Bednarski (46' Norbert Dondera), Mateusz Bachleda (46' Krystian Przyborowski), Jakub Czyżewski, Aleksander Karbowiak (64' Krzysztof Bułka) ,Bartosz Maciąg, Michał Szubert
piłka nożna / III liga arti15 - 12.08.2018 15:58
5 minut zadecydowało
Podopieczni Mariusza Lenartowicza porażką 0:2 z Lechem II Poznań rozpoczęli grę w III lidze. Bałtyk Koszalin obie bramki stracił już w pierwszej połowie.

Pierwsze minuty rywalizacji były wyrównane. Gospodarze zdołali stworzyć kilka dogodnych sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Goście objęli prowadzenie w 21 minucie, wówczas Hubert Sobola wykorzystał błąd bramkarza koszalinian i dał prowadzenie Kolejorzowi. W 26 minucie było już 2:0. Jedną z kontr na bramkę zamienił Marcin Wasilewski.

Więcej bramek nie padło, a więc Lech II Poznań wygrał w Koszalinie 2:0.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 12.08.2018 12:42
Runjaic: Musimy żyć z tym jednym punktem
Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Myślę, że pierwsza połowa była w porządku. Z drugiej połowy jestem niezadowolony. Musimy żyć z tym jednym punktem. Nie jestem zadowolony ani z gry, ani z wyniku.
autor: Bieganie.plReprezentantka Bałtyku Koszalin razem z kadrowymi koleżankami: Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan oraz Justyna Święty-Ersetic dokonała historycznego sukcesu, bowiem jest to pierwsze złoto polskiej sztafety w Mistrzostwach Starego Kontynentu.

Polska do 2018 roku miała na swoim koncie cztery medale w sztafecie 4x400 metrów, ale w 2006, 2002, 1886 oraz w 1974 biało-czerwona sztafeta zdobywała brązowe medale. Sobotnie złoto jest pierwszym w historii startów Polek w mistrzostwach Europy.

piłka nożna / Ekstraklasa WpV - 11.08.2018 19:54
Remis z Cracovią
autor: SkibaPogoń Szczecin zremisowała 1:1Cracovią w meczu IV kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Pierwsza na prowadzenie wyszła Pogoń, bowiem Adam Frączczak pewnie wykorzystał rzut karny. Goście odpowiedzieli w drugiej połowie, a do remisu doprowadził były gracz Pogoni Cornel Rapa. Dla gospodarzy było to pierwsze trafienie i pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie.

Początek sobotniego spotkania nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Obie drużyny skupiały się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i rozgrywały piłkę głównie na własnej połowie. Nieliczne wypady obu zespołów kończyły się, w najlepszym wypadu, na niegroźnych uderzeniach w kierunku bramki.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 11.08.2018 13:16
Firszt: Mam nadzieję, że zaliczymy udane rozgrywki
autor: https://www.fivb.orgKiedy i w jaki sposób dowiedziałeś się o zainteresowaniu ze strony Stoczni Szczecin?
- Pierwsze sygnały dotarły do mnie po zakończeniu kwietniowych juniorskich mistrzostw Polski w Kętrzynie. Konkretniejsza oferta pojawiła się natomiast już w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy U-20. Nie ukrywam, że byłem bardzo podekscytowany tym, że klub ściągający tak wielkie nazwiska, zainteresował się także mną. Miałem jeszcze kilka innych ofert z Polski oraz spoza granic kraju, ale możliwość grania i trenowania w Szczecinie wydała mi się najlepszą opcją dla dalszego sportowego rozwoju.